Přejít k hlavnímu obsahu

Přehled dostupných vzdělávacích produktů pro výuku ON - LINE ve školách - aktualizace 20.3.2020
17. 3. 2020

Vážení rodiče, nové informace z MHMP k dnešnímu dni,

 

·    DDM Suchdol přináší pro děti nejrůznější aktivity formou soutěží, aby pomohli zabránit případné domácí nudě.

o   Aktuálně je vyhlášena kulinářská výzva.

·    DDM Praha 6 nabízí dětem různé nápady, jak si zkrátit doma čas:

o    Světem sportu frčí "Toilet paper challenge" a DDM to vyzkoušelo a vyhlásili výzvu  žonglů dáte vy.

·    DDM Praha 4 Hobby centrum 4 připravuje zajímavé inspirace pro volný čas:

o    Objevte kouzlo Ukukele a naučte se na ní pomocí videa svojí první písničku. K dispozici je odkaz i na ladičku Ukulele.

o    Výtvarné nápady a různé techniky si můžete vyzkoušet podle návodů na jejich strákách ve Výtvarce s HC4, nebo podle videí na jejich FCB profilu.

·    DDD Praha 10 připravuje sportovně zaměřená videa.

o    Jak si zatrénovat florbal doma? Připravili challenge o 10 levelech s výzvou kdo dokáže projít až na desátý.

·    DDM hl.m.Prahy přispívá k zlehčení současné nelehké doby a na svých stránkách bude zveřejnovat videa, návody, hry atp., kterými chce rodičům a dětem zpříjemnit dobu koronavirovou.

o    Klub Klamovka připravila videa Tanečky pro nejmenší.

o    Připravili zábavný pracovní list do AJ pro 1st. ZŠ zaměřený na St. Patrick's Day, oslavy plné zelené barvy

o    Nalož si, je hra pro všechny, kteří nechtějí doma zahálet a dávají přednost dobré zábavě a neobvyklým zážitkům. Stačí splnit zadané úkoly a nejen že se pobavíš, ale můžeš vyhrát i některou z cen. Největší výhrou ale pro každého určitě bude dobře strávený volný čas.

o    Video jak na rezofonickou kytaru, pomocí slide.

o    Stanice techniků připravili video a noty ke hře na klavír pro začátečníky s Klárou Nýčovou.

o    Stanice techniků připravili video a noty ke hře na kytaru s Martinem Burešem.

o    Stanice techniků připravili video k hudební teorii včetně hlasových rozcviček s Denisem Dingo.

·    Sborník zajímavých nápadů na kreativní výtvarné dovádění s dětmi na různá témata a s různými technikami je možné najít i na i-creatice.cz.

·    Snídaně Brain&Breakfast primárně vznikly pro vzájemné inspirování se lidí z různých profesních oblastí. Aby zajímavé pohledy na různé témata nezapadla a zůstaly zachovány nové obzory, představení různých odvětví a myšlenek od lidmi se silným příběhem zaznamenal autor těchto snídaní na videa formou přednášek, které lze využít do různých předmětů.

·    Pracovní listy k rozvoji předmatematických dovedností, grafomotoriky nebo řeči nyní Kuliferda a jeho svět uvolňuje se slevami ve formátu PDF.

o   Začíná se "růžovkami" - 300 stranami aktivit pro předškoláky a mladší školáky

·    D – 21, či-li Dějepis v 21.stol. se zaměřuje na tvorbu volně dostupných vzdělávacích DVD, tvorbu metodik pro učitele nebo na rozvoj projektového vyučování. Zajišťují modernizaci výukových materiálů prostřednictvím jejich převodu na on-line verze. V rámci projektu nabízí současně semináře pro učitele (včetně e-learningových). Aktuálně připravili pro učitele a žáky materiály pro distanční výuku.

Nyní přístup do iŠkoličky v době karantény ZDARMA. Přístup si zajistíte na tel. 583 035 135, kde obdržíte přihlašovací údaje k přístupu a pokyny, jak postupovat.

