Školní rok 2017/2018 nám dnes 29. června 2018 skončil :-)

 

Dětem přeji krásné, veselé, možná i trošilinku dobrodružné prázdniny, mnoho zážitků, ale také dostatek odpočinku po celoroční školní práci. Ráda bych také poděkovala Vám všem rodičům za spolupráci v průběhu školního roku, za mnoho dnešních kytiček a dárečků, které velmi potěšily.

Těším se s Vámi na společné setkání v září ve 3.B.

Na shledanou

Třídní učitelka Mgr. Romana Bartošová

 

 

Závěrečný týden školního roku 2017/2018

Rok se nachýlil a čeká nás poslední týden. Máme upravený- zkrácený rozvrh, ale ještě nás čeká:

Pondělí 25.6.2018 - plánovaný výlet Velká Chuchle ZOOPARK, program s Lesy ČR o zvířátkách. 
                                 Ze školy vyrazíme v 8:00.Cena  50,-, tvrdé pečivo nebo mrkvičku pro zvířátka může vzít, kdo má :-).
        Vhodné oblečení, obutí, jdeme do přírodního terénu a ochladilo se :-). Máme domluveno na závěr programu pečení buřtíků - tedy prosím přibalit do batůžku buřtík, ale, kdo nerad buřtíky, tedy větší svačinu(nevracíme se na oběd). Předpokládaný návrat cca 15:00 do školy. Rodiče, kteří se přidají na pečení, prosím o informaci.

Úterý 26.6., středa 27.6., čtvrtek 28.6. máme pouze 4VH, tedy do 11:45. Prosím naplánujte postupné odnesení kufříků s VV, portfolií a kytiček v květináčích, aby toho děti neměly mnoho najednou.

Pátek 29.6. se sejdeme ve třídě, během první hodiny si rozdáme vysvědčení a poté se rozloučíme posledním zvoněním s "deváťáky". Předpokládaný konec je v 9:40.

Výdej obědů pro "nedružinové" děti bude probíhat 29. 6. 2018 v době od 10:30 do 12:00 hod.

Provoz školní družiny je ve výše zmíněných dnech nezměněn.

Na shledanou 
Romana Bartošová​

 

 

 

AKTUALITA ! ZMĚNA! 

Jizbice u Čechtic - den pátý, pátek

Čeká nás společná snídaně, po snídani místo školy balení. Odjezd je změněn na 10:30 z Jizbic, tedy po svačině.

Do  školy se vracíme cca 11:30 - 12:00

Prosíme o vyzvednutí dětí v ulici Gončarenkova.

 

Jizbice u Čechtic - den čtvrtý, čtvrtek

Ráno se vstávalo o něco pomaleji, než obvykle. Po snídani, (tentokrát byly i párky) jsme pracovali na společném obraze a střídali jsme to s prací v pracovních sešitech. Po svačině a odpočinku, jsme opět vyrazili na venkovní terasu a pustili jsme se do čtení s porozuměním, řešení sudoku a opakování pozdravů.

K obědu nás čekala frankfurtská polévka, pečené vepřové maso s bramborovým knedlíkem a špenátem, tak dlouhá fronta na přídavky ještě nebyla. Před chvilkou skončil polední klid se zmrzlinkami a nyní se vychází do terénu na lesní hry. Večer nás čeká další velká událost - DISKOTÉKA.

 

Jizbice u Čechtic - den třetí, středa

Dopoledne jsme vyrazili pracovat po snídani na terasu. Pokročili jsme v plánu s Matýsky, poté jsme svačili a před obědem opakovali matematiku, Čj. Poslouchali jsme a kreslili Pověsti české - Praotec Čech, Krok a Libuše a Přemysl.

K obědu byla rajská omáčka s domacími knedlíky, k večeři bramboračka. A potom nás čekal velký táborák, opékali se buřtíky, hráli se hry a na kytaru :-).  Ještě to nebylo dost překvapení....čekala nás cesta odvahy při svíčkách, s majáky na cestě. Někteří si troufly a někteří si raději pospali.

