Školní rok 2017/2018

Třídní učitelka: Mgr. Jaroslava Šípová

Vážení rodiče,

jak už víte z materiálů. které Vám předaly Vaše děti, blíží se nám pobyt na škole v přírodě.

Proto bych ráda pro  všechny již přihlášené žáky a jejich rodiče shrnula znovu  následující informace týkající se zajištění této  školní akce.

Termín konání: 4.- 8. 6.2018

Místo pobytu: Chata Cihelny, Zadov 24, 384 73 Stachy

Sraz a odjezd:  Přihlášení žáci dorazí 4.6. 2018 v 7,30 k budově školy, autobus bude parkovat vzadu za školou a odjezd je plánován na 8:00 hodin.

Odjezd z místa ubytování  bude v 10:00 hodin dne 8.6. 2018,  předpokládaný příjezd do Prahy  mezi 13.-14. hodinou

PODMÍNKY  K ÚČASTI DÍTĚTE: 1) kopie průkazu  zdravotní pojišťovny

                                                      2) potvrzení o bezinfekčnosti s příslušným datem

                                                      3)  léky, které dítě pravidelně  užívá ( jejich seznam a způsob užívání)

                                                      4)  originál posudku od lékaře ( aktuálně platný)

Abychom měli jistotu, že máme  všechny potřebné náležitosti, ráda bych Vás požádala, zda by děti mohly lékařská  potvrzení donést  již v příštím týdnu a bylo  tak možné provést kontrolu jejich platnosti. 

 

Dále je třeba provést odhlášení obědů ve školní jídelně po dobu trvání ŠvP.

Doporučení

  •  věci balte společně s dětmi, aby věděly, kde co mají
  • označte dítěti zavazadlo a věci jménem, je-li to možné
  • nedávejte dětem cenné věci, pokud je to možné ( mobily, velké kapesné, apod.)
  • se zavazadly budou dětem  pomáhat instruktoři

Ostatní informace jako je seznam doporučených věcí nebo režim dne, obdržíte v emailové korespondenci.

V případě jakéhokoli dotazu jsem Vám k dispozici na  mé emailové adrese nebo telefonu.

Doufám, že tento pobyt bude pro nás příjemným zakončením letošního školního roku.

Děkuji. S pozdravem J. Šípová, tř. učitelka

 

 

 

Vážení rodiče,

ve dnech 27.8 - 30.8 ZŠ Jižní pořádá letní příměstský tábor pro děti s odlišným mateřským jazykem. Tábor je otevřený pro kluky i holky z různých zemí a různých věkových kategorií (od 6 do 15 let) a je zdarma.

Srdečně zveme všechny, co mají chuť a nadšení spolu s námi si užít poslední prázdninové dny.

Budeme si hrát, soutěžit, procvičovat a prohlubovat slovní zásobu. Hravou a zábavní formou seznamovat se s českými zvyky a tradicemi, zazpíváme si a zaskotačíme…

Dvojice našich vedoucích se na Vás těší (Pondělí až Čtvrtek) každý den od 8:00 do 13:00. Svačinu a přezuvky s sebou.

Dotazy a podrobnější informace Vám rádi zodpovíme na emailu tsadirova@zsjizni.cz

Přihlášky přijímáme do poloviny června (stačí napsat na uvedenou emailovou adresu), kapacita je omezena na 30 dětí.

 

Vážení rodiče,

máme po velikonočním volnu a doufám, že jste  si   tyto okamžiky  se svými dětmi   náležitě  užili. 

Vzhledem k tomu, že už nám opět začaly pracovní a školní povinnosti,  ráda bych Vás informovala  o akcích, které nás  čekají v měsíci dubnu.

Zítra  4. 4. 2018   a  pozítří  5. 4. 2018  to bude zápis nových žáků do prvních tříd. Jak už jsem Vám sdělila před Velikonocemi, dojde zítra  u Vašich dětí ke zkrácení výuky o pátou vyučovací hodinu.

Ve čtvrtek nebo v pátek si napíšeme čtvrtletní práci z českého jazyka.

Dne 19. 4. 2018  by naše třída měla vyrazit na  celodenní exkurzi na zemědělskou farmu  VÚŽV  NETLUKY v Praze Uhříněvsi. Protože přesun bude časově náročnější  a  některá z maminek by projevila zájem se s námi akce zúčastnit, Vaši přítomnost uvítáme.  Předpokládaný odjezd od školy MHD  č. 118  na Budějovickou je v 7,25 hodin. Proto by bylo  vhodné, aby děti dorazily nejpozději  do 7,15 hodin k budově školy. Předpokládaný návrat do školy bude  kolem  13 hodin. Děti by měly mít s sebou větší svačinu a pití, protože se nebudeme moci po cestě nikde zdržet. Oběd  už budou děti mít zajištěn ve škole.

V úterý  24. 4. 2018  navštívíme  představení v Modřanech Kouzla a čáry Prahy, vstupné jako obvykle 60 Kč.

Dne  25.4.2018  proběhnou  ve škole rodičovské schůzky od 17 hodin.

Dne 26.4. bychom měli s dětmi  zajistit vystoupení  pro seniory s naším nastudováním hudební pohádky Budulínek.  Protože jsem ještě neobdržela potvrzení naší účasti, oznámím  Vám podrobnosti,  jakmile se tak stane.

