Přejít k hlavnímu obsahu

Halloween

31.10. připravila 9.B pro žáky 1.-4. tříd oslavu Halloweenu.

Všichni si zasoutěžili, vyhráli sladkou odměnu a nejlepší kostýmy získaly speciální dárek. Níže naleznete fotografie z akce pořádané ve školní tělocvičně.

 

 

Zahraniční výjezd - Rakousko, Neměcko

V týdnu 9. - 13. 10. vyrazili někteří žáci 2. stupně na pětidenní výjezd do sousedních německy mluvících zemí.

První den jsme vyrazili v ranních hodinách autobusem od školy směr rakouský Linz. Prošli jsme si město, navštívili kostely a někteří ochutnali linecky dort. Odpoledne jsme se zastávkou u jezera Königssee zavítali do RedBull stáje Hangar 7 v Salzburgu, kde jsme obdivovali sbírku strojů.

Druhý den jsme se probudili do slunného Salzburgu. Dopoledne jsme prošli město, občerstvili se tradičním preclíkem s výhledem na pevnost, ochutnali Mozartovy koule a nevynechali jsme ani Mozartův rodný dům. S polednem jsme odjížděli za hranice Rakouska a v německém Obersalzbergu jsme nejprve horskými autobusy a poté výtahem vyjeli na Orlí hnízdo. Počasí nám velmi přálo a mohli jsme se tak kochat krásnými alpskými panoramaty. Večer jsme se již ubytovali nedaleko německého města Augsburg.

Hlavní město spolkové země Bavorsko Mnichov jsme navštívili třetí den. Začali jsme prohlídkou BMW Weltu plného vymožeností a nových technologií, přesunuli jsme se do nedalekého Olympiaparku a vyšli jsme i na vyhlídku. Viktualienmarkt, Marienplatz se starou radnicí,Frauenkirche a přilehlé uličky starého města jsme prošli s paní průvodkyní a pak i sami, když jsme se šli najíst a nakoupit zásoby na druhý den.

Čtvrtý den našeho výletu byl ve znamení odpočinku a zábavy. Od 10 do 17 hodin jsme strávili v Legolendu v Günzburgu. Nezapomněli jsme ani na suvenýry v podobě lega či ohromných plyšáků a odvážíme si spoustu adrenalinových zážitků z atrakcí.

Poslední pátý den jsme se přiblížili k hranicím s ČR do města Regensburg. Páteční den nám nachystal mnoho zážitků, ale hlavně těch gastronomických a historických. Ochutnali jsme místní pečivo, tradiční grilované klobásky a pak odrazili od břehů města a plavili se parníkem po Dunaji k památníku germánských osobností - Walhalla.
Ke škole jsme všichni trochu unavení, ale v pořádku a plní zážitků, dorazili v pátek po deváté večerní hodině.

Výběr snímků z našeho putování naleznete zde.

 

 

Evropský den jazyků

 

Dne 25.9. proběhl v naší škole Evropský den jazyků.

Žáci prvního stupně plnili pracovní listy zaměřující se na Evropské státy, jejichž jazyky se u nás ve škole vyučují.

Žáci druhého stupně soutěžili ve výzvách a vyhledávání informací o mnoha Evropských jazycích po budově školy.

Celou druhostupňovou soutěž a sladkou odměnu v podobě dortu a bonbonů vyhrála třída 8.A s paní učitelkou Škardovou.

 

 

ZŠ Jeremenkova © 2016 - 2023 Created by SnowSoft