ZAHRADNÍ SLAVNOST 29.6.2017

Zveme všechny žáky, rodiče a další na zahradní slavnost, která se bude konat (v případě příznivého počasí) v areálu ZŠ s RVJ, Jeremenkova a to dnes, 29. června od 16 do 18 hod, vstup postranním vchodem od tenisové haly. 

 

Důležité informace

V pondělí, 26. června, bude zkráceno vyučování 5.A o jednu hodinu, děti tedy budou končit ve 12:40. Kdo tuto informaci nebude mít podepsanou v žákovské knížce, bude muset ve škole zůstat až do původního konce vyučování.

V pondělí také budeme vybírat učebnice a klíčky od šaten.

Poslední školní týden se tedy už nebude učit, ale budou probíhat třídnické hodiny.

Přeji krásný víkend, Žaneta Skřivánková

 

 

VÝSTAVA: Magické vikýře - PLAY

 

 

Aktuální informace ke dni 21. 4. 2017

Škola v přírodě

Dětem, které v pondělí (24. 4.) odjíždí na školu v přírodě, přeji spoutu krásných zážitků, příjemné jarní počasí a milé chvíle strávené nejen se spolužáky.

Děti, které nejedou, se budou učit podle našeho platného rozvrhu a vyučování proběhne v posluchárně, kde budou spolu s dětmi z vedlejší třídy.

 

Zápisové lístky

Zápisové lístky bude proti podpisu zákonného zástupce vydávat paní učitelka Denisová během třídních schůzek 26. 4. 2017 (Tento termín třídních schůzek je pro třídy, kterých se netýká náš termín školy v přírodě.)

Pokud termín nevyhovuje, prosím domluvte se s paní učitelkou telefonicky nebo emailem na jiném.

 

Výstava

Dne 10. 5. nás čeká návštěva výstavy "Magické vikýře", kam děti půjdou s paní učitelkou Opletalovou. Bude se odcházet po 1. vyučovací hodině a po výstavě se vrátí do školy. Vstup na tuto akci je 60 Kč. Peníze budu vybírat až po návratu ze školy v přírodě.

 

Třídní schůzky

Ráda bych vám připomněla, že 19. dubna od 17:00 hodin proběhnou třídní schůzky. Sejdeme se jako vždy v naší kmenové třídě ve třetím patře. Moc prosím rodiče dětí, které jedou na školu v přírodě, zda by mohli donést vyplněné papíry potřebné pro odjezd.

 

I konflikty se dají řešit

Ve středu, 12. dubna, proběhl v naší třídě preventivní program s názvem: I konflikty se dají řešit. Cíl projektu byl: Umění se prosadit a vyjádřit svůj názor, jak nejlépe řešit konflikt; různé strategie – umět odlišit, kde je vhodné kterou použít a které by měly být tabu (násilí apod.). Program byl vedený v přátelské a uvolněné atmosféře a myslím, že dětem se líbil a byl pro ně jistě přínosem.

 

Vážení rodiče, ráda bych vám oznámila, že od dnešního dne, tj. 1.3.2017, přebírám třídnictví u vašich dětí. Moje mailová adresa je zde v kontaktech, můžete se na mě s čímkoliv obrátit.

Těším se na naši spolupráci.

Mgr. Žaneta Skřivánková

 

22 žáků, 12 děvčat a 10 chlapců

 

Škola v přírodě

Uskuteční se v termínu 24.–28. dubna 2017, ubytování v hotelu Churáňov na Zadově, cena 3250,-. Závazné přihlášky budou dětem rozdány v nejbližší době. 

 

Představení (Ne)bezpečná (ko)média

Včera jsme poprvé navštívili divadlo Gong ve Vysočanech, čekalo nás představení (Ne)bezpečná (ko)média. Návštěva divadla byla hrazena z výdělku z vánočního jarmarku, děti tak doplácely pouze symbolickou cenu.