Dne 30.4. 2018 v pondělí   je vyhlášeno ředitelské volno vzhledem ke státnímu svátku následující den v úterý.

Jak vidíte, čeká nás poměrně  náročný měsíc. Věřím, že společně s Vámi  i  dětmi vše úspěšně zvládneme.  Děkuji Vám za  Váš vstřícný přístup.

S pozdravem Mgr. J.Šípová, tř. učitelka

 

 

 

VÁŽENÍ  RODIČE, BLÍŽÍ SE NÁM ZASE NĚJAKÉ TŘÍDNÍ AKCE , A TAK VÁM SDĚLUJI NÁSLEDUJÍCÍ INFORMACE:

8/3  COŽ JE TENTO ČTVRTEK  MÁME DOPOLEDNE ZKOUŠKU V DIVADLE  S PŘEDSTAVENÍM BUDULÍNKA, KTERÉ JSTE MOHLI  ZHLÉDNOUT NA NAŠEM KARNEVALU​,  ODCHÁZÍME SPOLEČNĚ ZE ŠKOLY KOLEM 9. HODINY A NÁVRAT BUDE MEZI 12- 12,30 HODIN. POPROSÍM JENOM O PŘEVLEKY LIŠEK A PŘÍPADNĚ BABIČKY A DĚDY. JEDNOTNÁ TRIČKA S POTISKEM SE UŽ TVOŘÍ, CENA 100 KČ

13/3 COŽ JE ÚTERÝ  MÁME PŘEDSTAVENÍ V MODŘANECH OD 9 HODIN,  MÉ TĚLO - TVŮJ HRAD​, VSTUPNÉ 60 KČ

23.3. 2018   BUDE VE ŠKOLE  PRO 1. STUPEŃ   AKCE NOC S ANDERSENEM, KDY DĚTI PLNÍ RŮZNÉ ÚKOLY VČETNĚ STEZKY ODVAHY A SPÍME VE ŠKOLE. BUDE NUTNÉ VYBAVIT DĚTI  SPACÁKEM, KARIMATKOU, HYGIENICKÝMI POTŘEBAMI A  VHODNÝM SPORTOVNÍM OBLEČENÍM A VĚCMI NA SPANÍ + VEČEŘE A SNÍDANĚ, RODIČE SI DĚTI PŘEVEZMOU RÁNO KOLEM  8. HODINY OSOBNĚ.

19/4 2018 

AKCE ŠKOLA A FARMĚ – CELÝ DEN, PODROBNOSTI BUDOU UPŘESNĚNY TÝDEN PŘEDEM

24/4  2018  DIVADLO MODŘANY OD 10,30 HODIN,  VSTUPNÉ  60  KČ

 

 

 

Kocour Modroočko

Tento týden 22. ledna  naše třída 3.A   navštívila  veselé hudební zpracování příběhů  Kocourka Modroočka v Divadle Korunní v Praze. Někteří z nás  poprvé navštívili opravdové divadlo, a o to byl náš zážitek silnější.  Spolu s herci a zpěváky jsme se najednou ocitli v kouzelné kočičí říši, kde nebyla nouze o legraci, pěkné písničky a tanec. Moc jsme si to užili a cestou do školy jsme si pobrukovali kocouří melodie. Určitě si něco podobného také vyzkoušíme

Fotogalerie k nahlédnutí zde

Trilopark

V pátek  12.ledna 2018 se naše třída 3.A  vypravila v doprovodu maminek a paní učitelky na návštěvu paleontologického muzea Trilopark v Praze , kde jsme se seznámili s dávným vývojem  života na naší planetě. Kromě prohlídky zkamenělých otisků pravěkých živočichů a rostlin jsme si v první části vyslechli i zajímavé vyprávění o  životě těchto tvorů i době, ve  které žili.  Ve druhé části jsme si sami mohli na vlastní kůži vyzkoušet práci paleontologů, kdy jsme odkrývali postupně v písku ukrytou kostru pravěkého ještěra a odlévali si  otisky pravěkých  živočichů  ze sádry. Moc se nám tam líbilo, a tak jsme si domů  koupili alespoň  zmenšené sádrové odlitky  hlav dinosaurů.

Fotogaleri k nahlédnutí zde

Třída 3.A v Indiánské pohádce

Dne 8.1.2018  jsme  navštívili představení divadélka Romaneta, kde si někteří z nás dokonce zahráli na  jevišti s opravdovými herci. Na chvíli jsme se v Indiánské pohádce přenesli  mezi indiány a jejich zvyky, zazpívali jsme si jejich písničky, naučili indiánské pokřiky a setkali jsme se se zlým  indiánským šamanem  Oklahomanem , kterého jsme nakonec  porazili.   Nejen klukům ale i děvčatům se  představení moc líbilo.

Fotogalerie k nahlédnutí zde

Vážení rodiče,

dovolte mi Vás přivítat v novém kalendářním roce 2018 a popřát Vám, ať je tento rok pro Vás i Vaše děti úspěšný a 

šťastný.  A co nás v nejbližší době čeká? Především se nám blíží  ukončení 1. pololetí a s ním i uzavírání pololetní klasifikace. Proto bych Vás ráda požádala o zvýšenou kontrolu při přípravě dětí na vyučování. 

