Brigáda v zahradě školy spojená s opékáním špekáčků
22. 10. 2018

Vážení rodiče a milé děti,

rádi bychom navázali na společnou, příjemně strávenou dubnovou sobotu a zopakovali další, v pořadí již 5. úklid školní zahrady. Velice si vážíme nadšení a ochoty rodičů, dětí i učitelů, kteří přišli pomoci s úpravou školní zahrady a odvedli obrovský kus práce.

V současné době na školní zahradě i v přilehlé přátelské zahradě probíhají terénní úpravy, díky nimž bude moci škola s dětmi používat větší zahradní prostor s různými možnostmi využití.
Přijďte se podívat, jak se zahrada změnila a pomoci nám ji ještě dále vylepšovat. Věříme , že se opět sejdeme v tak hojném počtu jako při minulých setkáních.

V této souvislosti srdečně zveme všechny dobrovolníky na společnou akci v sobotu 3.11.2018 od 10:00 do

16:00 hodin.

Tentokrát bychom chtěli připravit dětem vyvýšené záhony, na kterých by mohly hned na jaře zasadit nějakou zeleninu, ovoce a bylinky. Minulý školní rok Klub přátel školy přispěl na nákup dřevěných latí, ze kterých pan učitel Tkadlčík vyrobil dřevěné záhony. S vaší pomocí bychom chtěli tyto dřevěné záhony zabudovat do části školní zahrady a připravit je na jaro. Zároveň bychom chtěli vyplet záhon s tújemi podél velkého hřiště a pokrýt ho textilní tkaninou, aby se plevel již dál nerozrůstal. Jako každý podzim shrabeme listí a upravíme záhony před školou.

Samozřejmě nebude chybět i společné posezení u táboráku s opékáním klobás, párečků, vuřtů a ochutnávkou domácích moučníků. Dětem připravíme krátký orientační závod a nebudou chybět i malé odměny za jejich snahu a pomoc.

S sebou si nezapomeňte pracovní rukavice, a uvítáme i další zahradní vybavení jako jsou zahradní nůžky, hrábě, košťata na zametání, lopaty, pracovní kolečka a kárky, motorové pily.
Budeme rádi, když dopředu potvrdíte svoji účast, abychom mohli zajistit dostatek občerstvení k táboráku. Potvrzení účasti prosím zašlete na mailovou adresu
uklidzahrady@gmail.com.
Všem zúčastněným rodičům a dětem předem děkujeme.

Romana Nidetzká                                                   Iveta Jandová
koordinátorka akce za KPZŠ                                ředitelka školy
Pavel Poucha
předseda výboru za KPZŠ