Klub mladého čtenáře - KMČ

Mgr. Ivana Zimmelová

Naše škola podporuje rozvoj čtenářských dovedností i mimo výuku, žáci se mohou stát členy klubu mladého čtenáře.

Jako členové mají možnost zakupovat nabízené knihy se slevou.

Nabídkové katalogy obdrží vždy u paní učitelky Zimmelové, která klub čtenářů vede.

Uvítáme pomoc rodičů dětem nejen s výběrem knih z katalogů, ale také s realizací společných rodinných chvilek strávených u čtení s jejich dětmi.

Pro zajímavost uvádíme zajímavou a inspirativní skutečnost, že v Polsku jsou společné rodinné chvilky čtení výhradní a prestižní záležitostí otců, kteří svým dětem denně čtou knihy.

Užitečné odkazy:

www,rostemesknihou.cz

www.ctenipomaha.cz

www.celeceskoctedetem.cz

Městská knihovna hlavního města - možnost stažení elektronických knih

Školní rok 2018 - 19

Upozorńuji na bohatou nabídku katalogů, které jsem rozdala dětem od Albatrosu, Fragmentu, Egmontu a Mladé fronty. Jako novinku uvádím nový katalog Knížata, kde žáci i učitelé nachází vhodné tituly pro mimočítankovou četbu a první čtení s metodickými listy jako ucelený program pro práci s knihou. Pro druhý stupeň jsou jednotlivé magazíny dostupné na chodbě v 2. patře i s termínem nejbližší objednávky, protože tam už nedávám katalog každému do třídy, ale berou si ho jen opravdoví zájemci. Termín objednání je konec září z podzimního katalogu, z katalogů Zima je termín konec listopadu, abychom stihli knihy zabalit pod vánoční stromeček.

O jarní a letní nabídce vás budu informovat v 2. pololetí.

V magazínech jednotlivých vydavatelství najdete knížky pro začínající čtenáře i čtení pro teenagery a dokonce čtenářské soutěže, hry a vtipy.

Nejvíce očekávanou novinkou je nové vydání foglarovek z Albatrosu, osvědčená společná četba pro 3. ročník: Děti z Bullerbynu nebo Boříkovy lapálie a Robinson Crusoe.

Pro nejmenší čtenáře je ve Fragmentu klasika v podobě Příběhů se šťastným koncem - krásné a pravdivé příběby o lidech s dobrým srdcem, kteří pomáhají zachraňovat zvířada

Pro malé techniky je tu 111 napínavých experimentů pro děti a Mladý technik 2, pro šikovné ruce se budou hodit Tvořivé dílny nebo Velká kniha originálních nápadů, pro holky Účesy 2 a Květiny z papíru.

Ve dnech 18. a 19. 9. se koná v Kulturním centru Novodvorská 6. ročník knižního festivalu pro děti  "Bookni si", který pořádá Knižní klub MF.

Pro moje páťáky upozorňuji na řadu titulů pro přípravu na státní přijímací zkoušky na osmiletá gymnázia z ČJ a M, Školní tabulky, Školní pravidla českého pravopisu , sbírky diktátů, sloh a čtenářský deník pro 3. - 5. ročník, 1234 anglických slovíček a 100 let Československa v komiksu nebo Co by měl vědět každý správný Čech.

Všichni společně se pak můžete zrelaxovat u Barevné terapie - Antistresové omalovánky nebo si připravit Zdravé svačinky do školy i do práce.

Prostě všichni si vyberou to své a na objednávkové listy, které najdete v každém katalogu se těším v 5.B, doba od odeslání hromadné objednávky je tak tři týdny a ceny knih příznivější než v obchodě.

Za KMČ  Ivana Zimmelová knižní referent