Brigáda na školní zahradě
14. 6. 2021

dne 12. 6. 2021 proběhla brigáda na školní zahradě. Všem zúčastněným děkujeme za účast a množství práce, které rodiče společně s dětmi a zaměstnanci školy na školní zahradě, dokazáli udělat.

Krátkou reportáž a několik fotografií naleznete na https://www.kpzsjer.cz/

S poděkováním a pozdravem

Vážení rodiče a milé děti,

po roční covidové pauze jsme naplánovali další v pořadí již 8. úklid školní zahrady.  Velice si vážíme nadšení a ochoty rodičů, dětí i učitelů, kteří pravidelně přicházejí pomoci s úpravou školní zahrady a odvádějí obrovský kus práce.

V této souvislosti srdečně zveme všechny dobrovolníky na společnou akci v sobotu 12.6.2021 od 10:00 do 16:00 hodin.

Začneme opět úpravou záhonů před školou, poté se přesuneme na samotnou zahradu, kde hlavními činnostmi bude:

• shrabat posekanou trávu a odnosit do kontejneru
  • prořezat přebujelé keře za bránou k výdejnímu okénku jídelny a větve odvozit do kontejneru,
  • zbavit záhony nad běžeckými drahami kopřiv a jiného plevele
  • opravit vylomené obrubníky tzv. „bosého chodníku“

Škola disponuje košťaty, lopatami, hráběmi i kolečky k zapůjčení, kdyby ovšem došlo, vlastní nářadí je výhodou, stejně jako vlastní pracovní rukavice. Další kolečka, vozíky a nářadí typu pily nebo nůžky jsou vítány.

Také letos plánujeme ochutnávku domácích moučníků a táborák s opékáním klobásek a buřtů, rádi bychom zvládli i odpolední hru pro děti.

Přijďte se podívat, jak se zahrada změnila, a pomoci nám ji ještě dále vylepšovat. Věříme, že se opět sejdeme v tak hojném počtu jako při minulých setkáních.

Nezapomeňme, že covid stále poletuje kolem nás a že i pro tuto akci jsou závazná aktuální vládní opatření.

Budeme rádi, když dopředu potvrdíte svoji účast, abychom mohli zajistit dostatek občerstvení k táboráku. Potvrzení účasti prosím zašlete na mailovou adresu uklidzahrady@gmail.com

Všem zúčastněným rodičům a dětem předem děkujeme.

Mgr. Jan Vondrouš                                                       a Klub přátel základní školy ZŠ Jeremenkova