Dále pak vzhledem k blížícímu se termínu prezidentských voleb v závěru příštího týdne bych Vás ráda požádala, zda byste dne 12.1. 2018 zvážili nutnost  odpoledního pobytu Vašeho dítěte ve školní družině, jejíž provoz bude v důsledku konání voleb prostorově omezen.

Dne 12.1. 2018  místo dopoledního vyučování budeme mít akci mimo budovu školy. Podrobnosti upřesním počátkem

příštího týdne. Děkuji. J.Šípová, třídní učitelka

 

Vážení rodiče,

ráda bych Vám všem tímto poděkovala za Vaši účast na Vánočním  jarmarku třídy 3.A  a  za příspěvek do třídního fondu, o jehož použití si děti  rozhodnou samy. Současně mi dovolte, abych  poděkovala paní Marmazinské, která  významně přispěla ke  zdárnému průběhu  Jarmarku ve třídě  po celou dobu jeho konání. Také chci poděkovat, že jste zajistili dětem  oblečení, nástroje i ostatní věci potřebné  k jejich úspěšnému   vystoupení. 
 
Zítra , tedy v pátek 22.12. 2017,  budou žáci naší třídy , kteří hrají na hudební nástroje ,vystupovat mezi 7,30-8,00 hodin ve vestibulu školy s pásmem lidových koled a vánočních písní a vítat tak své spolužáky i rodiče v poslední školní den tohoto roku. Po 2. vyučovací hodině začne ve třídě vánoční besídka, na které si děti nadělí navzájem dárky, ochutnají  přinesené vánoční cukroví, zazpívají koledy, připomenou vánoční zvyky  a zahrají  zábavné hry, dokončí výrobu vánočních světýlek a přáníček.
Vyučování bude končit jako obvykle po 5. vyučovací hodině, žáci vyklidí skříňky v šatně, aby je bylo možné uklidit.
 
Na závěr mi  dovolte Vám   poděkovat za Vaši vstřícnost v tomto roce, popřát Vám i  Vašim dětem  klidné a šťastné prožití nadcházejících vánočních svátků a do nového roku vše dobré.....
J. Šípová, tříd. uč.

 

 

Vážení rodiče,

dovoluji si připomenout termín konání rodičovských schůzek příští týden 29.11. ve středu od 17 hodin v učebně č. 159 na třetím patře. Rodiče, kteří mají datovou schránku, poprosím o sdělení její adresy pro případný kontakt se školou.

Dále bych ráda upozornila, že 30.11. 2017 po 1. vyučovací hodině odcházíme na představení Pekelná pohádka do divadélka v Praze Modřanech. Představení začíná v 10,30 hodin a předpokládaný návrat je do 12,30 hodin. Cena vstupného na žáka je 60 Kč.

Také bych Vám ráda sdělila, že naše třída bude  svým vystoupením zahajovat  Vánoční jarmark, který proběhne v naší škole dne 13.12.2017 od 15 hodin a bude zahájen v prostorách tělocvičny. Poté si budete moci projít jednotlivými třídami, potěšit se výzdobou, kterou si děti přichystaly, zhlédnout jejich vystoupení, která si připravují a zakoupit si drobné upomínkové předměty. 

V souvislosti s jejich vystoupením bych ráda požádala s předstihem o delší  jednobarevné sukně a bílé halenky pro děvčata, bílé oblečení pro anděly,   pro chlapce  jednobarevné nebo kostkované košile, kalhoty dlouhé ne džíny a  přes oblečení vestičky nebo krátké kožíšky. Dívky by měly mít přes sukně uvázané zástěrky a na hlavě šáteček.

Děti, které hrají na hudební nástroj a budou mít zájem, budou zajišťovat hudební doprovod.

Budeme dělat  vánoční pásmo s lidovými  zvyky a obyčeji.....  Podrobnosti si domluvíme  na schůzkách.

Děkuji. S pozdravem J.Šípová, tř.uč.

 

Dobrý den, 

dnes bych Vás ráda poprosila, zda by si děti do konce tohoto týdne   přinesly  větší polystyrenové koule, menší i střední zavařovací sklenice  a případně kousek režné látky, kterou kouli obalí. V pondělí budeme tvořit podzimní dekorace, zahrajeme si tak trochu na interiérové designery. Také bych Vás chtěla poprosit, zda byste zkontrolovali, že Vaše dítě má do školy  nůžky a lepidlo, nejlépe Herkules nebo alespoń lepidlo v tubě. Děkuji. Děti Vás rády svými výtvory potěší.

Vážení rodiče,

dnes jsme si ve třídě uspořádali Halloveen. Děti navštívily také první a druhé třídy, rozdaly  bonbony a zazpívaly veselou písničku o čarodějnicích. Potom jsme odnesli vyrobené dýně do vestibulu školy. Za dýně i za masky děkuji. 

Děti dnes  také  obdržely, kromě jedné žákyně, ISIC karty, které budou funkční od pondělí 30.10. 2017.

