Přejít k hlavnímu obsahu

Školní jídelna v době uzavření školy

před pár minutami jsme dostali stanovisko od zřizovatelek k provozu školních jídelen:

dle stanoviska MŠMT, Mgr. Jan Mušutyředitele odboru řízení a podpory regionálního školství,  školní jídelny nadále fungují v režimu provozoven stravovacích služeb.

Žák má v době distanční  výuky nárok na dotovaný oběd.

Je nutné dodržovat zvýšená hygienická opatření a nařízení ohledně rozestupů, stravování na skupiny, dezinfekce atd.

Během dnešního dne by měl do vašich datových schránek přijít pokyn z MŠMT týkající se školního stravování a stravování cizích strávníků.

Dle předběžného šetření a konzultací s MŠMT a MHMP je distanční výuka povinná, tudíž škola musí zajistit i stravování pro žáky a zaměstnance školy.

Žáci  a zaměstnanci se mohou stravovat přímo  v prostorách školní jídelny. Cizí strávníci pouze formou výdeje z výdejního okénka.

Školní jídelna

Na základě tohoto vyjádření vás prosíme o vyplnění Google formuláře, kde vyjádříte svůj zájem o školní stravování. Jednotlivé časy otevření školní jídelny pro žáky jsou následující:

třída čas
1. a 2. třída 12.00 - 12.20 hod.
3. a 4. třída 12.20 - 12.40 hod.
5. a 6. třída 12.40 - 13.00 hod.
7. a 8. třída 13.00 - 13.20 hod.
9. třída 13.20 - 13.40 hod.

Žáci vstupují do budovy školy přes recepci a míří rovnou do školní jídelny.

Žáci se stravují přímo ve školní jídelně a sedí v jednotlivých sektorech podle tříd. Příklad:

mezi 12.00 - 12.20 hod. se stravují žáci 1.A v sektoru 1, žáci 1.B v sektoru 2 apod. Jednotlivé sektory jsou v jídelně rozděleny.

Škola si vyhrazuje právo změny jídelníčku podle zájmu rodičů o školní stravování. Prosím tedy o vyplnění Google formuláře v co nejkratším termínu, abychom mohli upravit nákup surovin a jídelníček.

Děkuji za pochopení a spolupráci.

Mgr. Jan Vondrouš

Odebírat noviky typu "Novinky (provozní)"

ZŠ Jeremenkova © 2016 - 2020 Created by SnowSoft