Vyjádření MŠMT a školy ke koronaviru - aktualizace ke dni 8. 3. 2020
3.3.2020

Aktualizace vydaných doporučení MŠMT a MZV ČR

Vážení rodiče,

níže odkazujeme na aktualizovaná doporučení ministerstva školství:

DOPORUČENÍ PRO ŠKOLY KE KORONAVIRU: AKTUALIZOVÁNO

V současné době je provoz školy dále v běžném režimu. V případě nových informací, či doporučení od ministerstva, či zřizovatele vás budeme neprodleně informovat.

Na základě mimořádného ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 6.3.2020 doporučuje MZV necestovat na území Itálie.

VZHLEDEM K AKTUÁLNÍMU VÝVOJI SITUACE BYLA ZAVEDENA ROZSÁHLÁ KARANTÉNNÍ OPATŘENÍ V LOMBARDII I V DALŠÍCH REGIONECH

 

Mgr. Jan Vondrouš

ředitel školy

 

Vážení rodiče,

Protože se na nás již někteří obracíte v souvislosti s šířením koronaviru COVID-19, sdělujeme následující (na základě informací Ministerstva zdravotnictví a MŠMT).

Informace pro školy ke koronaviru a Doporučení pro školy ke koronaviru

Výuka probíhá nadále bez omezení. Prosíme rodiče, aby vybavili děti jednorázovými kapesníky. Žáci, kteří jeví známky akutních respiračních onemocnění (kašel, bolest v krku, teplota nad 37 °C), nechť zůstanou doma do vymizení příznaků. To se týká jak těch, kteří pobývali v zasažených oblastech, tak i ostatních.

V případě Vašeho návratu ze zasažených oblastí na severu Itálie či jiných rizikových oblastí doporučujeme konzultovat postup v konkrétních případech s lékařem nebo hygienickou stanicí, která jako jediná má ze zákona právo nařídit případnou karanténu zdravých osob. V takovém případě budeme rádi za informaci.

Všem doporučujeme zlepšit návyky osobní hygieny, zvláště mytí rukou po příchodu do školy a před jídlem, kýchání do jednorázových kapesníků. Taktéž aplikovat obecné prostředky na zlepšení zdravotního stavu a imunity.

V případě nových skutečností budete informováni.

Děkujeme všem za podporu a pochopení.

Mgr. Jan Vondrouš

ředitel školy

 


Odebírat noviky typu "Novinky (provozní)"

Ulož