Školní rok 2018/2019

Třídní učitelka: Mgr. Ivana Zimmelová

Kmenová třída: učebna č. 132

Vyučující AJ: Ing. Ladislava Petráčková a Monika Třeštíková

Vyučující INF:  Nikolas Šulc ; v hodinách používáme https://quizizz.com/join/  a padlet 

Vítám Vás všechny na stránkách 5.B v novém školním roce. Na těchto stránkách najdete přehled informací o akcích třídy a dokumentaci ze společných aktivit. Harmonogram školního roku, novinky a další informace budou vždy aktuálně na konkrétních odkazech webu školy.

Všechny průběžné informace budeme sdílet prostřednictvím Komens.

................................................................................................................................................................

LEDEN

Bruslení na Arkádách jsme si užili už po třetí a opět všichni zabodovali a nazuli brusle, ať už svoje nebo půjčené a vydali se na led. Mrzlo, ale ani to nás neodradilo.

Na poslední den prvního pololetí jsme měli jako odměnu za vysvědčení návštěvu Fantasy parku Toboga na Zličíně. Jakmile jsme rozdali výpis vysvědčení za 1.pololetí vydali jsme se za zábavou. Plné dvě hodiny jsme se vyřádili na atrakcích a zahráli si hry a sjížděli tobogany a skluzavky. Na to vše jsme si vydělali na vánočním jarmarku. 

 

PROSINEC

Vánoční jarmark

první týden v prosinci se nesl ve znamení příprav jarmarku, Cílem bylo naladit se na Vánoce a připravit si příjemné chvilky s rodiči i spolužáky. Na úvod bylo v jídelně hudební vystoupení žáků 5.A a občerstvení, následně mohli rodiče procházet školou a koupit si v jednotlivých třídách žákovské výrobky a přispět jim tak do třídního fondu a nebo si v dílničkách něco sami vyrobit. Naše třída si pro rodiče připravila i vánoční písničku.

Děkujeme všem rodičům, kteří si od nás něco koupili, ale i těm, co s námi krásné výrobky vytvářeli, protože ve škole jsme toho mnoho nestihli.

Vybrali jsme tak kolem 2000,-které využijeme k zaplacení vstupného na akci k pololetnímu vysvědčení.

https://photos.app.goo.gl/1eAGNaAqqpewRFtu7

LISTOPAD

Listopadová akce byla sportovní. V klubu Oáza nás pozvali na trénink tenisu pod vedením profitrenérů.

Po počátečním ostychu si obě pětky vyzkoušely, zda mají nadáni pro tento sport. Pilovaly postoj, podání i rytern forhandem i beckhandem a dozvěděly se mnoho nových tenisových pojmů. Například, co je to bejzlajna?

https://photos.app.goo.gl/kqjpfYSQyAb3jWPk8

Projektový den 

Celoškolní akce "Vzpomínáme na osmičkové roky"

Na druhém stupni zpracovávali žáci téma roků: 1838,1848,1918,1948, 1968, 1989 a 1998.

Výstava prací je k vidění v parku před školou. V tělocvičně školy si žáci mohli prožít euforickou atmosféru vítězství našich hokejistů na OH v Naganu a zastřílet si na branku proti Haškovi. Se šesťáky jsme se zúčastnili královské hostiny s otcem vlasti Karlem IV. a jeho čtyřmi chotěmi. U sedmáků jsme si zazvonili klíči a poslechli Martu Kubišovou a devítka se proměnila zahradní párty v Hippie stylu. 

Naše třída zpracovávala výtvarně téma našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Naučili jsme jeho oblíbenou píseň Ach synku, synku a připravili kvíz o jeho životě. Návštěvám nabízeli žáci v dobovém oblečení čaj a sušenky. Z rádia zněly Melody makers a Oldřich Nový zpíval "Jen pro ten dnešní den". Všichni jsme si projektový den před podzimními prázdninami užili a teď HURÁ na nějakou z mnoha akcí pořádanou v Praze k tomuto kulatému výroči. Nakonec nezapomeňte na slavnostní ohňostroj v neděli symbolicky v 19.18 h na Vltavě. Užijte si oslavy! IZ

 

https://photos.app.goo.gl/6xf3XSRTyxqxxbFfA

 

 

 

Pracovní sešity

Na třídních schůzkách 12.9. se bude vybírat 606,- na pracovní sešity, přineste si prosím přesnou částku. Neposílejte peníze po dětech.

Čj I.a II. 132,-

M I., II., III. 147,-  PS Př 51,- a Project I. 276

Akce v září: Tělocvična v Žlutých lázních - akce pro základní a střední školy v Praze 4

Absolvovali jsme 9 stanovišť s profesionálními trenéry a cvičiteli: intervalový a běžecký trénink, provahovací cvičení, badminton a stolní tenis, nejúspěšnější beachvolejbal,protože bylo vedro a písek příjemně chladil, slackline, longbord -ten jen někteří, protože bylo málo helem a málo času. Nakonec jsme si v tančírně namalovali ve Svatováclavské dílně do soutěže sv. Václava, to také jen jedinci, protože někteří malovat nechtěli a raději si vystáli dlouhou frontu ve stánku na občerstvení. Ale všichni jsme si užili krásný den u Vltavy.

 

https://photos.app.goo.gl/ySAQ6Q49MK4q3NLm6

Akce v říjnu: Tonda obal na cestách - ekologický interaktivní program pro děti

Naše třída se zúčastnila besedy o třídění odpadu. Dozvěděli jsem se, co se děje s vytříděným odpadem z barevných kontejnerů. Naučili jsme se, jak správně třídit a nahlédli jsme do světa recyklace. Na videu jsme též zjistili, proč je lepší spalovna než skládka a divili se, proč jsou u nás jen tři spalovny a na 200 skládek. A nakonec se pobavili nad tím, že většina z nás chodí oblékaná nebo spí v odpadcích!

Další říjnová akce byla návštěva interaktivní výstavy v Botanické zahradě V Troji Symbióza a neb nikdy nejsi sám, která byla spojena s exkurzí ve skleníku Fata Morgana a prohlídkou podzimní zahrady s výstavou dýní.

https://photos.app.goo.gl/PK9sWNoFDter2d6n8

 

 


Sledovat změny na této stránce

Ulož