Zprávy z probíhající noci s Andersenem
23.3.2018

Milí rodiče,

 

hlásíme se vám z probíhající Noci s Andersenem. Děti po úvodním setkání s panem Andersenem obdržely soutěžní karty a s plnou vervou plní na všech stanovištích úkoly související s letošními hrdiny výročních knih. Všude je slyšet jásot, zejména z krytu, kde procházejí tajemnými uličkami…

V 21.00 je čeká vyhodnocení aktivit a čtení. Po občerstvení a večerní hygieně bude večerka v 22.00 hodin za tichého předčítání na dobrou noc.

 

Ráno je možné vyzvedávat děti od 7.30 do 8.30.

Snídani můžete absolvovat v kavárně Nová Hra, která pro děti připraví snídani a malé překvapení pro potěchu duše.

 

Dobrou noc všem.

........................................................................................................................................................................................

Milé děti, letos se již po osmnácté chystá v knihovnách, školách, klubech, domech dětí, v hasičárnách, u skautů i pionýrů Noc s Andersenem.

U nás ve škole se zapojíme již podruhé, a to dne  23.3.2018 od 17.00 hodin.

Jistě už víte, že v Noci s Andersenem si budeme připomínat několik výročí: 


- V roce 1928 vznikla krásná knížka Povídání o pejskovi a kočičce  - Albatros letos na jaře vydá reedici této moc pěkné knížky a pejsek s kočičkou zdobí i letošní plakátek a pohlednici. Máte -li knihu doma, přineste si ji s sebou.

 
- Koncem roku 1938 začaly vycházet kreslené příběhy klubu Rychlých šípů, i jejich 80. výročí si budeme připomínat v Noci s Andersenem. Můžete s sebou přinést stará vydání a také ježka v kleci, pokud chcete.


- A v roce 2018 to bude 180 let od doby, kdy Hans Christian Andersen napsal svou pohádku Statečný cínový vojáček.

My si pro mladší žáky připravujeme noc s pejskem a kočičkou a na starší žáky čekají Rychlé šípy, kteří si již budují tajemné uličky pro plnění zajímavých úkolů v prostorách krytu školy.

Budeme tedy nocovat s partou Rychlých šípů i s Čapkovými postavičkami pejskem a kočičkou.

Přihlášky s informacemi o průběhu noci obdrží žáci od svých TU.


Odebírat noviky typu "Akce"

Ulož