 

Jizbice u Čechtic - den druhý, úterý

Našlo se pár nedočkavců, kteří vstávali velmi brzičko, ale někteří si pospali až do 6:50, kdy jsme se budili, rozčesávali a rozkoukávali. Snídaně švédský stůl.  Poté nás čekala výuka - pracovali jsme na naplánovaném, a přidali jsme psaní pohledů a pozdravů domů (již jsou na poště). Po dopolední ovocné svačince jsme popadli penály, pracovní listy a vyrazili ven do přírody, zopakovali jsme si sudá a lichá čísla, násobky, psaní znělých a neznělých písmen, a každý si vybral spojovačku - zvířata, někdo do 300, někdo do 500. 

Před obědem jsme si na chvíli vyrazili k rybníku - na okraji objektu, kde jsme si vyprávěli o přírodě, chráněných zvířatech a diskutovali o tom, proč je ochrana přírody důležitá. 

Na oběd jsme měli brokolicovou polévku a smažený kuřecí řízek s bramborem.

Po poledním klidu děti vyrazili s instruktory na připravené poznávací hry a já jsem našla místo, kde máme signál.

Na večer máme připravené: Pověst o Praotci Čechovi a další podle výběru dětí.

Omlouvám se všem, kdo píšete sms zprávy nebo voláte, bohužel jsme v místě, kde obtížně hledám signál operátora mobilního telefonu a podle možnosti WIFI připojení posílám aktuality :-).

Jizbice u Čechtic - den první, pondělí

V pondělí 4. května jsme dorazili na místo před 10 hodinou, svačili jsme v přírodě, po příjezdu velkého autobusu jsme byli všichni a mohli jsme se ubytovat.  Seznamování, pravidla a vybalování a organizační záležitosti vyplnily zbytek dopoledne a ve 12:00, jsme připravený oběd, uzená polévka s rýží a uzené maso s bramborovou kaší a cibulkou. Pitný režim držíme celý den, máme barel se šťávou a druhý s čajem na všechny aktivity se nosí pití, čepice. Celé odpoledne - po poledním klidu, probíhalo v duchu her a sportů -  máme 4 zkušené instruktory a jednu paní zdravotnici, kteří o děti pěkně pečují.  Večeře byla v 18:00 - rizoto se sýrem. Po večeři byl krátky klid, potom ještě kreslení týmových vlajek.

Večer jsme se sešli na pokoji děvčat, vyprávěli jsme si zážitky a zkušenosti, pocity z prvního odpoledne a her. Děti mluvily o dobrém jídle, vtipných instruktorech, možnosti se poznat s ostatními a povídání se všemi :-). Potom jsme jetě společně četli Příběhy a domluvili se na dalším dni, rozešli jsme se na pokoje, někdo spal hned, někomu to trvalo chvilenku déle, než se uvelebil :-).

..........................................................

Červen 2018

1.6. 2018 Oslava Dne dětí

 Překvapení pro děti I.stupně připravují žáci 9.ročníku, akce bude probíhat v areálu školy.

..............................................................................................................................................................................

Škola v přírodě

Termín konání: 4. - 8.6. 2018

Místo pobytu: Jizbice pod Blaníkem, 257 65, Čechtice

Odjezd: 8:30 4. 6. 2018, od školy (sraz 8:05, předání léků, bezinfekčností, pohledů :-) a ostatních nezbytností)

Návrat: cca 13:00 - 14:00 ke škole v pátek 8. 6. 2018

Informace ze školy v přírodě budou k dispozici, po vaší registraci na: www.deniky.pobyty-pro-skoly.cz

......................................................................................................................................................................................

12. 6. 2018  Fotografování tříd (cena fot. třídy 40,- Kč, skupinky a jednotlivci 25,- Kč)

...................................................................................................................................................................................................

 

 

Květen 2018

 

Vážení rodiče,

ve dnech 27.8 - 30.8 ZŠ Jižní pořádá letní příměstský tábor pro děti s odlišným mateřským jazykem. Tábor je otevřený pro kluky i holky z různých zemí a různých věkových kategorií (od 6 do 15 let) a je zdarma.

Srdečně zveme všechny, co mají chuť a nadšení spolu s námi si užít poslední prázdninové dny.

Budeme si hrát, soutěžit, procvičovat a prohlubovat slovní zásobu. Hravou a zábavní formou seznamovat se s českými zvyky a tradicemi, zazpíváme si a zaskotačíme…

Dvojice našich vedoucích se na Vás těší (Pondělí až Čtvrtek) každý den od 8:00 do 13:00. Svačinu a přezuvky s sebou.