 

Vážení rodiče,

jak Vám  Vaše děti, které byly na prohlídce   Pražského  hradu, jistě sdělily, tato  páteční vycházka se nám vydařila. Ráda bych proto touto cestou poděkovala třem ochotným maminkám a to jmenovitě paní Noháčové, paní  Haládikové a paní Marmazinské za pomoc s doprovodem dětí  a zajištěním  jejich bezpečnosti po celou dobu vycházky. Myslím, že i díky jejich obětavosti a vstřícnosti si  všechny děti vycházku opravdu užily.

 

30.11. 2017   Pekelná pohádka 

Vážení rodiče, omlouvám se za přesun návštěvy divadelného představení , které  navštívíme opravdu až v listopadu. 

Také bych Vás ráda požádala, zda by si děti, které ještě nemají knížku Bob a Bobek na cestách, kterou právě  začínáme číst, ji mohly přinést. Děkuji.

 

Vážení rodiče,

dne 20.10.2017 se vypravíme  v rámci  vyučování na poznávácí výlet  na Pražský hrad. Sraz v 7,30 před ZŠ Jeremenkova a návrat  mezi 12-12,30 hod. Vzhledem k probíhajícím přípravám volebních místností v budově školy v tento den bych Vás ráda požádala, zda byste nezvážili odhlášení oběda a možný odchod  Vašich dětí po návratu, případně po obědě, rovnou domů. Prosím o Vaše písemné vyjádření. Dále doporučuji dětem dát větší svačinu s pitím, vhodné oblečení v případě nepříznivého počasí ( budeme procházet venkovní prostory)  a drobné kapesné.

Pokud by se někdo z Vás chtěl s námi zúčastnit této akce, Vaši přítomnost uvítáme. 

Za Vaši vstřícnost děkuji.

 

A ještě  Vám chci poděkovat za Vaši dosavadní spolupráci.

Vážení rodiče,

oznamuji Vám, že jsem pro děti vybrala  několik divadelních představení, které navštívíme v průběhu prvního a druhého  pololetí.

Ráda bych Vám sdělila jejich termíny: 30.11. 2017  od 10,30  Pekelná pohádka, 7.12. 2017 9-11 O zapomnětlivém andělíčkovi, 15.1. 2017 9-10 ,  13.3. 2017 9-10 hodin, 24.4. 2017 10,30-12,30 hod. Na představení budeme jezdit do Modřan  a vstupné bude činit  60 Kč na žáka.

Od tohoto týdne jsem začala děti klasifikovat. Z domácích úkolů budou hodnoceny razítky, protože se neznámkují. Přesto dětem píšu, co je třeba zlepšit, takže zpětnou vazbu budete mít.

Dále bych Vás ráda požádala o spolupráci při procvičování čtení Vašich dětí. Začali jsme ve škole číst Dášeňku a myslím, že se většině dětí knížka docela líbí. Založili jsme si záložky a chtěla bych Vás poprosit, zda byste dohlédli na to, aby Vám děti nahlas četly tu kapitolu, kterou mají zadanou ze školy. Vždy si ji označí. Podepište jim prosím záložku, že Vám četli. Ve škole to  budeme číst na známky.  Děkuji. 

 

 

 

Vážení rodiče,

zasílám Vám podklady k úhradě pracovních sešitů pro Vaše děti.

ČJ PS  1. a 2. díl          104 Kč

Prvouka                       72Kč

Ma  3 díly                     3x49 Kč= 147

AJ  PS                            275 Kč

CELKEM                      598  Kč

Navrhuji, zda by děti nemohly přinést do konce týdne  600 Kč kvůli snadnějšímu výběru a já jim samozřejmě 2 Kč vrátím. Děkuji za pochopení situace.    Jaroslava Šípová, tř. uč.

 

 

 

 

 

Vážení rodiče,

děkuji za  Vaši účast na včerejší rodičovské schůzce. Protože se mi podařilo získat informace k Vašim včerejším dotazům, sděluji Vám následující:

1) Úhrada stravného bude probíhat stejně jako v lońském roce. To znamená, že obědy se hradí předem vždy  do 25. předchozího měsíce, proto v září musí platba proběhnout dvakrát. Platit můžete pouze bezhotovostně  trvalým příkazem, převodem z účtu  nebo  inkasem. Měsíční výše zálohy pro třetí ročník činí  480 Kč. Při platbě převodem z účtu, je třeba vždy u paní vedoucí ŠJ zjistit aktuální výši platby na daný nadcházející měsíc. Proto doporučuji zřídit souhlas s inkasem s nastavením měsíčního limitu ve výši zálohy a platba se bude strhávat automaticky každý měsíc v aktuální výši. Poslední platba se uskuteční 25.5.2018.

2) Ohledně dotazu na kritérium pro rozdělení žáků do skupin výuky AJ  sděluji následující. Paní zástupkyně  Mgr. M.Liršová mi sdělila, že žáci byli takto rozděleni, aby pro ně výuka byla maximálně přínosná. 

3) Dále oznamuji těm rodičům, kteří nemohli být  přítomni do konce schůzky, že  důvěrníkem třídy byl  jednohlasně zvolen pan Filip Novák.

A ještě malá oprava předchozí zprávy, akce Bezpečně s Besipem proběhla samozřejmě jako v lońském roce   v areálu  Výstaviště Holešovice. Tímto také děkuji paní Noháčové, která s námi absolvovala cestu na tuto akci. 

Zítra je plavecký výcvik!!!!