 

Vážení rodiče,

aktualizace na stránkách MHMP školství:

Weby s výukovou látkou a procvičováním

 Khan Academy je vzdělávací web s interaktivními videi z předmětů jako je biologie, chemie, matematika, ekonomie a další. Je dostupný v češtině, od nedávna existuje také v podobě mobilní aplikace.

·    Scio do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny. Testy jsou určeny pro žáky 3. až 9. tříd a zaberou 10 až 20 minut. Jako rodič klikněte sem. Jako učitel (nebo škola) sem.

·    Výuková Youtube videa – o mnoha kvalitních vzdělávacích Youtube kanálech se zmiňujeme například v tomto článku, další je možné snadno dohledat po zadání tématu přímo ve vyhledávači. Pokud vaši žáci zvládají angličtinu, určitě doporučujeme kanál The School of Life (k videím je možné dodat titulky). 

·    Isibalo – pro matematikáře, fyzikáře a chemikáře tu máme platformu zaměřenou na výuková videa přímo pro jejich předměty. Web nabízí srozumitelně vysvětlenou látku ve videích, ale i příklady na procvičení. 

·    Pokud učíte matematiku na střední škole, bude se vám hodit vědět, že Techambition v reakci na uzavření škol umožňuje zdarma využívat jejich služby. Svým studentům můžete zadávat matematické příklady a detailně sledovat, jak se jim daří je vypracovávat.

·    Program pro interaktivní geometrii, algebru i analýzu nabízí GEOGEBRA, který lze stáhnout zdarma, nebo využívat on-line.

·    Matematiku pro 1.-9. ročník základních škol v hravé formě nabízí Matika.in, finanční gramotnost zase Zlatka.in (1.,2. stupeň ZŠ a SŠ), češtinu Gramar.in (1.-6. třída ZŠ a 4. ročník SŠ) a zeměpis Geograf.in.

·    Po dobu uzavření škol mohou všichni učitelé a rodiče využít elektronické verze učebnic Hejného metody vydané společností H-mat, o.p.s., včetně metodických komentářů a webinářů k Hejného metodě. Online prostředí umožňuje i tvorbu vlastních pracovních listů.

o    Informace a podpora webináři k Hejného metodě.

·    Nabla.cz se zaměřuje na biologii, fyziku, matematiku, češtinu, chemii a programování. Speciální sekce jsou dokonce připraveny i pro maturanty. 

·    Chemikáři určitě ocení portál Prvky.com, kde naleznou výklady určitých kapitol nebo interaktivní tabulku prvků.

·    Další procvičování učiva, jak už sám název napovídá, nabízí například Drillandskill.cz.

·    Procvičování látky je možné také skrze platformu Umímeto.cz, momentálně je k dispozici čeština, angličtina, němčina, matematika, programování nebo cvičení zaměřená na fakta.

·    Čtení, angličtinu a španělštinu si žáci mohou na mobilu nebo tabletu procvičovat na Včelce. Interaktivní cvičení jsou obzvláště vhodná pro děti se specifickými poruchami učení nebo pro cizince.

·    Češtinu a matematiku pro 1. a 2. stupeň základní školy jde procvičovat i na Onlinecvičení.cz.

·    Zapojit prvky počítačové hry do výuky si můžete zkusit díky Minecraft for Education (ENG). Ano, jedná se o verzi mezi dětmi tolik oblíbené PC hry uzpůsobené pro vzdělávací prostředí. O tom, jak hra najde skvělé uplatnění při výuce programování nebo chemie, si v češtině můžete přečíst zde. Formulář, díky kterému budete moci Minecraft využívat zdarma až do konce června distančně, naleznete pod tímto odkazem.

·    Pro žáky prvního stupně základních škol skvěle využijete portál Školákov.eu.

·    Nakladatelství FRAUS díky vládnímu opatření zpřístupňuje zdarma všechny své elektronické učebnice pro základní i střední školy.

·    Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA kvůli uzavření škol také volně zpřístupnilo své interaktivní učebnice (obsahují materiály pro první i druhý stupeň).