Dotazy a podrobnější informace Vám rádi zodpovíme na emailu tsadirova@zsjizni.cz

Přihlášky přijímáme do poloviny června (stačí napsat na uvedenou emailovou adresu), kapacita je omezena na 30 dětí.

 

Duben 2018

7.4. 2018 sobota - brigáda ve škole v rámci projektu "Ukliďte Česko".

 

13.4. 2018 pátek - NTM, Kid´s Lab - Chytří gurmáni, v rámci projektu Abrakadabra zdarma, vzhledem k tomu, že je program od 11:00 -13:00, prosím o odhlášení obědů dětem a velké svačinky (jak jsme domlouvali na třídních schůzkách).

 

19.4. 2018 Divadlo ABC, Lakomá Barka, divadelní představení od 10:00, ze školy 8:50; návrat cca 13:00.

Cena je 90,-Kč/žák.

 

30.4.2018 - pondělí  Ředitelské volno

........................................................................................................................................................................

 

Co nás čeká ještě v průběhu ledna?

15.1. pondělí - Kreativní dílna ve Villa Pellé - nadace Proměny, 60,- Kč/ žák.

24.1. od 16:30, středa  Setkání na půli cesty - setkání rodičů ve škole, sdílení nápadů, společné plány.

31.1. Pololetní vysvědčení :-)

 

Těším se na shledanou

Romana Bartošová

 

 

........................................................................................................................................................

 

Co nás čeká následující, předvánoční týden?

Úterý 19.12. jdeme do KC 12 na pořad: "Vánoce za časů našich prababiček". Pořad je od 9:00, cena je 60,- , ale tuto akci si uhradíme z výdělku z Jarmarku.

Středa 20.12. se nám naskytla výjimečná příležitost,  přidáme se ke 2.A. a pojedeme  na koncert 

CORO PICCOLO a DĚTSKÁ SCÉNA JaGa      "Staročeské vánoce, zpěvy adventní, vánoční a novoroční koledy"

Vánoční koledování a muzicírování, společné zpívání koled, adventní andělé, vánoční pacholátka i dovádivé „Lucky“, v moderovaném pořadu pro školáky. 

Cena je 70,- žák a poprosím: Zvonečky s sebou!!! 

Pátek 22.12. budeme rozbalovat dárečky pod stromečkem, které posílají naši rodiče pro třídu, ochutnáme domácí dobroty, zazpíváme si, naladíme se na Vánoce, abychom se na sebe společně těšili v Novém roce 2018.

Těším se na shledanou

Romana Bartošová

 

..................................................................................................................................................................................

 

Milí rodiče,

 děkuji za velkou podporu dětí a třídy na dnešním JARMARKU.

Zároveň bych vás ráda informovala, že půjdeme 19.12. 2017, v úterý, na divadelní představení do KC 12, Praha 4, Sofijské náměstí na pořad: " Vánoce za časů našich prababiček".

Odcházet ze školy budeme v 8:00, ze šatny, cenu uhradíme z vašich štědrých příspěvků.

Děkuji a těším se na shledanou

Romana Bartošová

.....................................................................................................................................................................

Milí rodiče,

ve čtvrtek  14.12. bude ZKRÁCENÍ PROVOZU školy a družiny z technických a hygienických důvodů ( oprava na vodovodním řádu). 

VEŠKERÝ PROVOZ BUDE UKONČEN do 14.00 hodin. 

Děkujeme vám za pochopení.

Romana Bartošová

....................................................................................................................................................................

Vážení rodiče,
zvu vás dětmi na adventní vystoupení a jarmark dne 13.12.2017. Více se dočtete v novinkách.
Najdete nás v adventně vyzdobené třídě.
                                                                                 

                                                                                             Romana Bartošová

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ISIC KARTY

Vážení rodiče,

ISIC karty byly žákům rozdány ve středu 25.10.2017. Žáci 2.B si je všichni převzali tento den, včetně pouzdra na kartu.

Žáci je v jídelně začnou používat v pondělí 30.10.2017. Staré kartičky na oběd již nepotřebují.