Pokud budete mít jakýkoli dotaz či návrh , neváhejte ho sdělit, pokusíme  se najít řešení.  

S pozdravem Mgr.Jaroslava Šípová, třídní učitelka

 

 

V úterý 12.9.2017 proběhne akce Bezpečně s Besipem  pro žáky 1.stupně na Výstavišti v Holešovicích

Děti budou na dopravním hřišti od 8 do 11 hodin. Prosím o vhodné oblečení a obuv. Děkuji, tříd. učitelka

 

Vážení rodiče žáků třídy 3.A

Obracím se na Vás s prosbou, zda by někdo z vás měl zájem o funkci třídního důvěrníka. Jedná se o časově nenáročnou aktivitu, schůzky důvěrníků se konají zpravidla v termínu rodičovských schůzek,  první proběhne  od 16,15 dne 11.9. 2017. Je nutné, aby za každou třídu byl zvolen jeden zástupce. Proto mi prosím obratem nejlépe do zítra  sdělte, kdo byste se mohl v pondělí ve výše uvedeném čase dostavit. Za projevenou ochotu předem děkuji. S pozdravem Mgr.  J.Šípová ,  tř.uč.

 můj email  jaroslava.sipova@zsjeremenkova.cz

 

 

 

Školní rok 2017 -18

Třídní učitelka: Mgr.Jaroslava Šípová

 

Vážení rodiče, milí žáci,

dovolte mi přivítat Vás po dvou měsících prázdnin opět ve škole.  Během prázdnin prošla naše škola mnoha změnami, které se netýkají pouze úprav jejího interiéru, ale dochází i k mnoha změnám v běžném chodu školy. Proto mi dovolte seznámit Vás s těmi nejdůležitějšími.

NOVINKY 

1) Provoz školní jídelny od 4. září 2017, zavedení ISIC karty pro všechny strávníky ŠJ. Prosím rodiče o vyplnění přihlášky a zaslání  obratem zpět.

2) Žák musí být  připraven ve třídě na výuku již  v 7,55 hod., pozor na pozdní příchody!!! Budou označovány červeným razítkem při vstupu do budovy školy.

3) Od 3. ročníku jsou nově zavedeny elektronické žákovské knížky, rodiče obdrží přihlašovací údaje. Pro omlouvání žáků  budou  využívat omluvné listy, které žáci obdrží při nástupu do školy. K uvolňování žáků z vyučování (např. k lékaři) jsou rodiče  povinni dodat podepsanou žádost o uvolnění ve dvou vyhotoveních.

4) První školní týden 5.- 8.9. 2017  končí výuka na 1. stupni  v 11,45 hod.

5) První třídní schůzky v tomto školním  roce proběhnou v pondělí 11.9. 2017 od 17 hodin ve třídě 3.A ve třetím patře.

6) Platby za kroužky, pokud se dítě přihlásí, budou hrazeny jednorázově  za celé pololetí.

Co budou děti potřebovat

Výtvarná výchova

kufřík nebo krabice,igelit na stůl, vodovky a tempery, štětec plochý a kulatý (č. 10 a 6), kelímek a hadřík, barevné křídy, voskovky a pastelky, měkká tužka č.1, guma a ořezávátko, lepidlo,nůžky,tuš a modelína, špejle a barevné papíry, paleta na míchání barev, průhledná izolepa, zástěra, černý fix, 20 ks čtvrtek A4, 10 ks A3

Tělesná výchova

Švihadlo,tričko s krátkých rukávem, kraťasy, tepláková souprava, cvičky a sportovní obuv na hřiště, PŘEZŮVKY DO TŘÍDY doporučena pevná obuv

Na plavání v 1.pol. plavky a koupací čepice pro dívky, výcvik začíná  již 1. školní týden ve středu

Sešity  10 ks linkovaný č. 523 a velký nelinkovaný na geometrii s podložkou

Přeji Vám i Vašim dětem úspěšné vykročení do nového školního roku a těším se na vzájemnou spolupráci.

S pozdravem Mgr. Jaroslava Šípová, třídní učitelka 3.A

 

Školní rok 2016 -17

Třídní učitelka: Mgr.Ludmila Novotná

30.6. 2017 končí vyučování cca 9.30 h

První hodinu proběhne rozdávání vysvědčení, slovní hodnocení výsledků za druhé pololetí.

Po deváté hodině se rozloučíme s deváťáky a naposledy jim zazvoníme k odchodu ze školy.

Děti by si na to měly přinést zvonečky.

Obědy se budou vydávat od 11.00 - 13.00 h.

 

 

Pozvánka

29.6. se bude konat Zahradní slavnost ve venkovním areálu školy od 16 do 18 hod, vstup postranním vchodem od tenisové haly. V případě nepříznivého počasí se přemístíme do tělocvičen školy.

Několik žáků naší třídy vystoupí při zahájení programu s hrou na flétny, housle (, klávesy) a předvedou své "akrobatické" sestavy. Dále budou naše děti "hrát na flašinet" na svém stanovišti - mezi dřevěným hradem a břízami.

Už se těšíme na Vaši návštěvu.

 

 

Práce psovodů

2.6. jsme měli možnost na hřišti naší školy vidět ukázku práce speciálního útvru PČR.

