Přejít k hlavnímu obsahu

Provoz školy od 17. 5. 2021
11.5.2021

Vážení rodiče,

v souvislosti se změnami ve školní docházce dětí ode dne 17. 5. 2021, informujeme o následujících skutečnostech. Další konkrétní rozpisy a termíny budou následovat v průběhu týdne.

  • na území celé České republiky se umožňuje osobní přítomnost žáků 1. stupně bez rotací
  • v hl. m. Praze a dalších krajích se umožňuje osobní přítomnost žáků 2. stupně bez rotace
  • na území celé České republiky se ruší povinnost homogenních tříd a skupin
  • ve školních družinách a školních klubech na území celé České republiky dochází ke zrušení omezení. Provoz je v běžném režimu, ruší se povinnost homogenních oddělení a skupin
  • ruší se povinnost zajišťovat péči o děti rodičů vybraných profesí, protože se vrací všichni žáci 1. stupně do základních škol
  • Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování žáků a studentů s účinností od 17. května 2021, které se mění oproti současnému stavu tak, že se mění frekvence preventivního antigenního testu:
  • testování probíhá jedenkrát týdně s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti žáka nebo studenta ve škole v týdnu. Preventivní test se vždy provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li žák přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.
  • Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 4. května 2021, č. j. MZDR 15757/2020-50/MIN/KAN, s účinností od 10. 5. 2021 stanoví, že není povinné nosit ochranu nosu a úst ve venkovních prostorech při zachování odstupu 2 metru od jiných osob, nejde-li o členy domácnosti. Při vycházce nebo pobytu na školní zahradě tedy žák nebo zaměstnanec nemusí mít ochranu nosu a úst, pokud dodrží odstup 2 metry od jiných osob. Ve vnitřních prostorách pak nadále platí povinnost nosit ochranu nosu a úst, se stanovenými výjimkami (mj. děti v mateřské škole).

Tolik k aktuálním informacím z MŠMT. Konkrétní informace k pondělnímu testování dodáme v průběhu tohoto týdne. Doporučujeme však již nyní, abyste na pondělí 17. 5. 2021 počítali s testováním od pracovníků laboratoře PRONATAL (člen skupiny MEDICON), stěrem z dutiny ústní a měli pro děti připraveny informované souhlasy (odkaz ke stažení zde).

TATO INFORMACE SE TÝKÁ PŘEDEVŠÍM ŽÁKŮ TŘÍD S OZNAČENÍM A, KTERÉ MAJÍ TENTO TÝDEN DISTANČNÍ VÝUKU

Souhlas bude také připraven k vyzvednutí u pana recepčního (lze poslat děti), nebo jej budete moct vyplnit v pondělí při testování přímo na místě (ve škole).

Kdo z dětí nebudete disponovat souhlasem, bude testován antigenní testem ze zásob školy od MŠMT (neinvazivní stěr z dutiny nosní).

Děkujeme za spolupráci a těšíme se návrat žáků k běžnému provozu.

S pozdravem

Mgr. Jan Vondrouš


Odebírat noviky typu "Novinky (provozní)"

Ulož
ZŠ Jeremenkova © 2016 - 2021 Created by SnowSoft