Vánoční Norimberk
4. 1. 2019

V pátek 14. 12. 2018 se naši žáci napříč ročníky druhého stupně vydali na poznávací zájezd do německého města Norimberk.

Norimberské vánoční trhy jsou proslulé svou příjemnou sváteční atmosférou a tu jsme měli možnost zažít a trochu si jí s sebou přivést do Prahy. Ochutnali jsme tradiční dobroty z trhů jako jsou například „drei in Weckla“ – norimberské klobásky v housce, Elisenlebkuchen – tradiční perníčky a také Kinderpunsch v designových hrníčcích, které si někteří přivezli s sebou. Také jsme se dozvěděli o působení Albrechda Dürera, měli jsme možnost obdivovat Norimberský hrad, kostel sv. Lorenza a další architektonické skvosty města. V neposlední řadě jsme si připomněli historii, ať už přízeň města s českými dějinami skrze osobu Karla IV. nebo válečnou a poválečnou dobu druhé sv. války.

Odebírat noviky typu "Akce"