·    Zdarma pro dobu zavření škol nabízí Red Monster své moderní vzdělávací online kurzy pro základní a střední školy, které obsahují kompletní učivo pro dané předměty a ročníky a kompletní nabídku naleznete ZDE.

·    Online procvičování pro žáky základních škol, ale i pro maturanty nabízí Škola s nadhledem.

·    Audiovizuální lekce pro humanitně zaměřené obory (například dějepis nebo občanskou výuku) najdete na portálu Jeden svět na školách. Na portál se sice musíte přihlásit, ale vše je zdarma a práce s ním je intuitivní a jednoduchá. Jednotlivé filmy žákům nasdílíte pomocí tlačítka „zpřístupnit žákům“ a pracovní materiály připravené Jedním světem na školách rozešlete žákům jednoduše pomocí e-mailu. Pokud jste doteď bojovali s nedostatkem času pro promítání filmů ve výuce, nyní nastal ten správný čas se jim v pohodlí domova věnovat.

·    Učitelům občanské výchovy se může hodit i e-learning od Občankářů, který momentálně nabízí dva kurzy orientované na moderní dějiny a multikulturní výchovu. 

·     Na měsíc zdarma je možné si objednat a v tomto období využít výukový program Informatika I. od společnosti Edhance, který se snaží změnit způsob výuky a přinést atraktivní nástroj pedagogům, umožňující jim vyučovat informatiku zábavně a v souvislostech.

·    Zajímavé zadání úkolů nabízí například i projekt Vyprávěj příběh od Paměti národa. Žáci v něm mají za úkol vyhledat a vyzpovídat pamětníka a jeho příběh převést do audiovizuální podoby.

·    Portál Moderní dějiny nabízí kvalitně zpracované výklady událostí minulého století. Materiály se mohou hodit pro dějepis i občanskou výchovu.

·    Dějepisáři určitě ocení službu Old Maps Online (ENG), ve které můžete vyhledávat historické mapy míst na celém světě. Nechybí mezi nimi samozřejmě ani Praha.

·    Zlepšit si své kritické myšlení umožňuje portál Trainbra.in.

·    Učitelům výtvarné výchovy ovládajícím angličtinu se bude hodit Google Arts & Culture (ENG), kde ve vysokém rozlišení najdete fotografie mnoha uměleckých děl.

·    Pokud je vaším cílem zlepšit mediální gramotnost vašich studentů, velmi doporučujeme portál Svět médií a jeho otevřenou učebnici, ve které naleznete zpracované kapitoly z mediální výchovy. Web vznikl na základě povinně volitelného předmětu pražského Gymnázia Na Zatlance.

·    Přes 3300 vzdělávacích přednášek na různá témata najdete na TED Talks. Mnoho z nich je česky, případně jsou opatřeny českými titulky. Nebojte se však se žáky ve vyšších ročnících pracovat ani s videy v angličtině.

·    Profesionálně připravené kurzy naleznete také na Seduo.cz. Zdarma jsou jen některé kurzy, za to však za ně můžete obdržet potvrzení. Studentům se mohou hodit například kurzy angličtiny.

·    Jazykáři mohou využít celosvětově známou aplikaci na učení jazyků Duolingo. Doporučili bychom ji ale spíše žákům, kteří s cizím jazykem teprve začínají.

·    Help for English také po dobu zavření škol zpřístupnil svoji výukovou aplikaci ENGLISH ME pro všechny žáky, studenty a učitele na JEDEN MĚSÍC ZDARMA a to bez jakýchkoliv závazků.

·    Pro mladé přírodovědce lze zajímavá videa i vzdělávací hry najít na stránkách ptačí akademie BirdAcademy (ENG).

·    Program vědců Skype a Scientist (ENG) páruje vědce a učebny pro krátké, živé rozhovory. Zároveň se přizpůsobuje konverzacím se skupinami, které jsou uvízlé doma, s dětmi a dospělými.

