Přejít k hlavnímu obsahu

 

 

Oddělení školní družiny - Žáby 3.A

Vychovatelka : Lenka Štochlová

 

MASKOT NAŠEHO ODDĚLENÍ JE ŽABÁK KVÁK

 

 

ZÁŘÍ

 

VÝLET DO BRD

V sobotu 23. září jsme společně s dětmi z oddělení Hadů vyrazili na celodenní výlet do Mníšku pod Brdy.

Nejdřív jsme se stavili v cukrárně a potom už nás čekal výstup do barokního areálu Skalka. Cestou děti plnily různé úkoly a soutěže, na Skalce jsme si prohlédli výstavu v kostelíku a opekli jsme si buřty.

Poté jsme se vraceli do Mníšku na autobus, který nás odvezl zpátky do Prahy.

Děti a i my, vychovatelky, jsme si výlet nesmírně užily, počasí nám přálo a už se těšíme, až si ho příští rok zopakujeme.

Lenka Štochlová

 

                  

 

V září jsme kromě her na zahradě a ve třídě taky malovali, ne všechno jsem stihla vyfotit, tak alespoň pár obrázků:-)

 

   

 

Vaječné skořápky jsme použili na výrobu mozaiky houby.

  

 

Origami ŽÁBA

 

 

Komunitní zahrada

Ne Žáby, ale veverky to jsou:-)

   

Tak bydlí tam ten vodník, nebo ne???

 

ŘÍJEN

 

Tento obraz děti taky dělaly a visí v jídelně.

   

 

Podzimní strom

Obtisky listů temperovými barvami - podzim. Strom je teď v jídelně a každé roční období ho aktuálně pozměníme.

 

Draci

Formou zapouštění barev z krepového papíru děti vyrobily draky, kteří potom pár týdnů zdobili sloupy v jídelně.

      

 

Taky jsme všichni malovali barevný déšť, děti se doma jistě pochlubily.

 

Výlet

V říjnu děti z oddělení Žab a Opic vyrazily na výlet do Stanice přírodovědců na Smíchově a taky se stavily v krásném parku Sacre Couer, kde se vyřádily na dlouhatánské klouzačce a dětském hřišti.

  

 

Káča

Vyrobili jsme si káču z kelímků od jogurtu.

    

 

Aranžmá ze suchých přírodnin

Vyrobili jsme si podzimní dekoraci ze suchých i čerstvých přírodnin, která teď zdobí příbytky těch, kteří se této činnosti zúčastnili:-)

 

     

 

 

V říjnu jsme ještě voskovkami malovali podzimní krajinu, temperami halloweenského ducha, konaly se celodružinové halloweenské dílničky, kde si děti vyráběly různé strašidelné výrobky. Foťák jsem ani nestihla vzít do ruky:-(, ale děti se vším pochlubily doma.

 

Listopad

 

Lampionový průvod

Protože se v listopadu konal tradiční lampionový průvod pořádaný naší školní družinou, vyrobili jsme si vlastní lampiony. Děti, rodiče a paní vychovatelky si průvod moc užili a na závěr si mohli všichni opéct v komunitní zahradě buřty.

 

                

 

Advent, Vánoce a Vánoční jarmark se nezadržitelně blíží, proto jsme v družině vyrobili krásná přáníčka a svícny, které si návštěvníci jarmarku mohli koupit. Dětem se výrobky moc povedly:-)      

 

 

        

      

 

Děti si ve družině moc rády zahrají šachy, Dámu a hlavně Země - město

     

 

PROSINEC

 

Prosinec nás příjemně překvapil spoustou sněhu, využili jsme každou chvilku, aby si ho kluci i holky venku užili. Kdo neměl boby, klouzal se na igelitu:-)

                

 

Samozřejmě jsme si museli namalovat adventví věnec a vyrobit anděla...

 

        

 

Děti se naučily stříhat vločky a takto vypadá strom v jídelně teď.

 

 

Pod stromečkem najdou maminky, tatínkové a možná i babičky krásnou záložku. Děti v říjnu nasbíraly různé listy, květy, vyrobily heřbář, vše pak krásně naaranžovaly do laminovací fólie a já už to jenom "protáhla" laminovačkou.

Tak ať se dáreček líbí:-)

 

        

 

Jarmark

Nemůžu nezmínit krásný Vanoční jarmark, kde děti z našeho oddělení vystoupily s tancem a sklidily obrovský potlesk. Fotky zde nedám, protože tančily i děti, které se nesmí fotit.

Touto formou chci poděkovat všem rodičům, že dětem pořídili krásné vánoční "kostýmy", prostě bylo radost na ně pohledět:-))))

Školní družina měla krásný stánek s výrobky dětí. Všem, kteří si něco koupili, moc děkujeme.

    

 

V rámci vánoční besídky si děti vyzkouší několik vánočních tradic. Jednou z nich bude pouštění skořápek. Ty si musely samozřejmě nejdřív vyrobit a musím říct, že práce nad plamenem svíčky byl skvělý adrenalinový zážitek (hlavně pro mne:-) ).