                                                                                                                                                                  Kateřina Velvarská

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podzimní brigáda

Vážení rodiče, přátelé školy, milé děti,

s podzimem se opět blíží termín naší tradiční společné akce - úklid školní zahrady.

Akce proběhne 4.11.2017 od 10.00 -15.00

Jako každoročně chystáme i posezení u ohně, prosíme zájemce o potvrzení své účasti na níže uvedený mail do 1.11.2016, abychom pro vás mohli objednat šmakouny a chléb. Na vzájemnou výměnu moučníků navážeme z loňska a těšíme se na nové kousky.

V případě nepříznivého počasí bude akce zrušena a paní Romana Nidetzká obešle všechny zaevidované zájemce mailem.

Adresa pro přihlášení: uklidzahrady@gmail.com 

Doufáme, že nám vyjde počasí, a těšíme se na vás.

viz. http://www.zsjeremenkova.cz/novinky/podzimni-brigada/

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Škola v přírodě, akce třídy aj. - spojení přes "BAKALÁŘE"

Milí rodiče,

zasílám vám aktuální informace o akcích třídy, ale též o prospěchu žáků či potřebných pomůckách apod. na "Bakaláře" přes "Komens". Prosím vás, zda byste mohli výše zmíněné pravidelně sledovat a na případné zprávy reagovat. V současné chvíli tam máte informaci o škole v přírodě a prosbu o pomoc pro mě - jde o jméno třídního delegáta v KPZŠ.

                                                                            Mnohokrát děkuji za pomoc a za spolupráci.

                                                                                                                                              Kateřina Velvarská

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fotografie

Milí rodiče, milé děti,

dle naší domluvy jsem udělala účet na serveru Rajče.net a uložila tam pár fotografií naší třídy a též přírodovědného kroužku. Postupně budu fotografie přidávat.

 

Valdštejnské zahrady a České muzeum hudby

http://jeremenk.rajce.idnes.cz/Valdstejnske_zahrady_a_Ceske_muzeum_hudby/

 

Přírodovědný kroužek - poznávání přírody, seznámení s okolím (především okolí ukazovaly děti paní učitelce, která není místní) a výlet na Dobešku

http://jeremenk.rajce.idnes.cz/Prirodovedny_krouzek_-_poznavani_prirody_a_vylet_na_Dobesku/

 

Marcel měl svátek a děti mu vytvořily společně krásné přání

http://jeremenk.rajce.idnes.cz/Prani_pro_Marcela/#IMG_20171012_130406.jpg

 

Jak využít krásné podzimní listy - Podzimní sovičky

http://jeremenk.rajce.idnes.cz/Podzimni_sovicky_-_pro_nase_deticky/

 

Máme ve třídě plno krásných dětských prací z výtvarné výchovy, některé vám vyfotím a vložím, abyste viděli, co vaše děti ve škole tvoří.

                                                            Přeji vám všem krásné podzimní dny.

                                                                                                                     Kateřina Velvarská

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Volby do parlamentu

Vážení rodiče, 

v pátek 20.10 a v sobotu 21.10. 2017 budou v naší škole probíhat volby do parlamentu, škola zvolila náhradní program. V celé škole bude omezený provoz. Nebude se tradičně vyučovat, takže chybějící děti nezameškají probírané učivo. Bylo by vhodné, kdybyste si vyřídili s dětmi různé pochůzky, lékařské prohlídky apod. Případně můžete děti zanechat doma. O přítomné děti bude samozřejmě postaráno.

Děti, které zůstanou ve škole, tak půjdou na vycházku na Kavčí hory. Prosím, oblečte pořádně děti, dejte jim dobrou svačinu, dle počasí též pláštěnku. Na oběd se děti vrátí v 11.40 hod. Bude omezený provoz též ve družině. Pokud máte možnost vaše dítě vyzvednout po obědě, moc by nám to pomohlo. Pokud ne, samozřejmě se o děti ve družině řádně postarají.

Posílala jsem vám zprávu přes "Bakaláře", prosím rodiče, aby si ji přečetli a vyzkoušeli, zda jim fungují hesla. Budu vás tam kontaktovat ohledně akcí a prospěchu dětí. Moc děkuji za spolupráci.

                                                                                                      Přeji krásné podzimní dny.