·    GeoTest je učební pomůcka pro zadávání a řešení geometrických konstrukčních úloh. Jádrem GeoTestu je GeoGebra, program pro tvorbu geometrických konstrukcí. Lze jí použít jak pro on-line výuku, tak i v běžné hodině. Hodí se především na výuku planimetrie jak pro ZŠ, tak pro SŠ. Učitel zadá úlohy výběrem z mnoha z předpřipravených úloh a pak sleduje postup plnění žáky. Žáci hned vidí, zda úlohu udělali dobře či ne. V případě špatného řešení může zkoušet plnit opakovaně.

·    Projekt podporující výuku psaní všemi deseti Psaní Hravě pro školy, je on-line nástroj, jehož licenci se tvůrci v této nelehké situaci rozhodli nabídnout učitelům pro výuku na dálku jako školní licence zcela ZDARMA. Pro učitele je připraven i

o    návod Jak na domácí výuku, aby mohli začít co nejdříve.

·    Společnost KALIBRO nabízí rodičům, žákům i učitelům sadu ukázkových krátkých průřezových testů pro 3. až 9. třídu základních škol. Jejich užití i podpora na jejich webových stránkách je nyní pro všechny zdarma. Souhrnně naleznete tuto sadu testů ke stažení ZDE, odůvodnění správných odpovědí ZDE. Ostatní testy nabízí se slevou v podobě bezplatného doručení. Ke všem testům nabízí i on-line servis na webu, tedy vyhodnocení a odůvodnění správných odpovědí. Nabídku průřezových testů zdarma slibují dále rozšiřovat.

·    Procvičování češtiny odkudkoliv a čemkoliv, od interaktivní tabule až po mobil je dostupné na UMÍME ČESKY.

·    Virtuální Škola je platformou mezinárodních škol American Academy, jejíž ambicí je sdílet know-how a zkušenosti v oblasti organizace a řízení virtuální výuky.

·    OTEVŘENÁ VĚDA je projekt Akademie věd ČR a systematicky se soustředí na podporu zvyšování zájmu o vědu a výzkum. Realizuje mnoho zajímavých aktivit jak pro studenty, tak učitele, mimo jiné ale také vytváří edukativní cyklus NEZkreslená věda, jejichž videa je možné v této době použít a naleznete je ZDE.

·    Videa k podpoře výuky občanské výuky nebo společenských věd lze nalézt na Youtube od organizace Politika Z.

·    Výuku matematiky podporuje i Doktora Matika, kteří se rozhodli poskytnout svoji platformu do konce školní roku zdarma. Stačí vložit v košíku kód Matika20 a zajistíte si všechna videa zdarma.

·    KIDDUM nabízí od pondělí 16.3. dětem robotické i nerobotické stavebnice Lego Education k zapůjčení na doma.

·    K domácí výuce lze využít i stránky R0ZHLASU, které nabízejí různé nahrávky od vzdělávacích témat až třeba po čtenářské deníky.

·    Zajímavé internetové zdroje pro učitele nejen 1. stupně, ověřené a odzkoušené lze nalézt na blogu učitelky a lektorky využívání ICT technologií ve výuce Martiny Vokounové. 

·    Česká Televize spustí od pondělí 16.3. podporu vzdělávání s pořady vysílané každý všední den na ČT2 pro I. stupeň ZŠ s názvem UčíTelka od 9.00 do 12.00. Následovat pak bude od 12.00 do 15.00 pro starší školáky Odpoledka. V rámci těchto vysílání jsou připraveny pořady, které pomůžou školákovi k samostudiu. Nebudou scházet témata, která rozšíří znalosti v oblasti fyziky, přírodopisu, nebo zeměpisu. Na úterý a čtvrtek od 14 hodin na ČT1 pak připravují pořad Škola doma, které se budou zaměřovat na podporu žáků pro nadcházející přijímací řízení.

Stránky, které se pro školy také snaží zajišťovat komplexní podporu pro on-line učení

·    Studujeme z domova – ŽIVÁ PLATFORMA VÁS UČITELŮ, kde živelně jsou soustřeďovány tipy všech aktivních učitelů, ke kterým se její odkaz zatím dostal.

·    S rozcestníkem online nástrojů vzdělávání přichází i Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, který svým portálem NA DÁLKU učitelům nabízí inspiraci, aktuální informace a zkušenosti ke vzdělávání na dálku.

