Školní rok 2018/2019

Třídní učitelka: Mgr. Ludmila Novotná

Kmenová třída: učebna č. 126

Vyučující AJ: Monika Třeštíková

Školní družina: Mgr. Alena Nývltová, Monika Třeštíková

Vítám Vás všechny na stránkách 2.A v novém školním roce. Na těchto stránkách najdete přehled informací o akcích třídy a dokumentaci ze společných aktivit. Harmonogram školního roku, novinky a další informace budou vždy aktuálně na konkrétních odkazech webu školy.

Všechny průběžné informace budeme sdílet prostřednictvím Komens.

....................................................................................................................................................

 

 

 

 

Podzimní vydání časopisu JEREMÍN

K nahlédnutí zde.

 

Projektové dny ke 100. výročí vzniku Československa

Již od středy 24. 10. jsme se v celé škole připravovali na oslavu našeho velkého výročí. V rámci předmětu ČJS pro 2. ročník jsme probrali učivo o naší vlasti – název republiky, státní symboly, hlavní město, sídlo vlády a prezidenta. Při HV jsme si poslechli i zazpívali naší státní hymnu a v hodinách VV a ČSP jsme vybarvovali malý i velký státní znak a namalovali státní vlajku. Těmito výrobky jsme si vyzdobili naši třídu.

Oslava vyvrcholila v pátek 26. 10., kdy jsme společně procházeli školou a navštěvovali podle plánku třídy, které měly výzdobu orientovanou k jednotlivým významným událostem našeho státu. Vždy jsme se něco zajímavého dozvěděli. Velice nás zaujala výprava do roku 1348, kdy byl založen hrad Karlštejn. Hned u dveří nás přepadl žebrák a po dobu prohlídky třídy nás celou dobu doprovázel. Žáci 6. A měli ve třídě vyrobený model hradu, převlékli se do dobových kostýmů a pouštěli středověkou hudbu, na stolech byla ukázka středověké hostiny, kterou si sami nachystali. Dalším příjemným místem pro mnohé se stala tělocvična školy, kde mohly děti zažívat atmosféru vítězství našich hokejistů na OH v Naganu, a pak si zastřílet na branku proti „Haškovi“ a zahrát florbalový turnaj o sladkosti.

Některé starší děti rozdávali učitelům malé státní vlaječky vyrobené nalepováním kuliček z krepového papíru. Moc se nám líbily, a proto jsme si je koncem dopoledního programu vyrobili také.

 

Co s odpadem?

3.10. jsme dostali na tuto otázku vyčerpávající odpověď v ekologickém interaktivním programu Tonda Obal na cestách.

Poučili jsme se jak, kam a proč třídit odpad, do jakých nádob, co se s ním dál děje. Odpad se sváží, třídí a recykluje, některý se spaluje ve spalovnách a jiný zas končí na skládkách, kterých je v naší republice 150  a bývají s nimi problémy. Procvičili jsme se ve třídění odpadu, zasoutěžili si. Dokonce jsme viděli výrobky z recyklovaných materiálů. Mnoho toho nosíme na sobě i v aktovce. Nakonec jsme si každý mohli vybrat odměnu s tématem „tříděný odpad“: bludiště, knížečku, pravítko, vystřihovánku-skládanku popelářské auto. Největší zájem byl o auto, proto jsme si ho v hodině ČSP vyrobili.

Víte, jaký je nejlepší odpad? No přece žádný! Netvořte ho, nebo alespoň co nejméně!

K nahlédnutí zde.

 

 

Sportování ve Žlutých lázních - SPARTAN RACE

 12. 9. se některé prvostupňové třídy zúčastnily sparťanského výcviku pro děti vedený odborníky.

My jsme měli nejprve běžěcký výcvik. Pak následovalo průpravné i kondiční cvičení na louce, které se střídalo s různými honičkami. Nakonec jsme si zacvičili při hudbě různé protahovací a rytmické cviky, které nám předváděla trenérka na pódiu.

V rámci sportovního dopoledne byla zapojena i výtvarná dílna na téma blížícího se svátku sv. Václava. Povedené kresby a malby jsme přihlásili do soutěže.

 

Projekt ZDRAVÉ ZUBY

5. 9.  proběhl pro žáky 1. stupně preventivní program připravený studentkami stomatologie lékařské fakulty.

Děti poznaly stavbu zubu, příčiny vzniku zubního kazu, techniku čištění zubů, jak má vypadat zubní kartáček, jak poznáme, že máme dokonale vyčištěné zuby, že mohou zubní kazy přivodit různé nemoci v těle, zdravá výživa...

A krom tohoto všeho nezapomínat dvakrát do roka zajít na preventivní zubní prohlídku!

Pořad se dětem moc líbil.

 

 

CENY PRACOVNÍCH SEŠITŮ

Peníze za pracovní sešity se budou vybírat na třídních schůzkách ve středu 12. 9. 2018 od 17:00 hodin.

Prosím vás, abyste si přinesli přesnou částku. Peníze neposílejte po dětech.

Český Jazyk:..................Velký pracovní sešit - 2x49,-.....98,-

                                        Malý pracovní sešit - 1x ...........30,-

                                        Písanka - 2x18,- ........................36,-

Matematika:.................Velký pracovní sešit - 3x59,-...177,-

                                        Malý pracovní sešit - 3x30,-.....90,-

Člověk a jeho svět:.......Pracovní sešit - 1x.....................72,-

Angličtina:.....................Pracovní sešit - 1x...................233,-

CELKEM:..........................................................................736,-

 

 


Sledovat změny na této stránce

Ulož