Přejít k hlavnímu obsahu
V této sekci naleznete žákovské aktivity, které probíhají nad rámec výuky.
 

Zdravé jeremínské nožky

Posledním projektem je Lepší místo - žáci naší školy vyhráli finanční příspěvek, který použijí na vybudování zdravotně relaxačního chodníku pro plosky nohou. 

Chodník budou realizovat sami v září 2018.

 

72 hodin

CO JE 72 HODIN?

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po páté. Kdykoliv během těchto 72 hodin (12. – 15. října 2017) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Do projektu je samozřejmě možné se zapojit i jakkoliv jinak. Například vymyslet úklidovou akci, zazpívat seniorům, či natřít autobusovou zastávku. Nápadů je mnoho a ne vždy se k nějakému kroku rozhoupeme, projekt 72 hodin je vhodnou příležitostí, jak udělat to, na co se už dlouho chystáte …

CO JE CÍLEM PROJEKTU?

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

Na podzim 2017 naši žáci vysadili ve školní zahradě tři ovocné stromy.

 

Hmyzí hotel - Koniklec

Na podzim r. 2017 žáci 5.tříd vyrobili s lektorkou Koniklece hmyzí hotel, který jsme zavěsili na plot ve školní zahradě.

Během zimy se do něj zabydleli broučci.

 

Pěvci dětem  a děti pěvcům - Koniklec

Na jaře 2017 jsme s žáky prvního stupně vyrobili pod vedením lektora z Koniklece ptačí budky, které jsme rozvěsili na stromy ve školní zahradě a v parku před školou. Až se v nich zabydlí ptáci, budeme je pozorovat a poznávat, kdo v nich hnízdí.

Rorýsové do škol - Koniklec

Projekt Rorysové do škol proběhl dne 26.9.2016, kdy proběhly i workshopy pro žáky a byly nainstalovány budky pro chráněné ptáky - rorýse na budovu školy. Umístění provedli horolezci na vstupní fasádu pod střechu. Máte- li čas, můžete se na umistěné budky přijít podívat a možná uvidíte i rorýse. 

ZŠ Jeremenkova © 2016 - 2023 Created by SnowSoft