·    Učíme se online s podporou Digikoalice, která si je vědoma jak nelehké je pro školy se v různých nabídkách vyznat a proto bude ZDE DIGIKOALICE pro vás sbírat zajímavé možnosti online vzdělávání.

·    Podpoře vzdělávání pomocí moderních ITC technologií se věnuje portál VE ŠKOLE, kde lze nalézt nejen výukové materiály pro různé předměty, ale také webináře zaměřené na výuku na dálku, od představení šikovných aplikací pro vzdálenou výuku až po praktické zkušenosti s touto výukou.

o    Návod jak připravit ON – LINE pracovní listy pro své žáky je možné najít ZDE.

·    EDUin v rámci svého projektu OTEVŘENÉ VZDĚLÁVÁNÍ nabízí také přehled dostupných bezplatných zdrojů využitelných k on-line vzdělávání

·    I Intellectus pro učitele připravil Tipy na aktivity v době korona virových prázdnin komplexní seznam informací, nápadů a odkazů, které jinak volně kolují po internetu.

Nově přidané zdroje od poslední aktualizace dne 16. 3. k dnešnímu dni 17. 3. 2020

·    Pro pedagogické pracovníky pražských ZŠ a SŠ operativně upravujeme naše školení na ČTENÁŘSKÉ  A MATEMATICKÉ GRAMOTNOSTI, které jsou pro ně realizovány v rámci projektu Implementace KAP v Praze a nyní je upravujeme do ON - LINE podoby, abychom s nimi mohli za nimi přijít až do jejich domovů. Tyto školení budou pro ně ZDARMA připravena od 23.3. a jejich součástí budou navíc i témata jako je využití stávajících ITC technologií pro výuku žáků a studentů na dálku, nebo příklady dobré praxe. Sledujte naší stránku, brzo již přineseme více informací.

·    Příručku pro učitele k práci s programem TECHAMBITION ZDE.

·    Do ONLINE režimu přechází i PLAY DAY, kdy tutoři/učitelé již nemusí k vám osobně, ale fungují plynule i online. Vzdáleným přístupem jsou schopni vyučovat hudbu, jazyky, doučují školní předměty nebo připravují na přijímačky, maturity aj.

·    SMART TECH vyhlásil výzvu: „Jsme v tom všichni společně; pojďme se digitálně spojit a sdílet výzvy, příležitosti, nástroje a podporu výuky a učení v této těžké době.“ Zvou všechny aby se k nim přidali příští čtvrtek 26.3. od 15ti hod. na Twitteru @SMART_Tech (nebo je jim možné kdykoliv napsat své dotazy).

·    EasyLingo uvolnilo k stažení ZDARMA nejprodávanější e-book na cestovní angličtinu na našem trhu.

·    DATEL nabízí možnost přihlášení na webinář/online setkání ohledně Google Classroom a to na 18.3 nebo 19.3. vždy od 17.00 do 18.00 hod.

·    Nakladatelství EDUKO rozšiřuje nabídku bezplatných učebnic o tituly z oblasti EKONOMIKY a PRÁVA. Nabídka bezplatných zápůjček titulů do čtečky Flexibooks platí na 31 dnů. Tituly EDUKO nakladatelství lze vložit do košíku ZDE.

·    Není na škodu nezapomenout ani na možnost využití E-knihovny Městské knihovny v Praze, která i přes zavření svých poboček stále nabízí více než 1700 titulů e-knih ZDARMA. Dostupnost titulů z české i světové klasiky prózy, dramat i poezie ocení zejména studenti, kteří shánějí četbu ze seznamů doporučených knih. Ale nabídka je mnohem širší – detektivky, současná česká beletrie, historické romány, dobrodružné příběhy. Vybírejte z připravených seznamů ZDE.

·    RAABE reaguje na současnou situaci převodem svých tištěných učebnic do PDF formátu, kdy nabídnou v následujících 14 dnech více než 45 publikací ve formátu PDF.