Psovodi nám předvedli práci se cvičenými psy - plnění pokynů psovoda, dopadení zločince, vyhledávání pyrotechniky a pohovořily o své práci při ochraně veřejných činitelů. Děti měly možnost si z blízka prohlédnout dopravní prostředky, kterými příslušníci policejního útvaru přijeli. Všichni jsme byli z ukázky nadšení.

 

 

Dětský den

31.5. si deváťáci na školní zahradě připravili pro nás, žáky prvního stupně různá zábavná i sportovní stanoviště. Bylo jich celkem 10. Za každý splněný úkol jsme dostaly sladkou odměnu. Zábavný pořad se nám moc líbil a proto všem, kteří jej pro nás připravili DĚKUJEME.

 

 

ŠvP 9. - 13.5.

Přijeli jsme v pořádku, v 10 hodin. Ubytovali jsme se - 2.A ve 2. patře a 2.B v 1. patře. Děti jsou s ubytováním spokojené.
K obědu byla frankfurtská polévka, karbanátek s bramborem a kyselou okurkou. Po poledním klidu jsme byli na vycházce lesem k louce, kde si děti zahrály novou hru "Na kůrovce". Odtud jsme se vraceli opět lesem, tentokrát k částečné prohlídce obce. Prošli jsme kolem nové čističky odpadních vod, školy, kostela, hřbitova, MŠ až na louku pod naším hotelem. Tady se dětinaučily další 2 nové hry "Beng" a ? nevím jak se jmenovala, ale byly to obě "poznávací hry. Po svačině (chléb se sýrovou pomazánkou) , asi v 16 hod., se šla hrát "zahřívací" hra, protože se dost ochladilo. Na pokoje se děti vrátily až před večeří, dostatečně proběhané a vyvětrané. K večeři byly milánské těstoviny s kuřecím masem. Při večerním programu děti popisovaly své jmenovky na stoly do jídelny a vymýšlely, malovaly a popisovaly jmenovky na své pokojové dveře. Obojí vytvořily pro bodování. Většina dětí po jednadvacáté hodině již spalo či usínalo.
Pan zdravotník a vedoucí v jedné osobě Jiří Štökl i instruktoři Jan Plecháč a Elen Papazachariu jsou velmi příjemní a mají moc hezký vztah k dětem. Starají se nejenom o zábavu a sportovní vyžití dětí s poučením, ale i důsledně vyžadují plnění smluvených úkolů i pravidel.

S pozdravem za všechny
Ludmila Novotná

 

 

Zápis z třídní schůtky  ze dne 26.4.2017

Škola v přírodě (ŠVP) - Parkhotel Orlík 9.-13.5.

Posudek zdravotní způsobilosti do 3. 5.

Průkazku pojišťovny okopírovanou/ k okopírování do 3.5.

Potvrzení bezinfekčnosti od rodičů až při odjezdu s datem 9.5.

Též předat léky k užívání s rozpisem užívání, podepsané, v pouzdru

Seznam doporučených věcí pro děti - rozumně zkontrolovat, vybavit podle počasí, vše podepsat

Potřeby na vyučování upřesní do notýsku pí. uč. Novotná, penál vzít s sebou a pracovní sešity

Číst se bude Mateřídouška

Mobil dětem dát dle vlastního uvážení a na vlastní riziko

Obědy pro děti, které jedou na ŠVP odhlašuje pí. uč. Novotná

Každý pokoj má sociální zařízení, 3 - 4 lůžka

Odjezd zpět z místa ŠVP je v 10:30 , příjezd 12 - 12:30, pokud nebudou problémy.

Tř. schůzku navštívila Mgr. K. Srpová ze společnosti Sportlines s.r.o. (organizátor ŠvP) - podala informace a odpovídala na dotazy rodičů.

Provozní věci školy

Hledá se ztracená čelovka z "Noci Andersenem"

Výlet do Čechovy stodoly - cena 290 Kč (150 Kč zaplatily děti, 140 Kč z vánočního jarmarku)

Akce ŠD - Čarodějný rej (27.4.), Asistenční psi (2.5.)

Od května je zrušena možnost platby složenkou ve školní jídelně, potřebné údaje k platbě ve"Sdělení"

2. - 5.5. prezentace, prodej hraček a didaktických pomůcek (p. Maša)

2. a 5. 5. Koniklec pořádá výrobu a zavěšení ptačích budek

Do 5.5 příspěvek do školního časopisu Jeremín, kdokoliv ze třídy má přinést na flash disku nebo CD, případně zaslat na e-mail pí. uč. Novotné

17.5. Den otevřených dveří a Škola nanečisto pro budoucí prvňáky

1.6. bude focení tříd, akce k MDD

8.6. hudební program pro žáky, ocenění žákyně naší školy na MÚ - "Dělám víc než musím"

16.6. Den bez tříd

Červen (koncem) - zahradní slavnost, odpolední program i pro dospělé

Barevný den

Další vybavení školní zahrady

Zájem jedné třídy o pěstování bylin, ovoce apod. na školním pozemku

Hodnocení prospěchu a chování za 3. čtvrtletí

individuální informace - pí uč. Novotná 

 

 

Poděkování

Děkuji všem účastníkům (6ti rodičům a 5ti dětem) z naší třídy za jejich aktivní práci na sobotní brigádě, zejména za úklid a sázení nových keříků před školou, i za příjemné prožití části sobotního volna.

