Zrezivělé dětství
17. 12. 2017

Dne 15. 12. 2017 se žáci 8. A, 8. B a 9. A zúčastnili inscenačního představení Zrezivělé dětství. Představení se konalo v aule školy v podání pražského souboru Storytelling. Herečky Petra Horváthová a Markéta Holá zprostředkovaly pohled do období 50. let 20. století, které je v našich dějinách spojeno s vykonstruovanými komunistickými procesy.

Může dětství zrezivět? Pokud ze dne na den zmizí z našeho života milovaná bytost, pak se strojek v hodinkách dětství zasekne a všechno je najednou jiné. Představení vzniklo ve spolupráci Dcery 50. let a ukázalo nám tři skutečné příběhy se společným tématem. Dramatické vyprávění o malých dívkách, jejichž otcové byli terčem perzekuce, bylo velice dojemné.

Na závěr představení měla následovat diskuze k tématu. Bohužel, pamětnice, jedna z dívek, o níž byl příběh, se z důvodu nemoci nemohla dostavit, a tak jsme diskutovali s našimi učiteli. Dozvěděli jsme se spoustu nových zajímavých informací.

Odebírat noviky typu "Akce"