Přejít k hlavnímu obsahu

Plánované zahraniční zájezdy

 

Zájezd Termín Přihlašování Ročník
Malebné Skotsko 31.5. - 7.6. 2024 ukončeno 9., 7. 
Londýn a Legoland 30.9. - 5.10. 2024 od 21.4.2024 5., 6., 7. (2024/25)

___________________________________________________________________________________

Postup pro přihlášení na zájezd

Přihlášení na adrese: https://rezervace.protravel.cz/

Registrace:

- Nejprve je nutné se zaregistrovat (odkaz „Jste tu poprvé? Klikněte, prosím, zde pro registraci“).

- Registrovat se smí pouze osoby starší 18 let, to znamená buď zletilí účastníci nebo zákonní zástupci nezletilých účastníků.

- Při registraci si zvolíte přihlašovací údaje: přihlašovací jméno je Vaše emailová adresa, heslo libovolné, alespoň 6 znaků dlouhé.

- Registraci dokončíte prokliknutím potvrzovacího odkazu ve zprávě zaslané na Váš email.

Přihlášení na zájezd:

- Po přihlášení do systému zadejte číslo zájezdu do textového pole a klikněte na „Vyhledat zájezd“.

- Vyplňte osobní a další potřebné údaje účastníka včetně všech alergií a potvrďte závazné přihlášení.

- Na email obdržíte Potvrzení o zájezdu i s rozpisem plateb.

Přihláška je závazná a z následného odhlášení mohou vyplývat storno poplatky.

___________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________

 

MALEBNÉ SKOTSKO

                                    

termín: 30.5. - 7.6.2024                                                                                                          cena: 15 400 Kč

pro třídy: 9., 7. (školní rok 2023/24)                                                                                  počet volných míst:

přihlášení za zájezd: ukončeno                                                                                          číslo zájezdu: 24-232

 

PROGRAM:

1. DEN: ODJEZD Z ČR

Odjíždět budeme od školy ve večerních hodinách.

2. DEN: CESTA DO NIZOZEMSKA, NAARDEN, TRAJEKT DO VELKÉ BRITÁNIE

Autobusem pojedeme přes Německo do Nizozemska. Dopoledne se zastavíme na krátkou procházku po městečku Naarden - působišti Jana Amose Komenského. Projdeme se centrem a podíváme se k muzeu J. A. Komenského a sousednímu valonskému kostelíku (upravený na mauzoleum), kde je Komenský pohřben. Odpoledne přejedeme do přístavu Ijmuiden. Nalodíme se na trajekt a přes Severní moře poplujeme do severní Anglie. Noc strávíme ve čtyřlůžkových kajutách.

3. DEN: BAMBURGH CASTLE, LINLITHGOW, FALKIRK WHEEL

Dopoledne připlujeme do přístavu Newcastle. Po vylodění vyrazíme severním směrem do Skotska. Krátce se zastavíme u hradu Bamburgh Castle, kde se projdeme po nedaleké pláži a písečných dunách. Odpoledne si uděláme procházku u renesančního paláce Linlithgow, rodiště Marie Stuartovny. V podvečer se zastavíme u technické pozoruhodnosti Falkirk Wheel. Jedná se o zdymadlo spojující dva plavební kanály s rozdílnou úrovní hladin. Večer dojedeme na ubytování do hostitelských rodin a navečeříme se.

4. DEN: STIRLING CASTLE, THE TROSSACHS

Po snídani odjedeme na prohlídku pevného královského hradu Stirling Castle, který střeží bránu do Highlands. Poté přejedeme do malebné oblasti The Trossachs, která je krajinou zbojníka Rob „Roye“ MacGregora a spisovatele Waltera Scotta. Podnikneme hodinový výlet stoletým parníkem Sir Walter Scott po překrásném jezeře Loch Katrine. V podvečer krátce zastavíme u hradu Doune, kde se natáčel film „Hledání svatého grálu“ humoristické skupiny Monty Python. Večer se vrátíme do hostitelských rodin a navečeříme se.

5. DEN: RANNOCH MOOR, GLENCOE, LOCH NESS

Po snídani se vydáme severozápadním směrem a přes největší skotské vřesoviště Rannoch Moor přejedeme do oblasti Glencoe. Jedná se o nejslavnější a možná nejkrásnější skotské údolí, které má ovšem temnou a krvavou historii. Krátce se zastavíme ve Fort Williamu u soustavy zdymadel Neptune´s Staircase na Kaledonském kanálu s vyhlídkou na Ben Nevis, nejvyšší horu Skotska. Odpoledne navštívíme romantickou zříceninu Urquhart Castle na břehu jezera Loch Ness. Cestou zpět na ubytování projedeme horským masivem Grampian Mountains. Večer se vrátíme do hostitelských rodin a navečeříme se.

6. DEN: ROSSLYN CHAPEL, EDINBURGH

Po snídani přejedeme na předměstí Edinburghu a prohlédneme si bohatě zdobenou a mnoha legendami opředenou Rosslyn Chapel. Poté si prohlédneme hlavní město Skotska Edinburgh, které údajně patří k nejkrásnějším městům světa. Společně navštívíme královský hrad se skotskými korunovačními klenoty a po prohlídce hradu se projdeme po Royal Mile, kde prozkoumáme chrám St. Giles. Projdeme do parku s nádhernými výhledy na hrad i na nákupní třídu Princes Street a budeme mít možnost nakoupit si suvenýry. Večer se vrátíme do hostitelských rodin a navečeříme se.

