Biologická olympiáda 2018
14. 3. 2018

V únoru se konala na naší škole školní kola Biologické olympiády. Letošní ročník je zaměřen na pohyb organismů. Žáci zkoumali, jak se z místa na místo dopravují živočichové, ale i rostliny. Mysleli jste si, že se rostliny nepohybují? Ale ano – reagují na světlo, na gravitaci, změny teploty. Dlouhou cestu vykonávají i jejich pylová zrna a semena či celé plody. Zajímavé jsou i mechanismy pohybu a množství adaptací, které se vyvinuly v závislosti na prostředí, v němž organismy žijí.

V kategorii „D“ /6. a 7. ročník / se zúčastnilo 12 žáků. Do obvodního kola pro Prahu 4, 11, 12, které se koná 12. 4. 2018 nás budou reprezentovat nejúspěšnější dva žáci ze školního kola, František Karvai a Kateřina Kozohorská.

V kategorii „C“ / 8. a 9. ročník / se zúčastnilo 9 žáků. Obvodní kolo pro Prahu 4, 11 a 12 se koná 23. 4. 2018 a zde nás budou reprezentovat František Milner a Tomáš Prošek.

Blahopřejeme a hodně štěstí v obvodním kole

Odebírat noviky typu "Soutěže/ocenění"