L. Novotná

 

 

Akce pro rodiče

O sobotní úklid školní zahrady s rodiči a dětmi (12. 11. 10:00 - 15:00) projevilo zájem 10 rodičů i s dalšími členy rodiny. Celkem by z naší třídy mělo tedy přijít 16 až 18 osob.

 

 

Březen/duben

31.3.  Beseda s ilustrátorkou pí. Holmerovou, TOY-BOX - autorka komiksů...

31.3.  Noc s Andersenem + spaní ve škole

 8.4.  "Ukliďme si Česko" - sobotní úklid před školou a na zahradě, sázení rostlin - akce rodičů s dětmi

10.4.  všeobecná primární prevence - "Kamarádství, spolupráce"

19.4.  výlet do Čechovy stodoly v Bukové u Příbramě (jaro, tradice, tvořivé dílny) s CK Kosmos a průvodkyní pí. Barcuchovou

 

 

Škola v přírodě

V úterý 9.5. po státním svátku pojedeme na Školu v přírodě společně se třídou 2.B a paní učitelkou Šochovou. Vrátíme se v sobotu 13. 5. Místem konání je Park Hotel Orlík u Orlické přehrady. Budeme spolupracovat s agenturou Sportlines. Předpokládáme, že budeme spokojeni s prostředím i instruktory, kteří se budou dětem věnovat v odpoledních hodinách v programu Příroda je kamarád. S paní učitelkou budeme dětem vždy nablízku, nemusíte mít o ně obavy. Čekají nás výlety na hrad Orlík a Zvíkov, které se nacházejí nedaleko, pobyt v přírodě, hry, soutěže... Vše ještě upřesníme.

 

 

Co nás čeká v nejbližší době

 2.2.  Mobilní planetárium

15.2.  Den otevřených dveří   8:30 - 15:00

           Škola nanečisto pro budoucí prvňáčky  15:30 - 17:00

17.2.  Hudební pořad  "Jak šli muzikanti do světa"

?  Matematická soutěž  "Klokánek" - učivo 2. ročníku  a úkoly na logické myšlení

13. - 17.3.  Jarní prázdniny

19.4.  Jarní výlet s cestovní agenturou Kosmos do Čechovy stodoly v Bukové u Příbrami. Budeme zde mít velikonoční program a tvořivou dílnu, odkud si děti své výrobky odvezou a budou si moci také něco zakoupit v místním obchůdku. Cena je 290 Kč a část zaplatíme z vydělaných peněz na vánočním jarmarku.

9. - 13.5. Škola v přírodě

 

 

Projektový den

1. února se konal ve škole projektový den "Ptáci naší přírody". Děti nanosily z domácích knihoven atlasy a knihy o ptácích, některé si dokonce připravily s rodiči referáty pomocí internetu i s obrázky ( o vlaštovkách, jiřičkách, výrech, sýkorách, havranech, sovách...) a dokonce jsme zásluhou Emičky společnými silami vytvořili prezentaci "Sova pálená". Děti za svou píli dostaly jeničky. Během dvou přestávek se u nás zastavily 3 skupinky žáků ze třídy 4.A, aby nám předvedly své projekty - "Tukan obrovský" a "Sova pálená", což se stalo inspirací pro vytvoření naší prezentace. Podle obrázků na nástěnce jsme při výtvarné výchově kreslili naše ptáky. Většinou se obrázky povedly. Na závěr jsme si zazpívali písničky o nšich ptácích. Nebylo jich málo.

 

 

1. pololetí skončilo

Měsíc leden se vyznačoval opakováním a hodnocením výkonů žáků v získaných znalostech a dovednostech během prvního pololetí. 31. ledna děti dostaly výpis vysvědčení za 1. pololetí. Poslední týden, přelom prvního a druhého pololetí, probíhal odlehčeně.

 

 

Kluziště

Na kluziště u obchodního centra Arkády jsme vyrazili v pátek 13. ledna. Byli jsme tam již minulý školní rok a moc se nám tam líbilo, proto jsme si letos bruslení zopakovali. Vstupné 20 Kč je výhodné, zejména pro začátečníky, kterým hodina na ledě bohatě stačí. Tři děti využily možnosti vypůjčení bot s bruslemi za 30 Kč. Velké poděkování patří maminkám, které nám pomohly s obouváním, vyzouváním, bruslením a doprovodem, ale i tatínkům za povzbuzování svých potomků od mantinelu.

 

 

Vzpomínka na prosinec

Předvánoční období proběhlo skvěle. 5. 12. dostali všichni nadílku od Mikuláše, který k nám přišel v doprovodu několika andělů i čertů. Děti byly spokojené. V soutěži "Pekelně čertovský den" jsme obstáli s výrobky čertíků na špejlích a obdrželi za odměnu bonboniéru, z níž se dobrůtka dostala na každého.

Na vánočním jarmarku děti prodejem svého zboží získaly bezmála 3 000 Kč, za což moc děkujeme všem kupujícím, hlavně rodičům. Dále děkujeme rodičům, kteří pomohli výrobit některé výrobky. S dětmi jsme se dohodli, že peníze použijeme na jarní výlet. Při vystoupení pro rodiče naší třídu reprezentovala Barunka hrou na housle a několik děvčat, které vystupovaly s tanečním kroužkem paní učitelky Třeštíkové. Děti za prodej a vystoupení dostaly pochvalu.