                                                                                                                            S pozdravem Kateřina Velvarská

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Bakalář - Elektronická žákovská a další možnosti využití

Vážení rodiče,

po dětech jsem vám zaslala přístupové heslo do "Bakaláře". Toto heslo si uchovejte, neboť příští rok budou mít děti elektronickou žákovskou knížku a budete již aktivně výše zmíněné využívat. Hesla jsem vám zaslala proto, že zde je mnoho zajímavostí, je zde plán akcí a především možnost komunikace. Já zde mohu poslat zprávu všem rodičům najednou. Jde to přes "Komens" - Poslat zprávy, Přijaté zprávy... Právě zde jsem vám všem již zprávu zasílala. Prosím, zda byste mi mohli odpovědět a tím zjistím, že vám hesla fungují.

Kde "Bakaláře" najdete? Na hlavní stránce webu školy, nahoře v pravém rohu. Stačí kliknout na ikonu, otevře se nové okno s přihlašovacími údaji. Vyplníte přihlašovací údaje, které jste obdrželi a již můžete vše plně využívat.

Mnohokrát děkuji za spolupráci. Katka Velvarská

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pracovní sešity

Vážení rodiče,

jistě jste si všimli, že děti pracují do nových pracovních sešitů.

Děti mají některé pracovní sešity ve škole ve skříni, aby nemusely vše nosit v aktovce. Dostanou je v okamžiku dopsání prvního dílu, případně v okamžiku, kdy jej budeme potřebovat.

Prosím, dohlédněte, ať mají děti všechny učebnice a sešity obalené. Je skoro polovina října a mnoho sešitů a učebnic máme stále bez obalů a bohužel sešity poté mají ohnuté rohy apod.

Moc děkuji.

Krásné podzimní dny vám přeje Katka Velvarská

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Změna konzultačních hodin

Každé úterý od 13:15 do 13:45 hodin a každý čtvrtek ráno od 7:20 do 7:50 hodin. Prosím, předem mi dejte vědět.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konzultační hodiny

Každé úterý od 15:50 do 16:20 hodin a každý čtvrtek ráno od 7:20 do 7:50 hodin. Prosím, předem mi dejte vědět.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKCE "ETIKETA A ŠKOLNÍ "ŘÁD"

V pondělí 18.9.2017 se naše třída zúčastní akce "Etiketa a školní řád". Jde o výchovný program, který bude probíhat ve škole. Délka programu je 45 minut.
Je třeba přinést 50,- Kč za každého žáka. Naše třída se akce zúčastní druhou vyučovací hodinu.

..............................................................................................................................................................................................

Seznam pomůcek 

Na VV, ČJS, psaní  atd.

Tužky č. 2 a 3, gumu, pero (tornádo, plnicí pero - dle uvážení rodičů) pokud možno 2 ks. (jedno náhradní), zmizík, pastelky, ořezávátko,  barevné papíry, lepidlo v tyčince (Lepidlo Herkules zakoupím z třídního fondu ve velkém balení), voskovky, vodové barvy, paletu na tempery - stačí překliška 20x20 cm (tempery zakoupím velké balení z třídního fondu), štětec plochý silnější (č. 6, ale není nutné přesně) a kulatý slabší, kelímek, hadřík, zástěrku (možno starší tričko), igelit na stůl, kufřík (možno krabice).

Stavebnice SEVA z loňského šk. roku - bude zůstávat ve škole, prosím, podepsat.

Na Čtení: kniha " Do lavic!" - bude zůstávat ve škole, čítanku budou děti nosit domů. Prosím, aby každé dítě mělo záložku, jak v čítance, tak druhou v knize "Do lavic!"

Do třídního fondu vybíráme po domluvě s rodiči na třídní schůzce 300,- Kč. Zakoupím, co bude třeba a každý rodič může zkontrolovat, za co se peníze vydaly. Na třídní schůzce dám k nahlédnutí evidenci dokladů, případně na požádání během šk. roku. Zakoupím papírové utěrky, kapesníky apod. do třídy pro žáky, dále pomůcky na VV typu tempery, špejle, čtvrtky, tuše atd., ale též sešity, abychom měli jednotné barvy a přitom odlišné na různé předměty.

