Stromy svobody 2018
28. 5. 2018

Dne 22. 5. 2018 se u naší lípy srdčité v parku před školou konalo setkání ke 100. výročí vzniku republiky, zde je foto z akce.

V rámci akce „Týden na kole“, organizované již 15. rokem Nadací Partnerství /www.nadacepartnerstvi.cz/ zde měla zastávku mezinárodní cyklojízda s účastníky z Česka, Rakouska a Slovenska. Tato více než 900 km dlouhá cyklojízda se zastavuje u Stromů svobody podél páteřní dálkové cyklotrasy EuroVelo 4 /www.eurovelo.com/.

Setkání se zúčastnily děti ze ZŠ Jeremenkova s paní ředitelkou a starosta Prahy 4. Účastníci cyklojízdy přivezli několikametrovou trikolóru, na kterou účastníci akce přidali své podpisy. Poté byla trikolórou označena naše lípa, symbolizující vznik Československé republiky, která byla vysazena na podzim 1968 bývalými žáky. Stromy přetrvávají stovky let. Svými kořeny pomyslně propojují jednotlivé generace. Proto bychom chtěli i my u příležitosti 100. výročí vzniku Československa /20. – 28. října 2018/ zasadit nový Strom svobody a zapojit se do celostátní kampaně.

Foto zde

Odebírat noviky typu "Akce"