Přejít k hlavnímu obsahu

Testování ve dnech 22. a 29. 11. 2021
15. 11. 2021

Vážení rodiče,

Dne 12. listopadu 2021 Vláda ČR schválila s účinností od 22. 11. 2021 na základě mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví (k nahlédnutí zde), že ve dnech 22. a 29. 11. 2021 dojde k preventivnímu screeningovému testování žáků antigenními testy.

Informace k testování v oblasti školství naleznete také v tomto odkazu

Testování bude probíhat na stejném principu jako testování, které proběhlo v září s tím rozdílem, že se testuje pouze v pondělí (nebo první den příchodu do školy, pokud není dítě nebo žák v pondělí přítomen), nebude tedy docházet automaticky k odchodu celé třídy do karantény v případě pozitivního testu, ale tuto situaci bude řešit místně příslušná KHS.

Testování se netýká žáků, kteří mají 14 dnů po ukončení 2. dávky očkování, prodělali v posledních 180 dnech nemoc covid-19, nebo předloží potvrzení o absolvování antigenního testu (platnost 24 hodin), či PCR testu (platnost 72 hodin) na odborném pracovišti.

Účast zákonných zástupců při asistenci u testování je povolena u žáků 1. - 3. ročníku.

V případě, že chcete využít vlastní antigenní testy, bude vám tato možnost také umožněna.

Věřím, že vše společně zvládneme a udržíme tak děti v prezenční výuce.

S pozdravem

Mgr. Jan Vondrouš

ředitel školy


Odebírat noviky typu "Novinky (provozní)"

Ulož
ZŠ Jeremenkova © 2016 - 2022 Created by SnowSoft