Přejít k hlavnímu obsahu

Klub mladého diváka aneb KMD  

... Pro ty, kteří s námi chtějí prožít krásné a zajímavé chvíle v divadle

Školní rok 2018 -19

Milí divadelní nadšenci,

bohužel se nás nesešlo dost na to, abychom mohli pro letošní rok Klub mladého diváka otevřít. Proto se v letošním školním roce Klub mladého diváka konat nebude. 

Klub mladého diváka - Mgr. Lucie Šedá

 

Školní rok 2016 -17

K L E O P A T R A

V pátek 27. 1. v 18.00 hod. čekala děvčata z devítky obnovená premiéra úspěšného muzikálu zpracovávající téma krásné egyptské královny Kleopatry, která se stala osudovou ženou v životě dvou slavných mužů - Julia Caesara a Marca Antonia.

 Jedná se o původní český muzikál Michala Davida, který se od své premiéry v roce 2002 hrál nejen v Čechách, ale také na Slovensku nebo v Jižní Koreji. Do povědomí diváků se zapsal především písní "Teď královnou jsem já", kterou v minulosti zpívala Ilona Csáková, Monika Absolonová a Bára Basiková.

V novém nastudování v režii Filipa Renče ztvárnila Kleopatru skvělá Radka Fišarová. Jako Caesar se představil Marian Vojtko, v roli Marca Antonia vystoupil Josef Vágner, Fulvii ztvárnila Linda Finková. Bohyní Isis se stala nečekaně Alena Mihulová, u které se samozřejmě jednalo o činoherní roli.

Pod námětem, scénářem, libretem jsou podepsáni Zdeněk Borovec, Lucie Stropnická, Lou Fanánek Hagen. Muzikál Kleopatra má nádhernou výpravu včetně autentických kostýmů.

K mé velké radosti byla tentokrát z naší strany 100% účast a všem děvčatům se představení líbilo.

 

__________________________________________________________________________________

V + W REVUE 

Den 14. 12. 2016 byl pro některé "deváťačky" hodně hektický - po jarmarku jsme zamířili ještě do divadla. Jenom mě zamrzelo, že jsme se nezúčastnili v plném počtu a několik lístků zbytečně propadlo. Snad budeme příště operativnější a případné nemocné zastoupíme. 

Představení V + W Revue režíroval Petr Svojtka, dramaturgie Jiří Janků, hudba Jaroslav Ježek, texty písní Jiří Voskovec, Jan Werich, Jiří Janků.....jednalo se o velmi zábavné, nápadité, ale také poučné představení. Divákům se dostala spousta - místy i překvapujících informací - jako například důvod výstavby Divadla ABC ve Vodičkově ulici, historie vzniku a vývoje Osvobozeného divadla....dobové souvislosti.

Děvčatům se představení líbilo a určitě je obohatilo i do výuky ČJ - literatury. 

     V lednu nás čeká Kleopatra a už se začínáme těšit.....S.Šochová

 

________________________________________________________________________________

Pozor ZMĚNA ! ! !

Vzhledem k onemocnění paní Jitky Smutné dochází ke změně představení, které nám bylo nabídnuto. O týden později ve středu 14. 12. v 19 hod. se zúčastníme v Divadle ABC představení V + W revue. 

K tomuto představení jsme dospěli přes nabídku hry Karla Čapka, která se nakonec nerealizovala pro malý zájem ostatních škol.

Svým způsobem to bude pro žákyně naší školy určitě zajímavé srovnání s dnešními muzikály a rozšíření obzorů o tvorbu dvojice V + W, J. Ježka, Osvobozeného divadla. Ve výuce literatury do budoucna jako najdeno.

Snad už se jedná o změnu poslední.....

                                                                        Zdraví S.Šochová

 

 

__________________________________________________________________________________

 

První představení, které nás v letošním školním roce čeká  8. 12. 2016 v 19.00 hod., jsou Želary autorek Květy Legátové a Věry Maškové v divadle Rokoko. Dílo je známé především díky filmovému zpracování, my se těšíme na divadelní verzi.

V lednu - 26. 1. 2017 od 18.00 hod. - navštívíme  v divadle Broadway muzikál Kleopatra. Autorem hudby je Michal David, na námětu, scénáři a libretu se podíleli Zdeněk Borovec, Lucie Stropnická a Lou Fanánek Hagen.

Po zhlédnutí představení se podělíme v této sekci o své dojmy a zážitky.

                                                                                                                                           Světlana Šochová

 

__________________________________________________________________________________

ZŠ Jeremenkova © 2016 - 2021 Created by SnowSoft