Montessori - modrá třída, 1. - 3. ročník

26 žáků (9 první ročník, 9 druhý ročník, 8 třetí ročník)

Třídní učitelka: Mgr. Klára Müllerová

Asistentka: Zdenka Fantová

Anglický jazyk: Mgr. Kateřina Slováková

Další informace o výuce se dozvíte v záložce na stránkách Montessori sdružení Praha 4, z.s,
které provoz našich Montessori tříd podporuje  http://www.montessorisdruzeni.cz/

Konzultační hodiny: pátek 14:00 - 15:00 nebo po individuální domluvě

Zájem o konzultaci hlaste, prosím, předem telefonicky nebo mailem s dostatečným předstihem.

Pravidelné čtvrtletní konzultace: říjen/listopad a březen/duben, tabulku pro přihlašování obdržíte mailem.

V následujících měsících nás čeká mnoho kulturních a sportovních akcí - infromace průběžně aktualizuji v našem kalendáři na výše uvedeném webu, nezapomeňte ho sledovat a přeji pohodový školní rok!

Klára

KVĚTEN

30. 5. Vás všechny zvu po 17. hodině do třídy, ráda bych od všech vybrala potvrzení od lékaře před odjezdem na školu v přírodě s kopií kartičky zdravotní pojišťovny od prvňáčků. Bezinfekčnosti s datem odjezdu vybíráme až u AUTOBUSU.

Odjezd: pondělí 4. 6., 8:00 od školy, ulice Gončarenkova (autobus přistaven tamtéž od 7:30)

Příjezd: pátek 8. 6.  po 13. hodině - budu aktualizovat z cesty mailem

Hotel Žalý, Benecko: http://hotelzaly.cz/

Další organizační informace a instrukce najdete v mailu, případně je probereme na schůzkách.

DUBEN

V dubnu si připomínáme Den Země, sledujeme klíčení semen a životní potřeby rostlin, živočichů a lidí. Celý měsíc završíme návštěvou Akademie věd ČR a jejich geofyzikálního ústavu na Spořilově.

V dubnu končí plavecký výcvik 2. a 3. ročníku a do konce školního roku budeme pokračovat s TV v tělocvičnách a na hřišti.

BŘEZEN

V březnu jsme s dětmi slavili měsíc knih výměnným bazarem knih a na závěr Nocí s Andersenem, ten mezi nás sice nepřišel, ale skupinové aktivity a čtení s Rychlých šípech bylo moc fajn. Přečetli jsme si také knihu Bratři v poli, která je letos nominována na Magnesii literu za dětskou knihu roku 2017 a stihli audioknihu o Babičce Drsňačce ;-).

ÚNOR

Únor jsme zahájili pololetními a jarními prázdninami a hned po prázdninách v úterý 13.2. nás čekají oslavy Masopustu karnevalovým rejem tentokrát na téma "Oděvy v historických epochách".

Ve čtvrtek 15.února od 8.30 do 15.00 máte možnost navštívit školu v rámci Dne otevřených dveří. Těšíme se na Vás!

LEDEN

V lednu jsme byli společně bruslit na zimním stadionu Nikolajka, v městské knihovně jsme diskutovali o pravidlech společenského chování, konec pololetí jsme oslavili hudebním workshopem z doby pravěku a po rozluštění hádanek se nám úspěšně podařilo rozdat všechna vysvědčení. Doufám, že i vy jste s dětmi strávili milé chvíle při jejich čtení.

PROSINEC

Milí rodiče,

srdečně Vás zveme na akci VÁNOČNÍ JARMARK dne 13. 12. 2017 od 15.00 – 18: 00 h.

Jen pro připomenutí uvádíme i program:

15:00 - 16:00 - zahájení v tělocvičně, uvítání se zúčastní s hudebními vystoupeními i žáci 6. Limetkové třídy

16:00 - začátek besídky a jarmarku v Modré třídě (MM a MT)
16:30 - začátek besídky v Zelené třídě (MZ a MŽ)
           - začátek besídky v Limetkové třídě (ML)

16:00 - 18:00 - prodejní stánky dětí na chodbách; staročeské vánoční zvyky a tradice

Stánky a aktivity budou tentokrát po celé škole ve všech třídách, které můžete libovolně do 18:00 navštěvovat.

čtvrtletní konzultace - listopad

Milí rodiče, první čtvrtletí školního roku je za námi a proto se s Vámi a Vašimi dětmi sejdeme na pravidelných individuálních 20 minutových konzultacích. Seznamy konzultujících má u sebe vždy Marcel na vrátnici, stačí se mu nahlásit.

Těším se na viděnou, Klára Müllerová

Plavecký výcvik od 7.11.2017

již jste obdrželi informaci od třídních učitelů, od 7.11.2017 budou žáci 2. - 3.tříd Montessori plnit povinný plavecký výcvik v bazénu na Zeleném Pruhu, a to vždy od 13.00 do 14.30 hodin. Výcvik bude probíhat každé úterý po dobu 20 lekcí po 2 hodinách, kromě prázdnin.

Neúčast je nutné doložit vždy od lékaře, náklady budou škole vráceny pouze při potvrzení lékaře o nemoci. Neúčast z jiných důvodů nezakládá právo na vrácení financí za neodplavané lekce.

Do bazénu je nutná koupací čepice.

Z plavecké výuky budou žáci odcházet tak, aby stačili dorazit zpět do školy do 15.00 hodin.

Pokud si chcete vyzvedávat své dítě přímo před bazénem, je o to nutno písemně požádat přes třídní učitelku.

Všichni rodiče obdrželi formulář Potvrzení o zdravotní způsobilosti žáka k plaveckému výcviku. Děkujeme vám za vyplnění. V pondělí 6.11.2017 je nejzazší čas k jeho odevzdání. Bez tohoto potvrzení nelze v úterý zahájit školou placený výcvik.

Děti, které nemohou plavat, budou plnit TV v budově školy s 1.třídou. Jejich zákonní zástupci podají žádost o uvolnění z plaveckého výcviku s odůvodněním od lékaře.

Podrobné informace o změnách rozvrhu jste obdrželi mailem a najdete je i na webu v sekci Novinky.

ŘÍJEN

V souvislosti s příběhem o písmu a číslech jsme navštívili poprvé v tomto roce ústřední pobočku městské knihovny a workshop Hrátky se slovy. Všechny děti si vyřídily legitimace a od října budeme pravidelně navštěvovat v odpoledních hodinách pobočku na Praze 4 - Vikova.

ZÁŘÍ

V průběhu měsíce jsme se zabývali mimo jiné velkými příběhy a v souvislosti s tím jsme vyrazili na paleontologickou výpravu a do hvězdárny na Příběh o Zemi.

Sledovat změny na této stránce