Školní rok 2019/20

Třídní učitelka: Mgr. Iveta Gessner

Kmenová třída: učebna č. 133

vítám Vás všechny na stránkách 6.A v novém školním roce. Na těchto stránkách najdete přehled informací o akcích třídy a dokumentaci ze společných aktivit. Harmonogram školního roku, novinky a další informace budou vždy aktuálně na konkrétních odkazech webu školy.

Všechny průběžné informace budeme sdílet prostřednictvím Komens.

Dovolte mi, abych Vás seznámila s desaterem vzkazů Vašich dětí.

1. Nebojte se být přísní a pevní. Mám to raději - cítím se tak bezpečněji.

2.Nedovolte, abych si vytvořil špatné návyky. Musím spoléhat na Vás, že je včas odhalíte.

3. Nehubujte, nenadávejte a nedomlouvejte mi na veřejnosti. Daleko víc na mě zapůsobí, když se mnou promluvíte v klidu a soukromí.

4. Nechraňte mě před všemi následky mého jednání. Potřebuji se někdy naučit snášet obtíže a bolest.

5. Nedávejte ukvapené sliby. Pamatujte si, že se cítím mizerně, když se sliby nedodržují.

6. Nezapomeňte, že se nedokážu vždycky vyjádřit tak, jak bych chtěl. Nejsem proto někdy zcela přesný a nebývá mi rozumět.

7. Nepokoušejte nadměrně mou poctivost. Dostanu strach a pak lžu.

8. Nesnažte se mi namluvit, že jste dokonalí a bezchybní. Hrozně mě šokuje, když zjistím, že to tak není.

9. Nikdy si nemyslete, že je pod Vaši důstojnost se mi omluvit. Po upřímné omluvě se můj vztah k Vám stává ještě vřelejší.

10. Nezapomeňte, že nemohu dobře vyrůst bez spousty lásky a laskavého porozumění. Ale to Vám nemusím říkat, že?

Naše děti bych jen doplnila slovy básníka.

"Nemůžeme děti tvořit podle své vůle. Musíme je mít, milovat a vychovávat co nejlépe a jinak je nechat na pokoji."

(Johann Wolfgang von Goethe)

Sledovat změny na této stránce