Školní rok 2018/2019

Třídní učitelka: Mgr. Ivana Zimmelová

Kmenová třída: učebna č. 132

Vyučující AJ: Mgr. Marta Liršová a Monika Třeštíková

Vyučující INF: Mgr. Zuzana Brotánková; v hodinách používáme https://quizizz.com/join/  a padlet 

Vítám Vás všechny na stránkách 5.B v novém školním roce. Na těchto stránkách najdete přehled informací o akcích třídy a dokumentaci ze společných aktivit. Harmonogram školního roku, novinky a další informace budou vždy aktuálně na konkrétních odkazech webu školy.

Všechny průběžné informace budeme sdílet prostřednictvím Komens.

................................................................................................................................................................

PROSINEC

Vánoční jarmark

první týden v prosinci se nesl ve znamení příprav jarmarku, Cílem bylo naladit se na Vánoce a připravit si příjemné chvilky s rodiči i spolužáky. Na úvod bylo v jídelně hudební vystoupení žáků 5.A a občerstvení, následně mohli rodiče procházet školou a koupit si v jednotlivých třídách žákovské výrobky a přispět jim tak do třídního fondu a nebo si v dílničkách něco sami vyrobit. Naše třída si pro rodiče připravila i vánoční písničku.

Děkujeme všem rodičům, kteří si od nás něco koupili, ale i těm, co s námi krásné výrobky vytvářeli, protože ve škole jsme toho mnoho nestihli.

Vybrali jsme tak kolem 2000,-které využijeme k zaplacení vstupného na akci k pololetnímu vysvědčení.

https://photos.app.goo.gl/1eAGNaAqqpewRFtu7

LISTOPAD

Listopadová akce byla sportovní. V klubu Oáza nás pozvali na trénink tenisu pod vedením profitrenérů.

Po počátečním ostychu si obě pětky vyzkoušely, zda mají nadáni pro tento sport. Pilovaly postoj, podání i rytern forhandem i beckhandem a dozvěděly se mnoho nových tenisových pojmů. Například, co je to bejzlajna?

https://photos.app.goo.gl/kqjpfYSQyAb3jWPk8

Projektový den 

Celoškolní akce "Vzpomínáme na osmičkové roky"

Na druhém stupni zpracovávali žáci téma roků: 1838,1848,1918,1948, 1968, 1989 a 1998.

Výstava prací je k vidění v parku před školou. V tělocvičně školy si žáci mohli prožít euforickou atmosféru vítězství našich hokejistů na OH v Naganu a zastřílet si na branku proti Haškovi. Se šesťáky jsme se zúčastnili královské hostiny s otcem vlasti Karlem IV. a jeho čtyřmi chotěmi. U sedmáků jsme si zazvonili klíči a poslechli Martu Kubišovou a devítka se proměnila zahradní párty v Hippie stylu. 

Naše třída zpracovávala výtvarně téma našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Naučili jsme jeho oblíbenou píseň Ach synku, synku a připravili kvíz o jeho životě. Návštěvám nabízeli žáci v dobovém oblečení čaj a sušenky. Z rádia zněly Melody makers a Oldřich Nový zpíval "Jen pro ten dnešní den". Všichni jsme si projektový den před podzimními prázdninami užili a teď HURÁ na nějakou z mnoha akcí pořádanou v Praze k tomuto kulatému výroči. Nakonec nezapomeňte na slavnostní ohňostroj v neděli symbolicky v 19.18 h na Vltavě. Užijte si oslavy! IZ

 

https://photos.app.goo.gl/6xf3XSRTyxqxxbFfA

 

 

 

Pracovní sešity

Na třídních schůzkách 12.9. se bude vybírat 606,- na pracovní sešity, přineste si prosím přesnou částku. Neposílejte peníze po dětech.

Čj I.a II. 132,-

M I., II., III. 147,-  PS Př 51,- a Project I. 276

Akce v září: Tělocvična v Žlutých lázních - akce pro základní a střední školy v Praze 4

Absolvovali jsme 9 stanovišť s profesionálními trenéry a cvičiteli: intervalový a běžecký trénink, provahovací cvičení, badminton a stolní tenis, nejúspěšnější beachvolejbal,protože bylo vedro a písek příjemně chladil, slackline, longbord -ten jen někteří, protože bylo málo helem a málo času. Nakonec jsme si v tančírně namalovali ve Svatováclavské dílně do soutěže sv. Václava, to také jen jedinci, protože někteří malovat nechtěli a raději si vystáli dlouhou frontu ve stánku na občerstvení. Ale všichni jsme si užili krásný den u Vltavy.

 

https://photos.app.goo.gl/ySAQ6Q49MK4q3NLm6

Akce v říjnu: Tonda obal na cestách - ekologický interaktivní program pro děti

Naše třída se zúčastnila besedy o třídění odpadu. Dozvěděli jsem se, co se děje s vytříděným odpadem z barevných kontejnerů. Naučili jsme se, jak správně třídit a nahlédli jsme do světa recyklace. Na videu jsme též zjistili, proč je lepší spalovna než skládka a divili se, proč jsou u nás jen tři spalovny a na 200 skládek. A nakonec se pobavili nad tím, že většina z nás chodí oblékaná nebo spí v odpadcích!

Další říjnová akce byla návštěva interaktivní výstavy v Botanické zahradě V Troji Symbióza a neb nikdy nejsi sám, která byla spojena s exkurzí ve skleníku Fata Morgana a prohlídkou podzimní zahrady s výstavou dýní.

https://photos.app.goo.gl/PK9sWNoFDter2d6n8

 

 


Sledovat změny na této stránce

Ulož