Přejít k hlavnímu obsahu

Upřesnění provozu školní jídelny od 23. 11. 2020
20.11.2020

Vážení rodiče,

na webových stránkách jsme špatně uvedli fakt, že žáci, kteří mají povinnou distanční výuku a mají právo odebírat oběd za dotovanou cenu, tak mohou činit v prostorách školní jídelny.

Manuál MŠMT hovoří ovšem tak, že „ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci v prezenční výuce a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti. Ostatní žáci, zaměstnanci školy a cizí strávníci si mohou stravu odebrat výdejním okénkem".

Od příštího týdne tedy platí, že v případě zájmu o dotovaný oběd pro žáka, který se vzdělává distančním způsobem, informujete vedoucího školní jídelny.

Výdej obědů je možný v čase od 11.00 - 14.00 hod. u zadního vchodu do jídelny přes vjezdová vrata do dvora areálu školního parkoviště.

Prosím o strpení v případě čekání na zaměstnance školní jídelny, protože zároveň probíhá výdej obědů pro žáky, kteří se vzdělávájí prezenčně.

 

Děkuji za pochopení

S pozdravem
Mgr. Jan Vondrouš

ředitel školy

 

 

Vážení rodiče,

vzhledem k návratu dětí 1. a 2. ročníků do školy, se obnovuje také provoz školní jídelny.

Pro žáky 3. - 9. ročníků se obnovuje možnost odebírat oběd za dotovanou cenu.

Postup je následující:

  • zákonný zástupce žáka oznámí vedoucímu školní jídelny zájem o odebírání obědů a to na emailovou adresu: jidelna@zsjeremenkova.cz
  • oběd je možné odebrat ve školní jídelně a to v čase 13.00 - 14.00 hod., žák přijde na recepci, použije dezinfekci a odebere se do jídelny, kde si dá oběd a následně odchází z budovy školy
  • oběd je možné také odebrat do přenosných nádob na základě dohody s vedoucím školní jídelny.

V případě dalších informací kontaktujte prosím vedoucího školní jídelny - kontakty zde

S pozdravem

Mgr. Jan Vondrouš

ředitel školy

 

Vážení rodiče,

 

vzhledem k vývoji situace okolo šíření Covid-19, je s platností od 2. 11. 2020 je školní jídelna uzavřena. V rámci provozních důvodů, minimalizace setkávání osob a navštěvování budovy školy, uzavíráme školní jídelnu. Obědy jsou všem žákům školy odhlášeny.


Děkuji za pochopení.


Věřím, že si co nejdříve uvidíme s žáky školy v rámci prezenční výuky.

 

S pozdravem

Mgr. Jan Vondrouš

ředitel školy

 

Vážení rodiče,

před pár minutami jsme dostali stanovisko od zřizovatelek k provozu školních jídelen:

dle stanoviska MŠMT, Mgr. Jan Mušutyředitele odboru řízení a podpory regionálního školství,  školní jídelny nadále fungují v režimu provozoven stravovacích služeb.

Žák má v době distanční  výuky nárok na dotovaný oběd.

Je nutné dodržovat zvýšená hygienická opatření a nařízení ohledně rozestupů, stravování na skupiny, dezinfekce atd.

Během dnešního dne by měl do vašich datových schránek přijít pokyn z MŠMT týkající se školního stravování a stravování cizích strávníků.

Dle předběžného šetření a konzultací s MŠMT a MHMP je distanční výuka povinná, tudíž škola musí zajistit i stravování pro žáky a zaměstnance školy.

Žáci  a zaměstnanci se mohou stravovat přímo  v prostorách školní jídelny. Cizí strávníci pouze formou výdeje z výdejního okénka.

Školní jídelna 

Na základě tohoto vyjádření vás prosíme o vyplnění Google formuláře, kde vyjádříte svůj zájem o školní stravování. Jednotlivé časy otevření školní jídelny pro žáky jsou následující:

třída čas
1. a 2. třída 12.00 - 12.20 hod.
3. a 4. třída 12.20 - 12.40 hod.
5. a 6. třída 12.40 - 13.00 hod.
7. a 8. třída 13.00 - 13.20 hod.
9. třída 13.20 - 13.40 hod.

 

Žáci vstupují do budovy školy přes recepci a míří rovnou do školní jídelny.

Žáci se stravují přímo ve školní jídelně a sedí v jednotlivých sektorech podle tříd. Příklad:

mezi 12.00 - 12.20 hod. se stravují žáci 1.A v sektoru 1, žáci 1.B v sektoru 2 apod. Jednotlivé sektory jsou v jídelně rozděleny.

Škola si vyhrazuje právo změny jídelníčku podle zájmu rodičů o školní stravování. Prosím tedy o vyplnění Google formuláře v co nejkratším termínu, abychom mohli upravit nákup surovin a jídelníček.

Děkuji za pochopení a spolupráci.

S pozdravem

Mgr. Jan Vondrouš

ředitel školy

 


Odebírat noviky typu "Novinky (provozní)"

Ulož
ZŠ Jeremenkova © 2016 - 2021 Created by SnowSoft