Noc s Andersenem 2018
6. 4. 2018

Noc s Andersenem na naší škole.

Letos již po osmnácté proběhla dne 23. 3. 2018 po celé republice ve školách, knihovnách, domech dětí, u skautů i pionýrů Noc s Andersenem. U nás ve škole jsme se zapojili již podruhé.

Každoročně se 2. dubna připomíná narození známého dánského pohádkáře H. CH. Andersena Mezinárodním dnem dětské knihy. Letos jsme si připomněli několik výročí:

- V roce 1928 vznikla krásná knížka Povídání o pejskovi a kočičce.

- Koncem roku 1938 začaly vycházet kreslené příběhy klubu Rychlých šípů.

- A před 180 lety napsal H. CH. Andersen svou pohádku Statečný cínový vojáček.

Pohádková noc plná čtení a nočního dobrodružství přilákala i k nám do školy 116 dětí z 1. stupně. Žáci 8. A a 9. A se svými učiteli si pro ně připravili program. Nejdříve k nám do posluchárny zavítal pan Hans Christian Andersen ve skvělém podání Jakuba z 9. A. Odpovídal na všetečné otázky dětí, a tak jsme se dozvěděli něco z jeho života. Pak jsme se rozlosovali do družstev a plnili soutěžní úkoly na stanovištích souvisejících s letošními hrdiny výročních knih. Největší ohlas mělo stanoviště Dobrodružství v temných uličkách, kde soutěžící procházeli tajemné kryty pod školou. Za splnění úkolů obdrželi všichni účastníci pamětní průkaz a pohlednici s pejskem a kočičkou.

Také nocování ve spacácích ve třídách bylo pro mnohé hlubokým zážitkem. Už se těšíme na příští ročník!

Odebírat noviky typu "Akce"