    

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA

 

V rámci vánoční besídky si děti vyzkoušely různé vánoční zvyky a tradice, krájily jablko, pouštěly lodičky a házely botou. 

Poslechly si krásné vyprávění "Vánoce" od Františka Nepila a potom nastal čas na rozbalování dárků. 

Dětem se všechny tradice moc líbily a velkou radost jim udělaly dárky, které měly pod stromečkem.

Přeji všem krásné prožití vánočních svátků a šťastný Nový rok:-)

 

                 

 

  

 

      

 

 

LEDEN

 

První lednové pondělí jsme začali malováním. Co jiného než ledovcem a ledním medvědem. Práce s folií dětem připadala dost těžká, ale nakonec to zvládly všechny.

 

      

 

Je pořád pořádná zima jako za polárním kruhem, tak není nic lepšího, než si namalovat polární záři.

Velice mě překvapilo, že dětem malování připadalo snadné a musím říct, obrázky vypadají velice krásně.

Podívejte se sami:

 

    

 

Náš družinový maskot Kvák tráví víkendy vždy u jednoho z dětí. Má svoji kroniku, kde si píše všechno, co během návštěvy zažil, co jedl, s kým se seznámil a třeba i to, v kolik hodin šel na kutě. V úterý následující týden si kroniku přečteme a ten/ta, kdo ho měl doma, vybírá dalšího spolužáka, u kterého Kvák stráví sobotu a neděli. 

Musím konstatovat, že žabák si kroniku vede velice pečlivě, vtipně, někdy je popis jako v detektivce, jindy si zahraje na autora komiksu. Všichni si četbu náramně užíváme.

 

            

 

Opět sníh

Na sněhuláka to tentokrát nebylo, tak alespoň sněžný had:-)

 

    

 

Tentokrát děti místo barev použily fixy a vymalovaly předlohy na skládaný obrázek. Dost jsme se nasmáli, protože ne u každého obrázku bylo předem jasné, co se vlastně vybarvuje. Jak se nám to opovedlo, posuďte sami.

 

            

 

 

ÚNOR

 

Už koncem ledna jsme začali vyrábět další obraz do jídelny. Tentokrát to je koláž hrníčků a konviček na barevném pozadí. Bylo s tím opravdu mnoho práce, ale děti měly možnost si vyzkoušet různé druhy malířských technik, uplatnily svojí kreativitu při dekoraci pozadí a hrnečků. Zatím pouze dílčí fotky, na výsledné dílo si ještě chvíli počkáme.

      

 

A takto to vypadá hotové. Paráda:-)

 

 

Valentýn

V družině jsme si povídali o svátku sv. Valentýna a děti namalovaly obrázek srdce.

      

 

 

Karneval

Ve čtvrtek 22.2.2024 budeme mít ve školní družině Karneval. 

Pro děti jsme připravily různé hry, soutěže a diskotéku. Děti si pro tuto příležitost připravily obličejové masky a posuďte sami, jak se jim to povedlo.

 

              

 

Obrázky z Karnevalu:

               

 

    

                                                                           

                                                                                   BŘEZEN

 

MDŽ

Děti vyrobily pro maminky nebo babičky růži k svátku. Obdarujeme i paní kuchařky naší školní jídelny a paní uklízečku.

Vše nejlepší:-)

      

 

Výlet do Modřanské rokle

V pátek 8.3. jsme společně s oddělením Hadů vyrazili na výlet do Modřanské rokle. Téma výletu bylo "Hledání živé vody". V Modřanské rokli je několik studánek a my jsme se pokusili najít aspoň jednu z nich, což se nakonec povedlo. Popovídali jsem si o významu vody pro život, o tradici "otevírání studánek", vyčistili jsme Modřanský potok, cestou jsme si hráli, soutěžili a hlavně užívali krásné počasí a procházku.

        

 

Tělocvična

Každé úterý chodíme v rámci řízené činnosti do tělocvičny. Kromě míčových her zkoušíme různá tělocvičná nářadí a náčiní, soutěžíme, měli jsme i kruhový trénink, skok z odrazového můstku, apod. Důležité je, aby si děti zaběhaly a užily si pohyb.

    

      

 

Jarní strom

Venku můžeme vidět blížící se jaro všude, kam se podíváme. Proto jsme strom v jídelně "převlékli" do jarního:-)

 

Projekt o žábách

Protože jsme oddělení žab, není od věci něco si těchto tvorečcích říct. Děti byly dost předvapené, když se dozvěděly, že než je taková, jakou ji znají, projde si několika vývojovými stupni.

