Školní rok 2019/2020

Třídní učitelka: Mgr. Natálie Janíčková

Kontakt: natalie.janickova@zsjeremenkova.cz, kabinet v jazykové knihovně ve 2. patře

Kmenová učebna žáků: 177, 4.p, učebna Čj

Vyučující: ČJ, VO, VV- Mgr. Iveta Jandová, zastupuje Michaela Škardová

M, FY, IKT - Mgr. Ondřej Marek

AJ - Mgr. Natálie Janíčková, Bc. Katřina Milerová, Monika Třeštíková

NJ - Mgr. Eliška Svobodová

ŠJ - Mgr. Elena Socas Plasencia

- Mgr. Iveta Gessner

ZE, DĚ - Mgr. Daniel Kasan

TV - Mgr. Jitka Tomanová, Mgr. Daniel Tkadlčík

IKT - Mgr. Elena Socas Plasencia

ČSP - Mgr. Natálie Janíčková

HV - Mgr. Ivana Zimmelová

Akce únor:

12.2. Bruslení - zimní stadion Hasa

17.-23.2. Jarní prázdniny

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Akce leden:

10.1. Přednáška chov a ochrana obojživelníků a plazů

15.1. Projekt vodní škola - voda a svět, 8:00 - 10:40

20.1. Uzavírání známek

Akce prosinec:

3.12. Vánoční výlet do Drážďan

11.12. Projektové dopoledne a Vánoční jarmark

19.12. Pěvecká soutěž - tvoje tvář má známý hlas

20.12. Třídní besídka 4. a 5. vyučovací hodinu

Poslední školní den před prázdninami jsme si udělali besídku, rozdali dárky a radostně vyrazili vstříc dlouhým Vánočním prázdninám. Děkujeme Rajdlům za krásný živý stromek.

Na Vánočním jarmarku jsme utržili 4000,- a po společné diskusi jsme se rozhodli věnovat 2000,- organizaci Nové háro, která vyrábí paruky pro onkologicky nemocné děti.

Akce listopad:

20.11. Anglické divadlo

11.11. Projekt „Vodní škola" - Exkurze do Muzea pražského vodárenství

7.11.  09:55 - 11:45 se účastníme preventivního programu Jules a Jim. Akce probíhá ve škole.

11.11. jsme navštívili Podolskou vodárnu, kde jsme se dozvěděli mnoho informací o historii a vývoji světového a českého vodárenství.

Akce říjen:
8.10. Florbalový turnaj - Poprask
15.-17.10. Adaptační výjezd

Od 15.-17.10. jsme vyjeli na adaptační kurz do Řevnic.
Po cestě vlakem ze Smíchovského nádraží jsme se ubytovali u Berounky v kempu Léto, kde jsme náš pobyt zahájili volejbalem a společným seznamováním. Po obědě jsme se vydali na vycházku po okolí a zahráli jsme si pár her. Po návratu do kempu jsme se navečeřeli a vydali se na sběr dřeva na táborák. To jsme ještě netušili, že nás v noci čeká krátká bojovka.
Ráno nás probudil budíček, který svolával ke společné rozcvičce a následné vydatné snídani. Po ní jsme se natěšeně vydali na vlak směr Beroun. Na Berounském náměstí jsme měli rozchod na oběd a nákupy a pak jsme se vydali do vytouženého aquaparku, kde jsme se vyřádili a pořádně unavení jsme se vrátili zpět do Řevnic. Večer na nás čekala lehká večeře a hlavně diskotéka plná našich oblíbených hitů.
Poslední den naší výpravy byl hlavně pracovní, protože bylo nutné kemp poklidit. Po pár společných aktivitách a svělém obědu jsme se chopili košťat a mopů a všechny chatky jsme uklidili. A pak už jsme vyrazili směr Praha, kde  už na nás čekali natěšení rodiče.

15.10. odjíždí naše třída spolu s 6.A na třídenní adaptační výjezd do Řevnic.

Akce září:
16.9. Worshop pro žáky - Liga proti rakovině
20.9. Prevence DropIn - Kamýk
23.9. Malá kopaná

Vážení rodiče a milí žáci,

s končícím létem a novým školním rokem vás vítám na stránkách třídy 6.B.
Najdete zde zprávy o akcích třídy a případné fotografie ze společných aktivit a úspěchů žáků.
Harmonogram školního roku, termíny třídních schůzek, dny otevřených dveří, konzultační dny pedagogů, novinky a další informace najdete vždy v konkrétních odkazech webu školy.

Všechny průběžné informace budeme sdílet prostřednictvím interního systému Komens v programu Bakalář, k němuž jste v úterý obdrželi přístupová hesla pro rodiče. Platí jen pro nové žáky, ostatní použivají již existujicí přístupové údaje.

V Bakaláři je rovněž vedena elektronická žákovská knížka.
Vytištěné rozvrhy a omluvné listy byly předány žákům.
Pro uvolňování z průběhu výuky/ lékař apod. nebo pro uvolnění z výuky nad 2 dny prosím využijte formuláře školy - viz Dokumenty ke stažení.

Výuka podle zkráceného rozvrhu začíná ve čtvrtek 5.9.2019  a potrvá do 6.9. včetně -  výuka II.st. do 12.40 hod.

Od pondělí 9.9. bude probíhat výuka dle rozvrhu již v plném rozsahu.

Přeji dětem mnoho pěkných chvil strávených ve škole, rodičům i dětem vzájemně sdílenou radost z každého drobného pokroku, žákům pak hladký přechod na druhý stupeň, radost z poznávání a objevování všeho nového, jakož i ze získávání potřebných dovedností při činnostním učení.                                                                                                                                                                                                                                                           Iveta Jandová
 ........................................................................................................................................................................................................

Ceny pracovních sešitů na rok 2019 - 20

Vážení rodiče, níže uvádím ceny pracovních sešitů pro 6. ročník, které žáci obdrželi tento týden.

Přesnou částku doneste prosím na první třídní schůzky dne 18.9. 2019 v 17.00 h v kmenové učebně.

Každému předám stvrzenku o převzetí peněz.

Matematika - aritmetika - 79,- Kč

Matematika - geometrie -  79,- Kč

Český jazyk - 79,-  Kč

Hravý zeměpis - 89,- Kč