Prosím rodiče, pokud by měl někdo možnost přispět do naší třídy papírem do tiskárny, moc ráda to přivítám.

Ještě jednou děkuji za hojnou účast na třídních schůzkách, pokud byste cokoliv potřebovali, neváhejte mne kontaktovat.

                                         Těším se na vzájemnou spolupráci a přeji vám krásné, skoro podzimní dny

                                                                                                                                       Kateřina Velvarská

...........................................................................................................................................................................................

 

INFORMACE PRO RODIČE

Vážení rodiče,

na konci této stránky (stejně jako na každé jiné), máte možnost zadat svůj email a dostávat aktuální informace, které na danou stránku budou vložené.

Jak to funguje. Na každé stránce máte informaci "Sledovat změny na této stránce". Po zadání Vašeho emailu a potvrzení "ULOŽIT" se Vám každá změna na dané stránce automaticky přepošle na Váš email. Tudíž nemusíte stále sledovat například stránku naší třídy. Toto bude však fungovat pouze na aktuální stránku, kde si Váš email zadáte.

Př. zadám si emailovou adresu na stránce třídy 2.B, budu dostávat aktuální informace třídy 2.B, ale ne sekce "Novinky", "Pro rodiče" aj. Pro každou další stránku, která mě zajímá, musím udělat stejné kroky.

......................................................................................................................................................................................

INFORMACE PRO RODIČE - KROUŽKY

Kroužky 1. pololetí 2017/2018

Vážení rodiče,

níže nalezte soubor ve formátu pdf, kde naleznete nabídku kroužků.

/files/Krouky2017-2018.pdf (Ke stažení - sekce: Pro rodiče - Kroužky)

Kroužky začínají v pondělí 18. září 2017

1. typ kroužků jsou kroužky, kteřé pořádá škola

žák musí vyplnit přihlášku, která je k nalezení zde (Ke stažení - sekce: Pro rodiče - Kroužky)

žák musí mít kroužek zaplacen v den jeho zahájení

2. typ kroužků jsou kroužky v rámci školní družiny a jsou zdarma

3. typ kroužků jsou kroužky pořádané externě

kroužky označené * spadají kompletně pod pořadetele kroužků, na kterého najdete rovněž kontakt v nabídce kroužků

kroužky označené * nevyžadují navrácení přihlášky

 

...............................................................................................................................................................................................

 

INFORMACE PRO RODIČE - PLATBY

 

Variabilní symboly pro jednotlivé platby

účet školy pro platby:  67388329/0800

účet školní jídelny:       19 - 67388329/0800 - pouze pro platy obědů

 

VS dítěte se skládá:

z předčíslí dle typu platby a identifikačního čísla, které je stále stejné po celou dobu navštěvování základní školy.

Předčíslí variabilních symbolů pro jednotlivé platby:

11 – Školní jídelna (pozor na nové číslo účtu při platbě do školní jídelny 19 - 67388329/0800)

25 – ISIC

38 – Školní družina

222 – Adaptační pobyty

333 – Školy v přírodě

444 – Lyžařský kurz

555 – Jazykové pobyty

602 – Kroužky

Identifikační číslo obdrželi rodiče na prvních třídních schůzkách 11. 9. 2017 a dále je k nalezení v elektronické žákovské knížce v záložce osobní údaje.

 

Viz. sekce: Pro rodiče - platby

.........................................................................................................................................................................................

V POHODĚ DO ŠKOLY S BESIPEM

Dne 12.9.2017 se naše třída zúčastní školní akce "V POHODĚ DO ŠKOLY S BESIPEM". Sraz u školy v 7.00 hod. Prosím, aby všechny děti přišly včas! Bližší informace o akci se můžete dozvědět na: http://www.vpohodedoskoly.cz/

Bližší informace k odjezdu a plánu dne se dozvíte na třídních schůzkách dne 11.9.2017.

                                                                                                           Třídní učitelka Kateřina Velvarská

Fotoalbum: zde

..................................................................................................................................................................................

Třídní schůzky

Ráda bych vás pozvala na první společné třídní schůzky, které se konají v pondělí 11. 9. 2017 od 17.00 hod. v kmenové třídě - třída 2. B - učebna č. 153, 3. patro. Zde se nejen společně poznáme, ale ráda bych vás seznámila se školním řádem, s plány školy a dalšími organizačními věcmi. Dozvíte se podrobnosti spojené s výukou žáků, požadavky na školní pomůcky a informace k platbám.