·    Divadlo z Truhlice v lednu roku 2018 uvedlo v premiéře pohádku "Správná Hygiena", ve které Truhlík a Truhlička řeší otázky mytí rukou, dnes tak důležité téma, které si tak děti mohou zábavnou formou připomenout v jejich klipu ZDE.

·    Tipy pro školy a učitele jak učit na dálku v rámci svého projektu zajišťuje i O2 Chytrá škola.

 

Vážení rodiče,

další možností využití kurzů pro samostudium poskytuje společnost redmonster na tomto odkazu

 

Vážení rodiče,

přeposílám informace, které jsem obdržel od autorů programu včelka. Byla uvolněna volná verze dalších výukových programů. Více informací níže:

Jako poskytovatel online aplikace jsme se rozhodli v aktuální náročné situaci
podat v rámci našich možností pomocnou ruku všem školám, učitelům a žákům v České republice.

Od dnešního dne poskytujeme aplikaci WocaBee na učení cizích jazyků (konkrétně slovíček) k dispozici zdarma ,
a to na celé období zavření škol + ještě 2 týdny po návratu k výuce.
Pro další informace klikněte zde
 

 

Vážení rodiče,

přeposílám informace obdrženou z hlavního města, které chce podporovat pražské školy v možnostech výuky žáků školy vzdáleně po dobu uzavření škol.

Využítí zdrojů, forma procvičování a domácího samostudia je v kompetenci jednotlivých vyučujících.

Znovu připomínáme, že hlavním zdrojem výukových materiálů od vyučujících je systém KOMENS v programu Bakaláři.

Níže uvádíme možné zdroje, které lze využít pro samostudium:

