Opatření ke zmírnění dopadu inflace
23. 9. 2022

rádi bychom vás informovali o skutečnosti, že MHMP byl schválen v rámci projektu Pomoc Pražanům balíček finanční úlevy ve školství. Odkaz naleznete zde.

Informace k finanční úlevě naleznete níže společně s formuláři (žádost o prominutí úplaty ŠD/Stravné) a fond solidarity, které je třeba vyplnit a doručit řediteli školy. Při využití žádosti o čerpání prostředků z fondu solidarity je třeba, aby zákonný zástupce přesně uvedl, na co bude dané finance čerpat.

1. etapě dojde ke sběru žádostí do 30. 9. 2022. Následně dojde k prominutí úplaty od 1. 10. 2022.

2. etapě dojde ke sběru žádostí do 27. 10. 2022. Následně dojde k prominutí úplaty od 1. 11. 2022 do konce kalendářního roku 2022.

1) Žádost o PROMINUTÍ ÚPLATY (STRAVNÉ, ŠKOLNÍ DRUŽINA, ŠKOLNÍ KLUB) ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze pro roky 2022/2023 – viz.níže.

2) Žádost o příspěvek z FONDU SOLIDARITY (ŠKOLA V PŘÍRODĚ, LYŽAŘSKÝ KURZ, VÍCEDENNÍ VÝLETY, ÚPLATA ZA KROUŽKY POŘÁDANÉ ŠKOLOU) v rámci opatření ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze pro roky 2022/2023 –viz.níže.

Postup podání žádosti:

Žadatel, který žádost podává (v případě nezletilosti žadatele zastupuje zákonný zástupce), musí mít bydliště na území hl. m. Prahy (bydliště žáka).

Žádost podává žadatel ředitelce  školy na předepsaném formuláři. Žádosti jsou přijímány ředitelem školy přes třídní učitele, recepčního školy, poštou nebo elektronicky datovou schránkou (qmj65xw), (nelze žádat zpětně, tzn. například stravné 9/2022)

Termín přijímání žádostí je stanoven do 27. října 2022 .

O rozhodnutí, zda bylo žádosti vyhověno nebo nevyhověno, v přiměřené lhůtě ředitelka školy vyrozumí žadatele. V případě, že bylo žádosti vyhověno, ředitelka školy uvede, od jaké doby je konkrétní úplata prominuta.  Rozhodnutí si žadatel vyzvedne v sekretariátu školy do konce příslušného kalendářního měsíce.

Žádost o prominutí úplaty ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze pro roky 2022–2023

Žádost o příspěvek z FONDU SOLIDARITY v rámci opatření ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze pro roky 2022–2023

Opatření ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze pro roky 2022–2023