 

V letošním školním roce budou probíhat třídní schůzky dvojím způsobem:
1. společné ve třídách - 11. 9., 29. 11. 2017 a 25. 4. 2018 vždy  v 17.00 hodin
2. individuální konzultace dle potřeby rodičů - 11. 1.  a 30 . 5. 2018 - dle dohody s pedagogem
Schůzky jsou rozvrženy tak, aby korespondovaly s pedagogickými radami a čtvrtletním hodnocením žáků.

 

Prosím, zda by se mi mohl ještě tento týden ozvat na můj email - katerina.velvarska@zsjeremenkova.cz třídní důvěrník/důvěrnice, kdo byl zvolen ve školním roce 2016/17. Pokud nikdo zvolen nebyl, případně již žák tohoto rodiče nenavštěvuje naši školu (z důvodu přestěhování), prosím, zda by se mi mohli ozvat ti rodiče, kteří by o tuto funkci měli zájem. Mnohokrát děkuji.

                                                                              Na vzájemnou spolupráci se těší

                                                                                                                      Kateřina Velvarská

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Naše třída 2.B

V letošním školním roce nastoupilo do 2. B celkem 22 žáků (8 chlapců a 14 dívek). Třída se nachází ve 3. patře v učebně č. 153. Třídní učitelkou je Mgr. Kateřina Velvarská.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Školní rok 2017 -18

Třídní učitelka: Mgr. Kateřina Velvarská

Zdravím všechny - žáky i rodiče - v novém školním roce 2017/2018. Doufám, že se všichni v pondělí 4. září sejdeme a zahájíme ve zdraví nový školní rok.  

                                                                                                        Na spolupráci se těší

                                                                                                                            Kateřina Velvarská

                       

........................................................................................

 

 ŠKOLNÍ ROK    2017/2018

........................................................................................

 

 


Školní rok 2016 -17

Co ještě zvládneme do prázdnin?

31. 6.     Den dětí (soutěže pro děti z 1. stupně)

1. 6.       Fotografování tříd (cena fot. třídy 30 Kč, skupinky a jednotlivci 25 Kč)

8. 6.       Hudební pořad ve škole (cena 40 Kč)

16. 6.     Den bez tříd

29. 6.     Zahradní slavnost

 


Škola v přírodě 8. - 12. 5.

Začátek května jsme prožili na naší první škole v přírodě. Věřím, že celý pobyt byl pro děti milou zkušeností. Ubytování v Rekreačním středisku Trnávka bylo velmi příjemné, jídlo vynikající. Udržovaný prostor s hřištěm, loukou i přilehlým lesem jsme měli celý týden pouze pro sebe. Pod vedení zkušených vychovatelů děti prožily týden plný her, soutěží a pohybu v přírodě.


Plán jarních akcí

31. 3.           Beseda s ilustrátorkou TOY-BOX, Noc s Andersenem

3. - 7. 4.       Sběr papíru

5. 4.              Výlet na velikonoční výstavu do skanzenu v Přerově nad Labem

8. 4.             Ukliďme si Česko (brigáda v okolí školy)

26. 4.            Třídní schůzky

8. - 12.5.       ŠvP Trnávka

 


Fotogalerie

Naše první vysvědčení

Výtvarné práce se nám daří

Mobilní planetárium 2. 2.

Masopustní masky

 


Škola v přírodě

Od 8. 5. do 12. 5. 2017 nás čeká v malebném prostředí Pelhřimovska rekreační chata Trnávka, kam spolu s 1.A pojedeme na školu v přírodě.

Chata je poblíž přehradní nádrže Želiv. Je vybavena dvěma společenskými místnostmi, jídelnou, tělocvičnou, výceúčelovým hřištěm a dostatkem volného prostoru v okolí . Děti budou ubytované v pokojích s vlastním sociálním zařízením. V odpoledních hodinách budou program zajišťovat vyškolení instruktoři. Samozřejmostí je přítomnost zdravotníka, strava 5x denně a pitný režim.

