MPSV - Ošetřovné po celou dobu uzavření škol a do věku 13 let
20. 3. 2020

vláda schválila, že ošetřovné budou moci rodiče čerpat i nad rámec 9 dnů stanových zákonem a to po celou dobu uzavření škol a školských zařízení. Zvyšuje se také věk dětí pro které je ošetřovné určeno, a to do 13 let věku dítěte.

Více informací na tomto odkazu, včetně tiskové zprávy MPSV.

Informace k vydání OČR na základní škole s RVJ, Praha 4, Jeremenkova 1003:

1. Ideální je cesta zaslání Online cestou: Prosím v případě zájmu o ošetřovné pro dítě mě kontaktujte na: jan.vondrous@zsjeremenkova.cz
  2. Osobní předání ve škole je možné pouze ve dnech, které jsou k tomu určeny u hospodářky školy

ÚT: 8.00 - 12.00 hod.

ST: 8.00 - 12.00 hod.

Případně je možné se domluvit o připravení ošetřovného na recepci školy a převezmout si jej u pana recepčního. Toto prosím nejprve vykomunikovat přes email s hospořádkou školy na následující adrese: jana.pastorova@zsjeremenkova.cz

rádi bychom vás ještě informovali o tom, jak lze v současné době čerpat nárok na ošetřovné pro děti do 10 let věku. Celé vyjádření ČSSZ včetně odkazu naleznete zde

• Nárok na ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření dětského výchovného zařízení uplatňuje zaměstnanec tiskopisem Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy), který mu vydá ve 2 vyhotoveních výchovné zařízení (škola), které dítě navštěvuje.
  • Druhé vyhotovení tiskopisu je pro případ, že se rodiče při péči střídají; jinak postačuje jedno vyhotovení.
  • Zaměstnanec doplní část B tiskopisu a předá ho neprodleně svému zaměstnavateli, který pak podklady pro výplatu dávky předá dále příslušné OSSZ.
  • Dávku vyplácí OSSZ (příslušná podle sídla zaměstnavatele či jeho účtárny), a to nejpozději do 1 měsíce následujícího po dni, v němž jí byly doručeny řádně vyplněné podklady.

Tiskopis je připraven v papírové podobě u paní hospodářky Jany Pastorové v kanceláři školy.

Dále je stažení zde odkaz/files/Dokumenty/Tiskopis ošetřovné.doc

Škola může také část A vyplnit v ePortálu ČSSZ. Pokud budete mít zájem prosím o kontaktování přímo mě na emailu: jan.vondrous@zsjeremenkova.cz

Přeji všem pevné zdraví!