Přejít k hlavnímu obsahu

Pilotní projekt testování společnostní Medicon - výsledky PCR testů
27.4.2021

Vážení rodiče,

výsledky PCR testů, které jsme obdrželi včera odpoledne, jsou negativní. Díky těmto výsledkům, se žáci, kteří v pondělí podstoupili pilotní testování antigenní a PCR metodou, nemusí zítra testovat. Ti, kteří se testovali jiným způsobem podstoupí zítra test při nástupu do školy za dohledu třídních vyučujících při nástupu do školy. Informace, že některé testy nebyly průkazné (zaslány včera odpoledne), jsou tímto vyvráceny a dnes tedy nikdo z dětí nebude podruhé podstupovat „žvýkací" PCR test.

Děkujeme za spolupráci v rámci pilotního testování.

S pozdravem

Mgr. Jan Vondrouš

ředitel školy

 

 

Vážení rodiče,

jménem společnosti Medicon se omlouváme za špatnou variantu informovaných souhlasů. Během 2 hodin bych měl obdržet opravené souhlasy, které se vám pokusím distriubovat v odpoledních / večerních hodinách do vašich zpráv na Bakaláři - KOMENS. Testování skutečně bude probíhat z dutiny ústní, nikoliv z nosohltanu, jak je nesprávně uvedeno na informovaném souhlasu.

Informovaný souhlas v upravené verzi bude také k dispozici vytištěn v pondělí při testování.

Děkuji za pochopení

S pozdravem

Mgr. Jan Vondrouš

ředitel školy

 

Vážení rodiče,

Naše škola se zúčastní pilotního projektu testování dne 26. 4. 2021, který má být následně spuštěn pro rodiče a žáky školy, kteří si nepřejí provádění testu z dutiny nosní, ale vyhovuje jim více odebrání vzorku z dutiny ústní. O této skutečnosti jsem vás a třídní učitele informoval včera ve večerních hodinách prostřednictím Bakaláři - Komens.

Shrnutí hlavních informací k projektu pilotního testování:

  • testování v pondělí 26. 4. 2021 v tělocvičně školy provede: odborná odběrová laboratoř PRONATAL s.r.o, se sídlem Antala Staška 1670/80, která je součástí skupiny MEDICON a.s. Praha
  • třídy budou k testování nastupovat v následujících časech:
Třída Čas Místo
1.B 7. 30 hod. Boční vchod - tělocvična
2.B 7. 45 hod. Boční vchod - tělocvična
3.B 8. 00 hod. Boční vchod - tělocvična
4.B 8. 15 hod. Boční vchod - tělocvična
5.B 8. 30 hod. Boční vchod - tělocvična
  • pro okamžitou účast ve výuce v pondělí 26. 4. bude proveden AG test, dále i odběr vzorku na PCR, oba odběry by se realizovaly stěrem z dutiny ústní
  • výsledky PCR testů obdrží rodiče formou sms zprávy a vybraný zástupce školy výsledkovou listinou
  • díky výsledkům PCR testů nebude nutné absolvovat odběry ve čtvrtek
  • během zítřejšího dne vám třídní učitel zašle informované souhlasy, které prosíme vytisknout a podepsat, kdo nemá možnost tisku, bude mít možnost vyzvednout informovaný souhlas u pana recepčního (v pátek po 10 hodině)
  • informovaný souhlas bude také možné podepsat v pondělí 26. 4. 2021 (v den testování), pokud žáka školy na testování doprovodíte
  • v případě nesouhlasu budeme mít k dispozici také testy ze zásob MŠMT, které jsou stěrem z dutiny nosní


Moc vám děkujeme za spolupráci a věřím, že nám pondělní testování za účasti odborníků z odběrové laboratoře půjde dobře a díky němu nebudeme muset absolvovat testování znovu ve čtvrtek. Jedná se o pilotní testování a v dalším týdnu, kdy se vaše děti budou vracet do školy k prezenční výuce, se vrátíme k modelu testování z minulého týdne a to 2x týdně v prostorách kmenových tříd žáků.

Věřím, že informace byly předány srozumitelně. V případě nejasností mě neváhejte kontaktovat na emailu: jan.vondrous@zsjeremenkova.cz

S pozdravem
Mgr. Jan Vondrouš
ředitel školy


Odebírat noviky typu "Novinky (provozní)"

Ulož
ZŠ Jeremenkova © 2016 - 2021 Created by SnowSoft