Přejít k hlavnímu obsahu

Anglie 2019 - Londýn, Stonehenge

Termín: 24. - 28. dubna 2019

Cena: 6 700,- Kč

Číslo zájezdu: viz přihlašovací lístek (žáci jej obdrželi ve škole)

 

Přihlášení na adrese: http://rezervace.protravel.cz

Registrace:

> Nejprve je nutné se zaregistrovat (odkaz „Jste tu poprvé? Klikněte, prosím, zde pro registraci“).

> Registrovat se smí pouze osoby starší 18 let, to znamená buď zletilí účastníci nebo zákonní zástupci nezletilých účastníků.

> Při registraci si zvolíte přihlašovací údaje: přihlašovací jméno je Vaše emailová adresa, heslo libovolné, alespoň 6 znaků dlouhé.

> Registraci dokončíte prokliknutím potvrzovacího odkazu ve zprávě zaslané na Váš email.

Přihlášení na zájezd:

> Po přihlášení do systému zadejte číslo zájezdu do textového pole a klikněte na „Vyhledat zájezd“.

> Vyplňte osobní a další potřebné údaje účastníka včetně všech alergií a potvrďte závazné přihlášení.

> Na email obdržíte Potvrzení o zájezdu i s rozpisem plateb.

Přihláška je závazná a z následného odhlášení mohou vyplývat stornopoplatky.

 

Program:

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.

 2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, CITY Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do Francie, abychom se přeplavili trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme severozápadním směrem do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, který společně překročíme. Poté se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs až k mostu Tower Bridge, kde navštívíme expozici Tower Bridge Exhibition, včetně procházky po skleněné lávce s výhledem na moderní stavby Londýna. Prohlédneme si i londýnský hrad The Tower, který za svou téměř tisíciletou historii sloužil jako královský hrad, pevnost, vězení, místo poprav a nyní je domovem korunovačních klenotů. Poté se vydáme na procházku po finančním centru Londýna - oblasti The City. Podíváme se na památník velkého požáru Londýna a najdeme místo, kde ničivý požár začal. Uvidíme centrální anglickou banku Bank of England i královskou burzu Royal Exchange a po rušných ulicích City dojdeme k monumentální St. Paul´s Cathedral. Během prohlídky vystoupáme na kopuli katedrály, odkud se naskýtá překrásný pohled na Londýn, a prohlédneme si i kryptu, ve které jsou pohřbeni mj. admirál Nelson nebo stavitel katedrály Christopher Wren. V podvečer přejdeme Millennium Bridge a podíváme se ke galerii Tate Modern, odkud jsou pěkné výhledy zpět na čtvrť City. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a odpočineme si.

3. DEN: SALISBURY, STONEHENGE, WINDSOR CASTLE Po snídani vyrazíme na výlet do historického města Salisbury, kde navštívíme nádhernou gotickou katedrálu s nejvyšší kostelní věží v Británii a s vystaveným originálem Velké listiny svobod z r. 1215. Poté přejedeme k asi nejslavnějšímu pravěkému megalitickému monumentu v Evropě - Stonehenge. Podíváme se do návštěvnického centra s expozicí k prehistorickému osídlení zdejší krajiny a samozřejmě si prohlédneme i samotný kamenný kruh, starý více než 5 000 let. Odpoledne navštívíme Windsor Castle, největší a stále obývaný hrad ve Velké Británii, sídlo královské rodiny. Prohlédneme si královské místnosti s množstvím úžasných exponátů (kulka, která zabila admirála Nelsona, Podvazkový řád, slavné portréty členů královské rodiny aj.), pomník prince Alberta i kapli sv. Jiří. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.

4. DEN: LONDÝN - WESTMINSTER Poslední den v Anglii vyrazíme opět do centra Londýna. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Společně navštívíme některou z atrakcí, na které se dopředu domluvíme - např. místo korunovace anglických králů a královen Westminster Abbey, fotbalový stadion Chelsea FC nebo Arsenal FC, Wimbledon Lawn Tennis Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussauds, obří vyhlídkové kolo London Eye nebo si můžeme zahrát zábavnou hru v oblasti Westminsteru. Odpoledne si nakoupíme suvenýry, v podvečer se s Londýnem rozloučíme, přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.

5. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

 

V ceně je zahrnuto:

-doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů

- 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)

- 2x ubytování v anglických rodinách, 2x snídaně, 2x večeře, 2x oběd formou balíčku

- služba průvodce po celou dobu zájezdu - zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka

- komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto:

- vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 120,- GBP / studenti a 85,- GBP / děti do 16 let)

ZŠ Jeremenkova © 2016 - 2022 Created by SnowSoft