Školní rok 2018/2019

Třídní učitelka: Mgr. Kateřina Santolíková

Kmenová třída: učebna č. 153

Vítám Vás všechny na stránkách 1.B v novém školním roce. Na těchto stránkách najdete přehled informací o akcích třídy a dokumentaci ze společných aktivit. Harmonogram školního roku, novinky a další informace budou vždy aktuálně na konkrétních odkazech webu školy.

V tomto týdnu proběhly v naší třídě i v celé škole dvě adventní akce :

Celoškolní projekt ,,Čertovská škola,, , na které se podíleli nejen učitelé a žáci z prvního stupně, ale také žáci z druhého stupně, kteří velice pěkně připravili netradiční oslavu svátku Sv. Mikuláše. Tím, že osvětlili sklepní prostory, vytvořili velice šetrně kouzelný, pohádkový dojem rozhraní pekla a nebe, ve kterém na děti čekali přestrojení andělé, čerti a především Mikuláš.

Děkujeme tímto učitelům i Vám velkým kamarádům. Žáci a třídní učitelky 1.A i 1.B

________________________________________________________________________

dne 28.11.2018 jsme s dětmi navštívili Divadlo Spejbla a Hurvínka. Představení s názvem Hurvínkův Mikuláš se dětem velice líbilo. Hodnotili je jako hezké a legrační. Do divadla jsme se přepravovali tramvají. Děti se po celou dobu přesunu chovaly velice slušně. Pouštěly sednou starší osoby a komunikovaly mezi sebou nehlučně. Stejně tak i v průběhu představení byly vzorní diváci. Rády bychom je touto cestou pochválili a potěšili  děti  i rodiče zprávou, že další divadélko uvidíme už v lednu 2019.

Těšíme se N. Novotná a K. Santolíková, třídní učitelky 1.A a 1.B

________________________________________________________________________

dne 31.10. 2018 se na naší škole uskutečnila Halloweenská party, kterou pro žáky 1. stupně zorganizovali jejich starší spolužáci z devátých tříd a jejich třídní učitelky.  Děti si v tělocvičně zasoutěžily a zatančily na jim známé písně. Vrcholem zábavného dopoledne bylo vyhlášení nejhezčích masek v každém ročníku zvlášť. Odměnou jim byly nejen získané pamlsky a dárky, ale především společně prožité veselé chvíle a poznání nových kamarádů.  Několik fotografií najdete na stránkách www.zsjeremenkova.cz v odkazu FOTO VIDEO - fotky z akcí.

Už teď se s dětmi těšíme na další zajímavou akci. K. Santolíková

________________________________________________________________________

ráda bych vás informovala o projektovém dni ke 100. výročí založení republiky, který probíhal na naší škole v pátek 26.10. 2018. Každá třída měla za úkol podle svých schopností splnit daný úkol. My, prvňáčci, jsme vybarvovali velký státní znak České republiky. Aby byl úkol pro děti náročnější a zajímavější, rozstříhali jsme znak na čtyři části a každý žáček vybarvoval jednu z nich. Podle promítnutého obrazu na interaktivní tabuli pak skupinka čtyř dětí vybarvený znak složila a nalepila. Celý páteční den bylo v celé škole velmi živo. V každém ročníku měly děti připraveny prezentace svých úkolů a ostatním žákům je postupně představovaly. Bylo velmi milé pozorovat starší děti, jak prvňáčkům trpělivě představují svoje práce , jak se zájmem odpovídají na dotazy nejmladších žáčků. V úplném závěru vyučování všichni žáci vyplnili pracovní listy a tím si shrnuli základní údaje o této historicky významné době. Aby se s celým projektem mohla seznámit i širší veřejnost, nejstarší žáci nainstalovali do parku před školou výběr prezentací ze všech prací. Měli jsme možnost prožít nezapomenutelný den.

________________________________________________________________________

uvádím čas konzultačních hodin : v pondělí 13,00 - 13,30 h, nebo čtvrtek 12,15 - 12,45 h.

V tomto čase budeme, vždy po předešlé domluvě, individuálně řešit vše ohledně vzdělávání, případně výchovy Vašich dětí.

Kateřina Santolíková

________________________________________________________________________

prosím o zvážení, zda by někdo z vás byl ochoten zastupovat rodiče naší třídy 1. B v Klubu přátel základní školy. Jednalo by se o hodinovou schůzku asi třikrát do roka. Mnohokrát děkuji za vstřícnost  a s radostí přijmu vaše nabídky.

S pozdravem Kateřina Santolíková

________________________________________________________________________

vítám Vás na stránkách naší třídy 1.B. Přeji Vašim dětem mnoho pěkných chvil strávených ve škole, Vám pevné nervy a všem radost z každého i sebemenšího pokroku, který společně prožijete.

Vaše Kateřina Santolíková

________________________________________________________________________

Všechny průběžné informace budeme sdílet prostřednictvím Komens.