Opatření vlády České republiky v souvislosti s koronavirem - aktualizace 12. 3. 2020
12. 3. 2020

v návaznosti na dnešní vyhlášení nouzového stavu v České republice, zasílám odkaz na vyjádření MŠMT, které se mimo jiné vztahuje na další akce školy (výměnné pobyty a školy v přírodě). Průběžně vás budeme informovat.

INFORMACE K VYHLÁŠENÍ NOUZOVÉHO STAVU V ČR

níže přeposílám vyjádření:

Informace k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví k uzavření škol z MŠMT

Situaci nadále sledujeme a budeme vás informovat.

níže zasíláme dokumenty, které se týkají aktuální opatření vlády České republiky v souvislosti s koronavirem:

/files/Dokumenty/Mimořádné opatření - uzavření základních škol.pdf

/files/Dokumenty/žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy.pdf

/files/Dokumenty/informace pro rodiče a školská zařízení - ČSSZ.pdf

v souvislosti s vývojem situace ohledně koronaviru v České republice, oznamujeme, že na základě dnešního rozhodnutí bezpečností rady státu, se od středy ruší výuka v základních, středních, vyšších odborných  i vysokých školách. Řekl to premiér Andrej Babiš po jednání Bezpečnostní rady státu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch doplnil, že rodiče mají nárok na ošetřovné. Toto nařízení platí do odvolání.(zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3060278-kvuli-koronaviru-zacina-platit-zakaz-navstev-nemocnicich-bezpecnostni-rada-oznami)

Od zřizovatele jsme obdrželi informaci takovou, že dnes zasedne Bezpečností rada obce městské části Praha 4 a budou poskytnuty další informace, o kterých vás budeme informovat.

Přejeme pevné zdraví!