 

Velikonoce

Před Velikonocemi jsme si dětmi povídali o kulturickém, historickém a náboženském významu těchto svátků a vyrobili jsme si zajíčka:

      

 

Velikonoční dílničky

Další celodružinová akce se uskutečnila před Velikonocemi. Děti měly možnost vyrobit si různé výrobky s touto tematikou, procvičit se v postřehu při hledání vajíček, obratnosti u "foukané" a udržení rovnováhy u provazochodectví.

 

        

 

 

 

DUBEN

 

Kdo by tvrdil, že namalovat kytici růží je snad těžké, tak se možná malinko mýlí. Stačí na to mikroténový sáček, tempery, štětec a výsledek je níže:-)

      

 

Ukliďme Česko

 

Děti z našeho oddělení se i letos zapojily do této akce a uklidily komunitní zahradu. Přesto, že to tak na začátku nevypadalo, nakonec nasbíraly cca 7 kg odpadu, který potom roztřídily a vyhodily do kontejnerů na tříděný odpad.

 

   

 

Výlet

 

19.4. jsme se přes nepříznivou předpověď počasí vypravili na další odpolední výlet. Tentokrát jsme se šli podívat do Minizoo v Chuchli. Přes Vltavu jsme se přeplavili přívozem, potom zdolali strmý kopec a už se děti kochaly pohledem na zvířátka. 

Navštívili jsme i velké hřiště v blízkosti Slivence, ale na závěr už nám začalo trochu pršet, tak kjsme chvátali zpět do školy.

I přesto, že jsme museli použít pláštěnky, výlet se dětem zase moc líbil.

    

 

Domov seniorů Sulická

 

25.4. dopoledne jsme navštívili babičky a dědečky v Domevě seniorů Sulická, Praha 4. Předali jsme jim výtěžek z burzy, která se konala ve škole, děti zazpívaly několik písniček, zatančily mazurku a zahrály divadelní představení Balada o princezně. Na závěr předaly všem klientům domova malý dárek, který vyrobily ve škole s paní učitelkou.

Seniorům i dětem se návštěva moc líbila, zpěv i divadlo se povedlo a odcházeli jsme s krásným pocitem, že jsme měli možnost udělat radost druhým.

     

 

KVĚTEN

 

Svátek matek

 

Druhou květnovou neděli měly všechny maminky svátek. Děti věnovaly 3 - 4 odpoledne výrobě dárku svým maminkám. Práce to byla celkem náročná, vyžadovala trpělivost a velké soustředění, ale jsem si jistá, že maminky budou přívěsek nosit moc rády.

 

      

 

Malování na chodník

Před blížící se letní olympiádou jsme si povídaly o její historii a rovněž o různých olympijských sportech.

Děti měly nejdřív za úkol namalovat obrys postavy a až potom se dozvěděly, že dle figury, jakou zaujaly, si musí dokreslit nějaké sportovní náčiní. Celkem se to povedlo, nemyslíte?:-)

 

  

 

  

 

Abstract face

Pomocí akvarelových barev děti namalovaly kubistické obličeje. 

   

 

ŠvP Radonice

Poslední květnový týden jsme jeli na školu v přírodě do Radonic. Děti absolvovaly spoustu výletů, her, zajímavých přednášek a návštěvu Zoo. Všichni si to moc užili, počasí nám přálo, ani se nám nechtělo vracet:-)

        

 

Červen

 

Bubnování v družině

 

V úterý 4.6. měly děti možnost vyzkoušet si bubnování. Zkušený lektor je provedl rytmizací a tancováním  (nebo špíše skákáním) v rytmu. Každé dítě mělo svůj buben a celou hodinu jsme si připadali jako někde v Africe.

    

 

Loutkopes

Po návratu ze ŠvP mě děti "přesvědčily", že místo malování je mnohem lepší vyrobit si loutku pejska:-)

 

  

 

Ve čtvrtek 6.6. jsme před rodiči a dětmi ze ŠD vystoupili s hudebně dramatickým představením Balada o princezně a o hradu, kterou děti poctivě nacvičovaly. Neutichající potlesk byl jasným důkazem, že se vystoupení všem moc líbilo:-)

   

 

Venkovní hrátky s vodou

 

Venku je už krásně, teploty se vyšplhaly opravdu vysoko, tak je nejvyšší čas zasoutěžit si s vodou. Děti měly za úkol přenést vodu v děravých kelímcích do připravené nádoby. Povzbuzování bylo velice hlasité a radost vítězného týmu obrovská:-)

    

 

Svátek otců

 

Druhou červnovou neděli mají všichni tatínkové svátek, proto pro ně děti vyrobily dárek. Takto vypadají jejich očima:-)

 

 

 

    

 

 

Curiosity Cube

 

V úterý 11.6. jsme s dětmi navštívili mobilní laboratoř Curiosity Cube v ZŠ Kavčí hory, kde si děti zahrály na vědce. Sestrojily si větrnou elektrárnu, strojek na pletení náramků a pozorovaly mikroskopem různé přírodní a umělé materiály.

 

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZŠ Jeremenkova © 2016 - 2024 Created by SnowSoft