Brigáda na školní zahradě - fotogalerie a poděkování
11. 11. 2022

Úklid podzimní zahrady na ZŠ Jeremenkova 2022

V sobotu 5.listopadu proběhla na naší škole již tradiční akce, na které se při úklidu zahrady setkali již v brzkých odpoledních hodinách rodiče s dětmi  a zaměstnanci školy.

Účast byla hojná, počasí bylo přející, a tak je naše zahrada  krásně uklizená a připravená na zimu  díky nadšení všech přítomných.

Občerstvení  pro brigádníky zajistila  škola a někteří rodiče, kteří přinesli dobroty k čaji.

Klub Přátel a zaměstnanců školy se postaral o organizaci celé akce, která se velmi vydařila.

Úspěšný den končil opékáním špekáčků na ohni kolem 16 hodiny.

Fotogalerie z brigády na školní zahradě k nahlédnutí zde

Vážení rodiče a milé děti,

velice si vážíme zájmu a ochoty rodičů, dětí i učitelů, kteří pravidelně přicházejí pomoci s úpravou školní zahrady a odvádějí obrovský kus práce.

V této souvislosti srdečně zveme všechny dobrovolníky na 11. společný úklid zahrady v sobotu 5.11.2021 od 10:00 do 16:00 hodin.

pozvánka na brigádu na školní zahradě

Začneme opět shrabáním listí na travnatých plochách před školou, poté se přesuneme na samotnou zahradu, kde hlavními činnostmi bude:

• shrabat spadané listí a případně posekanou trávu
• prořezat a zkrátit keře podél dráhy a nad malým hřištěm
• vystříhat plazivý plevel z keřů v zahradě.

Škola disponuje košťaty, lopatami, hráběmi i kolečky k zapůjčení, kdyby ovšem došlo, vlastní nářadí je výhodou, stejně jako vlastní pracovní rukavice. Další kolečka, vozíky a nářadí typu pily nebo nůžky jsou vítány. Kontejner bude přistaven u velkého hřiště.

Také letos plánujeme ochutnávku domácích moučníků a táborák s opékáním klobásek a buřtů, připravujeme i odpolední hru pro děti.
Přijďte se podívat, jak se zahrada změnila, a pomoci nám ji ještě dále vylepšovat. Věříme, že se opět sejdeme v tak hojném počtu jako při minulých setkáních.

Budeme rádi, když dopředu potvrdíte svoji účast, abychom mohli zajistit dostatek občerstvení k táboráku. Potvrzení účasti prosím zašlete na mailovou adresu kpzsjer@gmail.com.

Všem zúčastněným rodičům a dětem předem děkujeme.

Marek Smatana                                                                   Jan Vondrouš
koordinátor akce za KPZŠ                                                   ředitel školy

Pavel Poucha
předseda výboru KPZŠ