Informace k vydávání vysvědčení během prázdnin

Žáci (či zákonní zástupci žáků), kteří si v poslední červnový den nevyzvedli vysvědčení, si je mohou vyzvednout u hospodářky školy pouze po předchozí telefonické domluvě! Děkujeme za pochopení.

Osvětim a Krakov

8. a 9. června se převážná část naší třídy vydala spolu s dalšími žáky druhého stupně na poznávací zájezd na území našeho severního souseda - Polska. I přes téměř dvouhodinové zdržení na D1 jsme před druhou hodinou odpolední dorazili do cíle, kterým bylo místo s velmi smutnou historií - bývalý koncentrační tábor Osvětim. Zde jsme absolvovali obsáhlou a velmi emotivní prohlídku tábora Auschwitz I a následně i Auschwitz II - Birkenau a k večeru jsme se přesunuli do malého hotýlku severně od Krakova.

Druhý den jsme vyrazili na prohlídku historického města Krakov. Nejdříve jsme začali Kaziměří, jedné z krakovských čtvrtí, kde se po staletí prolínala židovská kultura s křesťanskou. Následně jsme vyšplhali na vrch Wawel a prohlédli si Královský hrad a katedrálu sv. Stanislava a Václava, ve které je mj. pochován i tragicky zesnulý polský prezident Lech Kaczyński s manželkou. Odtud jsme sešli až na známý Rynek, v jehož okolí jsme shlédli nejednu významnou stavbu jako například Barbakán či Jagellonskou univerzitu a také jsme se zde konečně najedli. Někteří vsadili na fastfoodové řetězce, hrstka statečných si ale troufla na polskou specialitu, żurek, bílou žitnou polévku podávanou s klobáskou, vejcem a pečivem.

Z obou dnů jsme si odnesli mnoho krásných zážitků a těšíme se na další výlety pod taktovkou pana učitele Kasana a také našeho třídního pana učitele Žůrka.

Společná fotka na Wawelu.

6x tradiční polský żurek s panem učitelem Kasanem a panem učitelem Žůrkem.

Třídní schůzky

Ve středu 26. dubna v 17:00 se opět konají třídní schůzky (učebna č.180 - fyzika, 3. patro) a jako obvykle prosím všechny rodiče o účast. Pokud se z jakýchkoliv důvodů nemůžete třídních schůzek zúčastnit, ale prospěch vašeho dítka Vám není lhostejný, neváhejte se se mnou domluvit na individuálních konzultacích.

Ondřej Žůrek, třídní učitel

The Canterbury Tales

V pátek 7. dubna jsme se spolu se 7. A a 7. B vydali až do daleké Prahy 3 do DDM Ulita, kde jsme zhlédli Cantenburské povídky v podání mladých studentů z Domino Theater & Domino Project. I přes nepřízeň počasí jsme si ale celé dopoledne nad veškerá očekávání užili.

_______________________________________________________________________________

Řemesla živě – festival řemeslných workshopů

S pomalu končícím únorem jsme se rozloučili návštěvou Novoměstské radnice, kde se 23. února konal festival řemeslných workshopů. Prezentovalo se zde téměř 20 středních odborných škol a učilišť, jejichž obory jsme si vyzkoušeli opravdu „na vlastní kůži“. Vyřezávali jsme, hoblovali, letovali, malovali a skládali, pletli, ale taky jsme se nechali zkrášlit – jedni rukama kadeřnic, druzí zase profesionální vizážistkou, a někteří dokonce podstoupili obojí! Všichni jsme si však odnesli spoustu nových poznatků o tom, z jakých oborů středních škol budeme moci příští rok vybírat.

Projektové dny 1. a 2. února 2017

V prvních dvou únorový dnech proběhly na naší škole projektové dny. Ve středu 1. února jsme se v 8. A věnovali nejen tématu drog, ale i šikany. Ve spolupráci s paní učitelkou Skřivánkovou jsme zhlédli estonský film Zkažená mládež o šikaně ve školním prostředí a následně slavný film Trainspotting o životech drogově závislých. Ve čtvrtek 2. února jsme se vydali na krátkou procházku po okolí — Branické skály, Podolská vodárna a Nedvědovo náměstí — kterou jsme zakončili horkými nápoji a malými zákusky v nedaleké kavárně.

Individuální konzultace

Ve středu 4. ledna probíhají od 16 do 18 hodin individuální konzultace rodičů s vyučujícími.

Schola Pragensis 2016

V pátek 25. listopadu jsme se za doprovodu paní učitelky Opletalové a pana učitele Žůrka zúčastnili 21. ročníku přehlídky středního a vyššího odborného školství v hlavním městě Praze, která se konala v Kongresovém centru Praha. Protože ještě nejsme deváťáci, šli jsme si omrknout nabídku středních škol jak se říká „nanečisto“. Někteří z nás už mají tušení, kam by se za rok chtěli hlásit, jiní se teprve rozhlíželi, jaké možnosti jim pražské střední školy nabízí. Všichni už ale víme, co nás za rok rok čeká.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Dne 23. listopadu 2016 v 17:00 se uskuteční třídní schůzky (učebna č.180 - fyzika, 3. patro). Prosím všechny rodiče o účast. Pokud se z jakýchkoliv důvodů zúčastnit nemůžete, a přesto byste rádi věděli o aktuálním dění ve třídě a prospěchu vašeho dítka, kontaktujte mne prosím telefonicky či emailem.

Ondřej Žůrek, třídní učitel

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Žáci nastoupili do 8. ročníku v počtu 24 žáků.

Kmenová třída se nachází ve 3. patře, učebna č. 180.

Třídní učitel: Mgr. Bc. Ondřej Žůrek

Vyučující:

ČESKÝ JAZYK - Mgr. Jaroslava Šípová

MATEMATIKA - Mgr. Bc. Ondřej Žůrek

DĚJEPIS - Mgr. Daniel Kasan

PŘÍRODOPIS - RNDr. Ilona Denisová

CHEMIE - RNDr. Ilona Denisová

ANGLICKÝ JAZYK - Mgr. Bc. Ondřej Žůrek, Mgr. Hana Hladíková

ZEMĚPIS - Mgr. Daniel Kasan

NĚMĚCKÝ JAZYK - Mgr. Alena Třeštíková

ŠPANĚLSKÝ JAZYK, KONVERZACE V ŠJ - Bc. Jan Vondrouš

IKT - Bc. Barbora Bejvlová