Weby s výukovou látkou a procvičováním

  • Khan Academy je vzdělávací web s interaktivními videy z předmětů jako je biologie, chemie, matematika, ekonomie a další. Je dostupný v češtině, od nedávna existuje také v podobě mobilní aplikace.
  • Scio do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny. Testy jsou určeny pro žáky 3. až 9. tříd a zaberou 10 až 20 minut. Jako rodič klikněte sem. Jako učitel (nebo škola) sem.
  • Výuková Youtube videa – o mnoha kvalitních vzdělávacích Youtube kanálech se zmiňujeme například v tomto článku, další je možné snadno dohledat po zadání tématu přímo ve vyhledávači. Pokud vaši žáci zvládají angličtinu, určitě doporučujeme kanál The School of Life (k videím je možné dodat titulky). 
  • Isibalo – pro matematikáře, fyzikáře a chemikáře tu máme platformu zaměřenou na výuková videa přímo pro jejich předměty. Web nabízí srozumitelně vysvětlenou látku ve videích, ale i příklady na procvičení. 
  • Pokud učíte matematiku na střední škole, bude se vám hodit vědět, že Techambition v reakci na uzavření škol umožňuje zdarma využívat jejich služby. Svým studentům můžete zadávat matematické příklady a detailně sledovat, jak se jim daří je vypracovávat.
  • Matematiku pro 1.-9. ročník základních škol v hravé formě nabízí Matika.in, finanční gramotnost zase Zlatka.in (1.,2. stupeň ZŠ a SŠ), češtinu Gramar.in (1.-6. třída ZŠ a 4. ročník SŠ) a zeměpis Geograf.in.
  • Nabla.cz se zaměřuje na biologii, fyziku, matematiku, češtinu, chemii a programování. Speciální sekce jsou dokonce připraveny i pro maturanty. 
  • Chemikáři určitě ocení portál Prvky.com, kde naleznou výklady určitých kapitol nebo interaktivní tabulku prvků.
  • Další procvičování učiva, jak už sám název napovídá, nabízí například Drillandskill.cz.
  • Procvičování látky je možné také skrze platformu Umímeto.cz, momentálně je k dispozici čeština, angličtina, němčina, matematika, programování nebo cvičení zaměřená na fakta.
  • Čtení, angličtinu a španělštinu si žáci mohou na mobilu nebo tabletu procvičovat na Včelce. Interaktivní cvičení jsou obzvláště vhodná pro děti se specifickými poruchami učení nebo pro cizince.
  • Češtinu a matematiku pro 1. a 2. stupeň základní školy jde procvičovat i na Onlinecvičení.cz.
  • Zapojit prvky počítačové hry do výuky si můžete zkusit díky Minecraft for Education (ENG). Ano, jedná se o verzi mezi dětmi tolik oblíbené PC hry uzpůsobené pro vzdělávací prostředí. O tom, jak hra najde skvělé uplatnění při výuce programování nebo chemie, si v češtině můžete přečíst zde. Formulář, díky kterému budete moci Minecraft využívat zdarma až do konce června distančně, naleznete pod tímto odkazem.
  • Pro žáky prvního stupně základních škol skvěle využijete portál Školákov.eu.
  • Nakladatelství Fraus díky vládnímu opatření zpřístupňuje zdarma všechny své elektronické učebnice pro základní i střední školy.
  • Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA kvůli uzavření škol také volně zpřístupnilo své interaktivní učebnice (obsahují materiály pro první i druhý stupeň).
  • Online procvičování pro žáky základních škol, ale i pro maturanty nabízí Škola s nadhledem.
  • Audiovizuální lekce pro humanitně zaměřené obory (například dějepis nebo občanskou výuku) najdete na portálu Jeden svět na školách. Na portál se sice musíte přihlásit, ale vše je zdarma a práce s ním je intuitivní a jednoduchá. Jednotlivé filmy žákům nasdílíte pomocí tlačítka „zpřístupnit žákům“ a pracovní materiály připravené Jedním světem na školách rozešlete žákům jednoduše pomocí e-mailu. Pokud jste doteď bojovali s nedostatkem času pro promítání filmů ve výuce, nyní nastal ten správný čas se jim v pohodlí domova věnovat.
  • Učitelům občanské výchovy se může hodit i e-learning od Občankářů, který momentálně nabízí dva kurzy orientované na moderní dějiny a multikulturní výchovu. 
  • Zajímavé zadání úkolů nabízí například i projekt Vyprávěj příběh od Paměti národa. Žáci v něm mají za úkol vyhledat a vyzpovídat pamětníka a jeho příběh převést do audiovizuální podoby.
  • Portál Moderní dějiny nabízí kvalitně zpracované výklady událostí minulého století. Materiály se mohou hodit pro dějepis i občanskou výchovu.
  • Dějepisáři určitě ocení službu Old Maps Online (ENG), ve které můžete vyhledávat historické mapy míst na celém světě. Nechybí mezi nimi samozřejmě ani Praha.
  • Zlepšit si své kritické myšlení umožňuje portál Trainbra.in.
  • Učitelům výtvarné výchovy ovládajícím angličtinu se bude hodit Google Arts & Culture (ENG), kde ve vysokém rozlišení najdete fotografie mnoha uměleckých děl.
  • Pokud je vaším cílem zlepšit mediální gramotnost vašich studentů, velmi doporučujeme portál Svět médií a jeho otevřenou učebnici, ve které naleznete zpracované kapitoly z mediální výchovy. Web vznikl na základě povinně volitelného předmětu pražského Gymnázia Na Zatlance.
  • Přes 3300 vzdělávacích přednášek na různá témata najdete na TED Talks. Mnoho z nich je česky, případně jsou opatřeny českými titulky. Nebojte se však se žáky ve vyšších ročnících pracovat ani s videy v angličtině.
  • Profesionálně připravené kurzy naleznete také na Seduo.cz. Zdarma jsou jen některé kurzy, za to však za ně můžete obdržet potvrzení. Studentům se mohou hodit například kurzy angličtiny.
  • Jazykáři mohou využít celosvětově známou aplikaci na učení jazyků Duolingo. Doporučili bychom ji ale spíše žákům, kteří s cizím jazykem teprve začínají.

 

S pozdravem a přáním pevného zdraví

Mgr. Jan Vondrouš

ředitel školy


Odebírat noviky typu "Novinky (provozní)"

Ulož
ZŠ Jeremenkova © 2016 - 2024 Created by SnowSoft