Na začátku nám byl představen chapec jménem Radovan, kterému chyběla pouhá hodina do vytvoření rekordu - čtrnácti dní nepřetržitého hraní her! Jenže Radovan se najednou ocitl přímo v internetu a my jsme se dozvěděli, jaké nebezpečí nás tam může čekat, že nesmíme nikomu sdělovat své osobní údaje a přístupová hesla a také nedávat na sociální sítě své fotografie. Radovan si nakonec naštěstí včas uvědomil, že jsou v životě i lepší věci než hraní her.

Ve středu 15. února nás čeká opět v divadle Gong představení Dobrodružství Toma Sawyera.

 

Autorské čtení Petra Holána

Ve čtvrtek 12. ledna nás navštívil Petr Holán, autor čtyř knih příběhů ze života čubičky Kvídy a jejích štěňátek. Nepřijel sám, doprovod mu dělala právě Kvída, spoluautorka příběhů:) Pan Holán nám předčítal z knihy Zlaté vyprávěnky čubičky Kvídy, která obsahuje ty nejlepší příběhy z předchozích třech knih. Po čtení následovala diskuze, v níž se děti doprodobna ptaly na Kvídu, vyprávěly o svých pejscích a zajímaly se například o to, jak se pan Holán k psaní knih dostal či jak dlouho psal poslední knihu. Jeden výtisk knížky bude k dispozici ve školní knihovně.

 

Divadelní představení Po stopách Karla IV.

V pátek 16. prosince děti v tělocvičně zhlédly moderně ztvárněné představení Po stopách Karla IV. Zábavnou formou se dozvěděly podrobnosti a zajímavosti z jeho života, například jak získal své jméno. Největší úspěch zaznamenalo rapování herců.

 

Výlet do čokoládovny

Dlouho očekávaný výlet se i přes počáteční čekání způsobené množstvím tříd, které měly stejný nápad jako my, vydařil. Navštívili jsme nejprve obchůdek se svíčkami a následně jsme si mohli odlít tabulku mléčné čokolády s posypem podle chuti a ozdobili jsme si srdíčko z bílé čokolády. Měli jsme i možnost si čokoládu koupit, avšak v prodejně se - ač jsme vyjeli do čokoládovny - největšího úspěchu dočkaly kornouty s popcornem:)

 

Návštěva dopravního hřiště - teorie

První prosincový den nás čekalo absolvování výkladu na dopravním hřišti. Sice se zprvu zdálo, že jsou podávané informace pro nás už známé, ale přesto nedopadl závěrečný test nejlépe. Devadesátiprocentní úspěšnosti dosáhl Petr, o něco hůř dopadli Agáta, Terka a Vojta. Správné odpovědi jsme si následně vysvětlili, a tak nám snad nic nebrání vyjet si na kole.

 

Rorýsové do škol

V pondělí 26. září jsme se zúčastnili akce "Rorýsové do škol". Po přednášce následoval kvíz, ve kterém sice nad děvčaty zvítězili chlapci, ale výhra - domino - potěšila celou třídu. Kromě přednášky a kvízu jsme se podíleli na výrobě budky pro rorýse, kterou jsme si následně vystavili ve třídě.

 

Návštěva dopravního hřiště

V pátek 23. září jsme se vydali na dopravní hřiště. Těšili jsme se, že si zajezdíme na kole, ale také jsme chtěli zjistit, zda jsme nezapomněli, jak se máme jako účastníci silničního provozu chovat. Po rozjížďce nás sice instruktoři příliš nepochválili a bylo třeba si teorii názorně zopakovat, ale pak přišlo značné zlepšení. Ve hře „rychlá smrt“, kdy museli žáci, kteří udělali přestupek, hřiště opustit, byli nejlepší Vojta, André a Natálka. Největší kámen úrazu představovalo odbočování vlevo, ale překvapivě také plynulost provozu. Jízdu s kartičkami, kdy cyklista za každý přestupek jednu ztrácí, brilantně zvládla Anička, která ji ukončila bez ztráty jediné karty! Na dopravním hřišti jsme v tomto školním roce nebyli naposledy. Už se těšíme na další návštěvu.

 


Sledovat změny na této stránce

Ulož