Přejít k hlavnímu obsahu

 

Školní rok 2022/2023

Vedoucí vychovatelka - Věra Štefanová

 


 

 

 

 

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ SLUNEČNÉ PRÁZDNINY :)

 

Na této stránce můžete sledovat dění z našeho oddělení. Postupně zde budeme přidávat aktuální fotky a příspěvky. 

 

Harmonogram činností v našem oddělení:

11:45-12:20 příchod do ŠD, polední hygiena, oběd 

12:20-13:00 odpočinkové aktivity, relaxace na koberci, komunitní kruh

13:00-14:00 řízená činnost, volná hra dětí v ŠD, kreslení,...

14:00-15:00 zájmové kroužky, pobyt na školní zahradě-rekreační činnosti

15:00-16:00 pobyt venku/ v ŠD-rekreační činnosti, volná hra, svačina, odchody domů

16:00-17:30 pobyt venku/sledování pohádky-svačina, individuální zájmové aktivity, odchody domů

Časy jsou pouze orientační, všechy činnosti jsou přizpůsobené aktuálnímu počasí, covidové situaci a náladění dětí.

 

Anička, Klárka, Grétka, Verča, Šimon, Viki, Kája, Verča, Vašek, Kryštof, Lara, Artík, Áňa, Anežka, Marky, Zůza, Johanka, Kosmin, Mohamad, Jonáš, Andrejka a paní vychovatelka Míša :)

 

ČERVEN- Odemykání prázdnin

28.6. proběhl záverečný piknik na komunitní zahradě

 

 Červen byl pro nás ve znamení úklidu a příprav na prázdniny. Letní dny jsme si užívali na kšolní zahradě, pravidelně jsme se osvěžovali vodou z hadice, relaxovali a někteří i sportovali. Společnými silami jsme uklidili naši družinku, rozdali si výtvarné práce a prázdninové deníky. V jednom z posledních dní proběhl závěrečný piknik na komunitní zahradě, který jsme si všichni moc užili. Poslední den jsme si  rozdali dárečky, zbylé dobroty a vyrazili na prázdniny. 

Všem dětem i rodičům přeji krásné léto a těším se na Vás v novém školním roce :) 

KVĚTEN- Klíč k cestování

    

 

Měsíc květen jsme zahájili hezkým počasím a relaxací na komunitní zahradě. Na začátku měsíce jsme připravovali dárečky ke Dni matek. Děti kreslily portréty a skládaly maminkám papírové kytky. Ve zbytku měsíce jsme se věnovali tématu cestování. Povídali jsme si čím, jak a kam můžeme cestovat. Seznámili jsme se s atlasem světa a vyzkoušeli si práci s glóbusem. Společnými silami jsme složili mapu světa. Tímto tématem byly inspirované i naše výrobky (viz fotky).  Naladili jsme tak na blížící se konec školního roku a dlouho očekávané prázdniny. 

DUBEN- Klíč k planetě Zemi 

       

Měsíc duben byl pro nás ve znamení enviromentální výchovy. Z počátku měsíce jsme se zapojili do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Společně jsme uklidili okolí školy, komunitní zahradu a Dobešku. Během této akce jsme si v praxi vyzkoušeli, jak správně třídit odpad. Tohle téma nás provázelo celým měsícem. Povídali jsme si, co můžeme udělat pro naši planetu lépe, aby se nám na ni hezky žilo. Ke Dni Země jsme vyrobili společný platák, který teď zdobí naše družinové patro. V druhé půlce měsíce jsme se začali věnovat přípravě výrobků na Velikonoce. S dětmi jsme ze starých plat na vajíčka vyrobili krásné slepičky. Když nám to počasí dovolilo, užívali jsme si sportovních aktivit a relaxu na školní zahradě. 

BŘEZEN- Klíč od zvířecí říše

  

  

  

Na začátku března jsme měli hned několik důvodů k radosti. Do naší družiny přišly nové hračky a sportovní pomůcky, které si mooooc užíváme. DĚKUJEME vedení školy, které nám nákup umožnilo a zpestřilo nám tak pobyt nejen v družině, ale také na školní zahradě.  S příchodem jara klíčíme ve školní družině semínka. První slunečné dny nás také inspirovaly k výrobě sluníček. Celý měsíc byly naším tématem zvířata. Povídali jsme si jaké známe druhy, čím se živí, kde bydlí a pojmenovávali zvířecí rodiny. Do družiny jsme si přinesly fotografie domácích mazlíčků a v závěru měsíce také oblíbené plyšáky. 

ÚNOR- Klíč do pohádek

Pohádkový měsíc únor jsme zakončili malým karnevalem, na který nás pozvali naši kamarádi z 1.BC. Zábavné odpoledne plné hudny a tance jsme si moc užili. Kromě karnevalu jsme v tomto měsíci vyráběli velkého šaška. Jednalo se o první společnou práci všehc dětí. Na začátku měsíce jsme si představovali naše oblíbené knihy . Děti to moc zaujalo a knihy nosily téměř celý měsíc. Nezapomněli jsme ani na Sv. Valentýna. Vyrobili jsme valentýnské stromy, které společně s šaškem zdobí chodby našeho družinového patra. 

LEDEN- Klíč k ledovému království

         

   

 

V měsíci lednu jsme si povídali o změnách v přírodě a také o zvířátkách v zimě. Hlavní pozornost jsme věnovali ptákům. Učili jsme se je rozpoznat, povídali jme si, jak přezimují a co dobrého jim nachystat do krmítek. Společně jsme pak vyrobili jedlé ozdoby, které jsme zavěsili na stromy v komunitní zahradě. 

 

PROSINEC- Adventní klíč

  

V prosinci jsme v naší družince nasávali vánoční atmosféru, povídali si o vánočních zvycích, otevírali adventní kalendář a zpívali koledy. Předvánoční čas jsme zakončili družinou ve vánočním oblečení a malou vánoční diskotékou, během které jsme si vyzkoušeli nejznámější vánoční zvyky.

 

LISTOPAD- Klíč k budoucnosti aneb čím budu

V tomto měsíci jsme si povídali, jaká povolání dělají naši rodiče a poté kreslili, čím bychom chtěli být my. Dozvěděli jsme se také o netradičních povoláních a starých řemeslech. Ve skupinách jsme vypracovali náš první projekt na téma jednotky IZS. Měsíc listopad jsme zakončili lampionovým průvodem v okolí školy a opékáním špekáčků na komunitní zahradě.

 

ŘÍJEN- Klíč k podzimní přírodě

V říjnu jsme si ve družině užívali podzimu plnýmí doušky. Říjen byl pro nás měsícem podzimních barev a přírodnin. Většinu času jsme trávili na školní zahradě, pozorovali jsme přírodu, jak se zbarvuje a sbírali přírodniny, z kterých jsme potom vyráběli. Užili jsme si také první prázdniny v tomto školním roce, po kterých nás čekala Halloweenská slavnost v kostýmech.

 

ZÁŘÍ- Klíč ke kamarádství

V měsíci září jsme se seznamovali se školou, družinou a také školní zahradou. Většinu času jsme trávili právě na škoní zahradě, kde jsme odpočívali, sportovali a hráli si. Poznávali jsme nové kamarády, učitele, paní vychovatelku a učili se pravidlům vzájemného soužití v naší družince, kterou tvoří třída 1.A a polovina třídy 1.B.

ZŠ Jeremenkova © 2016 - 2023 Created by SnowSoft