Výměnný pobyt s německým Kirchhainem
11. 3. 2019

V týdnu 11. -15. 3. 2019 jsme v naší škole přivítali návštěvu 6 žáků a 1 paní učitelky z naší partnerské školy v německém Kirchhainu.

Hned v pondělí odpoledne jsme vyzvedli své kamarády na letišti a odvezli si je domů, kde se měli němečtí žáci možnost seznámit s našimi rodinami a příbytky.

V úterý jsme se sešli na první vyučovací hodinu ve škole. Hráli jsme společně zábavné jazykové hry, při kterých se naši kamarádi měli možnost naučit několik českých slov a frází, ukázali jsme jim budovu naší školy a také jsme nahlédli do dvou vyučovacích hodin. Po poledni jsme se vydali na Národní třídu, kde jsme si zahráli světelný minigolf a následně se podívali na Vyšehrad, odkud byl skvělý výhled na město.

Středa se nesla ve znamení poznávání našeho hlavního města. Své putování po Praze jsme začali na Václavském náměstí, přes ulici Na Příkopech jsem se dostali až k Obecnímu domu, kde začíná královská cesta, kterou jsme během naší procházky často kopírovali. Dále jsme pokračovali Starým městem, přes Karlův most až na Újezd, odkud jsme si vyšlápli na Petřínskou rozhlednu. Počasí nám velmi přálo, viděli jsme i zasněžené vrcholky Krkonoš, Ještěd či Brdy. Z Petřína jsem se přes Strahovský klášter došli na Pražský hrad, podívali jsme se do katedrály Sv. Víta a po Zámeckých schodech došli na metro Malostranská. Středeční putování jsme zakončili tradiční českou kuchyní v Havelské jídelně.

Ve čtvrtek jsme strávili celé dopoledne v ZOO a odpoledne následovala ochutnávka tradičních českých pochutin a nápojů, kterou jsme měli ve škole. Našim kamarádům z Německa nejvíce zachutnaly české nápoje, dokonce je považují za chuťově lepší než ty, které se prodávají u našich sousedů. Po ochutnávce jsme společně snědli pizzu a vydali se vstříc poslednímu společnému večeru.

Dnem loučení byl pátek. V 10 hodin jsme si na letišti udělali poslední společné foto a rozloučili se.

Děkujeme KPZŠ za finanční příspěvek na společný program.

Velmi se těšíme, čím nás naši němečtí kolegové překvapí až se za necelé dva týdny vypravíme my k nim. Pokračování příběhu po návratu z Německa...

Odebírat noviky typu "Akce"