Návrat žáků 1. a 2. ročníku do škol - aktualizace 12. 11. 2020
11. 11. 2020

během dnešníh noci přišly další pokyny od ministerstva školství. Dokument v PDF k nahlédnutí zde

Hlavní body z pokynů pro ZŠ jsou následující:

• Je povolena osobní přítomnost žáků 1. a 2. ročníků základních škol.
  • Pro tyto žáky se tedy obnovuje povinná prezenční výuka. Pro ostatní žáky pokračuje povinné vzdělávání distančním způsobem.
  • Jsou umožněny prezenční individuální konzultace ve škole (vždy pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník), u kterých může být přítomen zákonný zástupce žáka. O organizaci konzultací rozhoduje ředitel školy s ohledem na vzdělávací potřeby žáka.
  • Prezenční výuka probíhá v homogenních skupinách (kolektivy jednotlivých tříd se neslučují, ani jinak neprolínají).
  • Žáci a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.
  • Je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání.
  • Za podmínky zachování homogenity skupiny je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách i mimo areál školy.
  • Doporučuje se během dne zařadit pobyt žáků na čerstvém vzduchu podle možností školy.
  • Za dodržení podmínky homogenity skupiny žáků jedné třídy je umožněn provoz školní družiny.

Těšíme se 18. 11. 2020

na základě právě skončené tiskové konference z Poslanecké sněmovny, oznamujeme, že se 18. 11. 2020 vrátí do škol žáci 1. a 2. ročníku. Děti se vrátí do tříd v běžném režimu, tj. nebude docházet k rozdělování dětí do skupin.

V provozu bude rovněž školní jídelna a školní družina.

Roušky budou povinné ve společných prostorách školy i při výuce, a to po celou dobu vyučování.

Jakmile budeme mít bližší informace, budeme vás informovat.

Těšíme se na návrat dětí do školy.