Co si přát více? Snad jen krásné jarní květnové počasí.

Lenka Borotová

______________________________________________________________________________________________________________________

Co přináší leden a únor

 4. 1.      Individuální konzultace 16 - 18 hod.

31. 1.     Vydávání vysvědčení za 1. pol.

 2. 2.      Jak Měsíc putoval ke Slunci na návštěvu (vzdělávací pořad Mobilního planetária)

 3. 2.       Pololetní prázdniny

15. 2.      Den otevřených dveří

17. 2.       Jak šli muzikanti světem (hudební pořad ve škole)

 


 

Pohodové  Vánoce, hodně  zdraví  

a  úspěchů  v  novém roce 2017

Vám přejí

děti  z 1.B  a  Lenka  Borotová

 


Poděkování

Vážení rodiče a příznivci 1.B,

ráda bych Vám touto cestou poděkovala za příjemné chvíle prožité na Vánočním jarmarku a krátkém hudebním vystoupení naší třídy.

Děti se na začátku prosince s chutí zapojily do výroby drobnosti, zdobení soutěžního stromečku i nácviku vystoupení. O tom, jak jsme pracovali ve škole, vypovídají fotografie. Díky patří i některým rodičům, kteří dětem doma pomáhali.

Děkujeme i za nemalé finanční ocenění naší práce. Vybrané peníze použijeme ve 2. pololetí na výlet, kulturní pořad....

                                                               Lenka Borotová

 


 

Adventní čas v 1.B

30. 11.     Den otevřených dveří (8:30 - 15 h., prohlídka školy, po předchozí domluvě možnost návštěvy ve výuce)

 1. 12.      Když v pekle sněží (pohádkový výlet na zámek v Libochovicích, cena 275 Kč, sraz v 8 h., návrat okolo 12:30h.)

 5. 12.       Mikulášská nadílka

 9. 12.      Malý Péťa sám doma ( program MP hl. m. Prahy )

14. 12.     Vánoční jarmark (15 - 18 h., součástí bude výstava vánočních stromků a krátký kulturní program)

22. 12.     Třídní vánoční besídka (vánoční tradice, drobné dárečky)

 


Co nás čeká v  listopadu

Už třetí měsíc se pravidelně scházíme ke společné práci ve škole. Naučili jsme se mnoho říkanek, čteme první písmenka a slabiky, píšeme, hrajeme si s čísly - porovnáváme, sčítáme, odčítáme, řešíme slovní úlohy, orientujeme se ve školní budově, pozorujeme změny v přírodě, zpíváme, malujeme, vyrábíme, cvičíme, ....... Je toho opravdu mnoho. Vydali jsme se i na zajímavé cesty mimo školní budovu. Naplánované výlety všichni zvládli výborně.

V listopadu budeme ve všem pokračovat. Čekají nás ale akce, do kterých se zapojí i rodiče. Jednou z nich je podzimní úklid školní zahrady. Můžete se ho zúčastnit 12. 11. od 10 do 15 hod.

Další změnou v rytmu pracovních dnů je ředitelské volno 18. 11.

Důležitým datem pro všechny rodiče je i  23. 11., kdy se uskuteční  od 17 hod. další třídní schůzky.

Zajímavou akcí je také 30. 11. Den otevřených dveří.

Bližší informaco o plánovaných akcích najdete na webu v sekcích UDÁLOSTI a PRO RODIČE.

Příjemné podzimní dny Vám přeje

                                                          Lenka Borotová

 


Plán akcí na 1. pololetí šk. roku 2016/17

30.  9.     Šplhavci ( přírodovědný program společnosti ORNITA )

 6. 10.     Sportovní dopoledne na ABC Braník

21. 10.    O rozpůlené hvězdě ( pořad v Planetáriu Praha )

 1. 12.     Když v pekle sněžilo ( výlet s programem na zámek v Libochovicích )

 9. 12.     Malý Péťa sám doma ( program MP hl. m. Prahy )

 


Hlásí se 1.B

V letošním školním roce nastoupilo do 1. B celkem 23 žáků ( 9 chlapců a 14 dívek ).Třída se nachází ve 2. patře v učebně č. 153. Třídní učitelkou je Mgr. Lenka Borotová.

 


 


Sledovat změny na této stránce

Ulož