 

7. DEN: GRETNA GREEN, HOUSESTEADS

Po snídani odjedeme do Anglie. Nejprve se krátce zastavíme na hranicích ve vesničce Gretna Green, kde se nachází známé kovářství. Projedeme kolem Hadrianova valu a prohlédneme si římskou vojenskou pevnost Housesteads. Odpoledne dojedeme do přístavu Newcastle, nalodíme se na trajekt a přeplujeme zpět do Nizozemí. Opět budeme ubytováni v kajutách, kde si odpočineme.

8. DEN: NÁVRAT DO ČR

Ráno připlujeme do Amsterdamu a s potřebnými zastávkami na protažení a toalety projedeme přes Německo zpět do České republiky. Zpět ke škole přijedeme ve večerních hodinách.

 

V ceně je zahrnuto:

- doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů 

- zpáteční trajekt Ijmuiden – Newcastle, 2x snídaně na trajektu

- 2x ubytování na trajektu ve čtyřlůžkových kajutách s příslušenstvím

- 4x ubytování v hostitelských rodinách, 4x snídaně, 4x večeře, 4x oběd formou balíčku

- služba průvodce po celou dobu zájezdu

- mobilní aplikace plná praktických informací a zábavy pro každého účastníka

- komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

 

V ceně není zahrnuto:

- vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 75 GBP / studenti a 65 GBP / děti do 15 let vč.)

___________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________

 

LONDÝN A LEGOLAND

                    

 

termín: 30.9. - 5.10.2024                                                                                                        cena: 10 700 Kč

pro třídy: 5. a 6. (školní rok 2024/2025)                                                                             počet volných míst: 0

přihlášení za zájezd: od 21.4. 2024 (12:00)                                                                        číslo zájezdu: 94-236

PROGRAM:

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE

Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo     a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.

2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, CITY

Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do Francie, abychom se přepravili přes kanál La Manche. Po příjezdu do Velké Británie se vydáme severozápadním směrem do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, který společně překročíme. Poté se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs až k mostu Tower Bridge, do jehož útrob vystoupáme a projdeme se po skleněné lávce s výhledem na moderní stavby Londýna. Navštívíme a prohlédneme si i londýnský hrad The Tower, který za svou téměř tisíciletou historii sloužil jako královský hrad, pevnost, vězení, místo poprav a nyní je domovem korunovačních klenotů. Odpoledne přejdeme zpět na jižní břeh Temže a dojdeme až k plovoucímu muzeu - bitevní lodi HMS Belfast, které společně navštívíme. Poté dojdeme až k mostu Millennium Bridge. Metrem přejedeme zpět k autobusu a odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme.

3. DEN: WINDSOR, LEGOLAND

Po snídani vyrazíme na výlet do městečka Windsor, kde se pojdeme kolem největšího hradu ve Velké Británii, sídla královské rodiny. Společně dojdeme do nedalekého Etonu, kde se nachází slavná chlapecká kolej. Odpoledne strávíme v zábavním parku Legoland Windsor, který nabízí přes 55 interaktivních jízd a atrakcí a je rozdělen do několika tematických oblastí. Vyzkoušíme divoké vodní dráhy, pirátské stezky, loďstvo Vikingů, zábavu si užijeme při objevování Adventure Land, navštívíme Knights Kingdom a určitě se podíváme do Land of the Vikings, která nabízí i severské bludiště. Projdeme také Miniland – vesničku obsahující modely památek a významných budov světa postavených z kostek Lega. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin a navečeříme se.

 

4. DEN: LONDÝN - NATURAL HISTORY MUSEUM, HYDE PARK

Po snídani vyrazíme do centra Londýna, kde se nejprve krátce projdeme Hyde parkem, zastavíme se u památníku princezny Diany a u památníku prince Alberta a uvidíme také Royal Albert Hall. Poté navštívíme Natural History Museum, kde uvidíme kostry dinosaurů, sbírku meteoritů, nebo na vlastní kůži zažijeme zemětřesení. Odpoledne přejdeme k Buckingham Palace, sídlu britského krále. Podle času dojdeme na náměstí Trafalgar Square s Národní galerií. Večer se vrátíme do hostitelských rodin a navečeříme se.

 

5. DEN: LONDÝN - MADAME TUSSAUDS, WESTMINSTER

Po snídani nás čeká celodenní prohlídka Londýna. Metrem se přesuneme do centra a prohlédneme si slavné muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Nesmíme zapomenout fotoaparát, abychom se mohli vyfotit se svými idoly. Po prohlídce nás čeká přejezd do oblasti Westminster, kde nejprve společně absolvujeme jízdu na obřím vyhlídkovém kole London Eye. Poté během procházky uvidíme místo královských korunovací Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, projdeme se čtvrtí Soho, kde zavítáme na Piccadilly Circus se světelnými reklamami, do čínské čtvrti a na Leicester Square. Odpoledne si nakoupíme suvenýry a v podvečer se s Londýnem rozloučíme, metrem přejedeme k autobusu a odjedeme jihovýchodním směrem ke kanálu La Manche, přes který se vrátíme zpět do Francie.

6. DEN: NÁVRAT DO ČR

Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

 

V ceně je zahrnuto:

- doprava zájezdovým autobusem – klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých      a chlazených nápojů

- 2x cesta přes kanál La Manche (dle dostupnosti Eurotunel nebo trajekt)

- 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku

- služba průvodce po celou dobu zájezdu

- mobilní aplikace plná praktických informací a zábavy pro každého účastníka

- komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

 

V ceně není zahrnuto:

- vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 100 GBP / děti do 15 let vč.)

Upozornění:

- Cizinci ze zemí mimo EU potřebují pro cestu do Velké Británie kromě svého platného cestovního pasu také
standardní turistické vízum (zajišťují si účastníci sami)

 

___________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________

 

 

 

ZŠ Jeremenkova © 2016 - 2024 Created by SnowSoft