Polytechnická výchova
12. 10. 2018

Polytechnická výchova v ZŠ s RVJ Jeremenkova

V loňském školním roce 2017/2018 jsme se zapojili do pilotního projektu z nabídky Hospodářské komory hl. m. Prahy „Kdo umí, ten umí“. Tento projekt podporuje polytechnické vzdělávání a spolupráci základních a středních škol.

Projekt se osvědčil, u žáků si získal oblibu, a proto v něm pokračujeme i v tomto školním roce.

Jednou měsíčně přicházejí žáci 7. ročníku v rámci svého předmětu Člověk a svět práce na čtyři hodiny do prostor Akademie řemesel na SŠT Zelený pruh a získávají poznatky z jednotlivých řemeslných oborů. Je to prvek, který jejich výuku určitě ozvláštní a přispívá k dobré prezentaci řemeslné práce.

Postřehy a foto žáků, kteří absolvovali řemeslné dílny v loňském roce:

Polytechnická výchova probíhala na SŠT na Zeleném pruhu. Při první návštěvě jsme se rozdělili do dvou skupin, ve kterých vždy pracujeme. Na polytechniku, která probíhá místo vyučování, chodíme pravidelně každý měsíc. Vyrobili jsme si proutěný košík, dřevěný hřeben a svícen. Pracovali jsme se dřevem, pilami, kladivy a svěráky. Myslím, že nás to všechny bavilo. Po půl roce jsme dostali certifikáty a čokoládové nářadí.

Martin, Fanda, Matyáš, Mikoláš

Naše třída 7. A absolvovala jedno pololetí docházku na polytechnickou výchovu. Jednou měsíčně navštívíme SŠT, abychom se naučili práci se dřevem, s nástroji a další velmi zajímavé věci. Už umíme vyrobit košík, dřevěný svícen a další užitečné věci. Výrobky si pak můžeme vzít domů. Naše pocity jsou velice pozitivní. Na konci pololetí jsme  dostali certifikát a hořkou čokoládu ve tvaru nářadí. Půlrok navštěvování polytechnické výchovy  jsme si užili a těšíme se na druhé pololetí.

Martin

Jednou za měsíc navštěvujeme projekt „Polytechnická výchova“. Projekt má nalákat děti na zastaralejší řemesla např. lakýrnictví, truhlářství apod. Proto navštěvujeme střední školu řemesel na Zeleném pruhu. Vždy, když přijdeme, rozdělí nás do skupin na holky a kluky. Holky vyrábí s korálky nebo s dráty apod. Kluci pracují se dřevem. Na  naší základní škole jsme zatím jediní a první neboli „pokusní králíci“, kteří se do projektu zapojili. Mě osobně se polytechnická výroba líbí, protože mám ráda vyrábění všeho druhu.

Zuzka

Odebírat noviky typu "Akce"