Dopravní výchova – „Bezpečně na kole“.
1. 11. 2018

Rozvoj dopravy a cykloturistiky sebou bohužel také přináší nežádoucí nárůst počtu kolizních situací a s tím spojených úrazů. Mnohdy nejisté a těžko předvídatelné chování cyklistů je často důsledkem nedostatečných zkušeností s ovládáním jízdního kola.

Magistrát hl. m. Prahy prostřednictvím odboru rozvoje a financování dopravy proto zadal firmě DNAg s. r. o. realizaci projektu „Bezpečně na kole“.

V rámci prevence se do projektu dne 31. 10. 2018 zapojili i žáci naší školy. Pod vedením a dohledem zkušených instruktorů si žáci 7. a 9. ročníku rozšířili znalosti a dovednosti potřebné pro jisté ovládání kola, učili se předvídat kritické situace a následně jim předcházet a umět je správně vyřešit. Žáci prošli teoretickou i praktickou výukou základů bezpečné jízdy.

Odebírat noviky typu "Akce"