Předvánoční období jsme završili 22.12. besídkou, při které děti předvedly svým spolužákům zpěv, hru na hudební nástroje i scénky, navzájem jsme ochutnali vánoční cukroví a na závěr se rozdaly dárečky.

 

 

Připomínka

2. 12. - odevzdání výrobků do soutěže na "Čertovský den"
8. 12. - během dopoledne proběhne svoz charitativní sbírky "Děti dětem",
zájemci mohou ještě přispívat
 
"Portrétní foto s kalendářem" ( focení proběhlo 16.11.) si ještě 5 dětí nezaplatilo.
V průběhu prosince budou kalendáře s fotkami dodány.
 
 

 

Zápis z třídní schůzky

1. Akce na nejbližší období

30.11. Den otevřených dveří - nutno nahlásit se předem u tříd. uč., možno navštívit i část vyuč. hodiny, návštěvníkům není dovoleno fotit žáky, klást otázky...
 2.12. Ukončení akcí, se kterými mohou pomoci i rodiče a další přátelé školy:
Plyšáci dětem - sbírka pro děti, u kterých je třeba odpoutat pozornost od tragického zážitku
Děti dětem - darovat hygienické potřeby/prostředky pro děti z Dětského centra při Thomayerově nemocnici v Krči.
Výrobky do výtvarné soutěže "Pekelně čertovský den" - o nejatraktivnějšího Mikuláše, anděla a čerta z libovolného materiálu
 8.12. Burza sportovního oblečení a vybavení - 16:30 - 18:00 ve školní jídelně, koordinátorkou akce je paní R. Marmazinská. Bližší informace o akci je na webu školy v sekci NOVINKY - AKCE
13.12. Preventivní program pro děti v rámci vyučování - Bezpečné chování "Sám venku" - MP hl. m. Prahy
14.12. Jarmark - 15:00 - 18:00 ve školní jídelně, kde bude mít každá třída svůj stolek a děti budou prodávat své výrobky nebo i výrobky rodičů spolužákům a návštěvníkům jarmarku. Výtěžek z prodeje v tomto školním roce zůstane třídám. Součástí jarmarku bude i kulturní vystoupení některých dětí v přilehlých třídách školní družiny a soutěž o nejhezčí vánoční stromeček.
Akce školní družiny: 16.12. - divadélko , 40 Kč
                                        Betlémská kaple - navštíví
                                        Vánoční dílny - proběhnou
                                        Krmení pro zvířátka - vyberou a odevzdají
                                        Jarmarku - prodej výrobků
2. Další informace - žádosti
Žádost o dodržování zákazu parkování v ulici Gončarenkova na žluté čáře u vjezdu do školy 
Žádost o používání nových formulářů pro uvolnění žáka z vyučování.
3. Hodnocení výchovně vzdělávací práce za 1. čtvrtletí
4. Diskuze

 

 

Poděkování

Děkuji všem účastníkům (rodičům, prarodičům a dětem) z naší třídy za jejich aktivní práci na sobotní brigádě i příjemné prožití části sobotního volna.

L. Novotná

 

Akce pro rodiče

O sobotní úklid školní zahrady s rodiči a dětmi (12. 11. 10:00 - 15:00) projevilo zájem 10 rodičů i s dalšími členy rodiny. Celkem by z naší třídy mělo tedy přijít 16 až 18 osob.

Bližší informace o akci je na webu školy.

 

 

Už jsme druháci

1. 9. 2016 jsme se opět sešli v prvním patře, v naší loňské učebně, ale tentokrát již ve třídě II. A.

Jedna naše žákyně, Jana, přestoupila k 30. září na jinou základní školu v Praze 4, takže nyní máme 23 žáků (8 chlapců a 15 dívek).

V tomto školním roce nám přibyla 2x týdně angličtina.

Všechny děti z naší třídy, kromě jedné dívky, navštěvují školní jídelnu i školní družinu.

Nabídku zájmové činnosti pro tento školní rok využilo 18 žáků.

Nejnavštěvovanějšími kroužky je Atletika, Hra na zobcovou flétnu, Keramika, Taneční kroužek, Věda nás baví a dále pak také děti navštěvují  kroužky Výtvarné techniky, Dramatický kroužek, Dovedné ruce, Tenis a Sportovní hry.

Pro letošní školní rok si děti zvolily za zástupce třídy do žákovského parlamentu Emu a Honzíka.

 

VYUČUJÍCÍ

Třídní učitelka:      Mgr. Ludmila Novotná (ČJ, M, ČJS, HV, VV, ČSP a TV)

Další vyučující:      Mgr. Marta Liršová (AJ)

Vychovatelka ŠD:  Mgr. Žaneta Skřivanová

 

Na našich webových stránkách najdete v sekci PRO RODIČE termíny prázdnin, třídních schůzek, ředitelského volna apod.

Kontakty a potřebné dokumenty ke stažení naleznete v  sekci O ŠKOLE.

 

 


Sledovat změny na této stránce

Ulož