Oddělení školní družiny - Klokani 3.B

Vychovatel : Vojtěch Štefan

Duben 2024

Pálení čarodejnic s rodiči na školní zahradě. Pro děti jsme připravili šest stanovišť. Na každém stanovišti bylo možné soutěžit v čarodejnických dovednostech. Nakonec jsme s rodiči opékali špekáčky a užívali si společně stráveného času.

V rámci Dne Země jsme vyrazili do ulic kolem školy, komunitní zahradu a školní hřiště, které jsme se snažili důkladně vyčistit od volně ležících odpadků. Vysvětlili jsme si, jak dlouho se jednotlivé odpadky rozkládají, které je možné recyklovat a které naopak ne.

S dětmi jsme navštívili Městskou knihovnu na Mariánském náměstí. Vysvětlili jsme si, jak taková návštěva knihovny probíhá, na jakou dobu se knihy půjčují a kolik takové členství v knihovně stojí. V průběhu návštěvy si děti zahrály hry, prohlédly nabídku knihovny, anebo luštily křížovky v dětském koutku. Nakonec jsme si rozdali přihlášky, aby se případní zájemci mohli vrátit  knihy si vypůjčit.

Učíme se hrát hru BINGO.

Říjen 2023

Tvoříme podzimní dekorace: dýně z provázku

ZÁŘÍ 2023

Vytvářeli jsme stromy na výzdobu školní jídelny.

V rámci možností si ještě užíváme hezkého počasí.

S dětmi jsme se vrhli do vyrábění strašáků do pole a podzimního listí. Vyzdobili jsme jimi okna na chodbě u naší kmenové třídy.